Prawnicy z USA: Tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną

autor: Jakub Styczyński15.11.2017, 07:25; Aktualizacja: 15.11.2017, 08:31
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Jeśli rząd zamknie możliwość dochodzenia obcokrajowcom praw w polskich sądach, to będziemy szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach oraz sądach arbitrażowych – zapowiadają pełnomocnicy dawnych właścicieli nieruchomości

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (93)

  • inka(2017-11-15 21:35) Zgłoś naruszenie 40

    Nie marzymy o komunizmie ,komunizm zafundował nam Rooswelt easz prazio,vonnnnnnnnnnnn!!!

    Odpowiedz
  • Xaw22(2017-11-15 20:43) Zgłoś naruszenie 24

    W zasadzie ten pan ma rację. Ale czy jego rozumowanie stosuje się do roszczeń handlarzy roszczeń jak Mossakowski czy Marcinkowscy? Ale ze Jaki to bandzior to tajemnica poliszynela.

    Odpowiedz
  • Slick(2017-11-15 19:56) Zgłoś naruszenie 42

    Oddać im Birkenau i niech mają.

    Odpowiedz
  • Realista(2017-11-15 17:55) Zgłoś naruszenie 23

    prawda jest taka, że PiS to pajace i nic nie jest w stanie tego zmienić, ani TVP, ani Kaczyński, ani wiara części elektoratu w tą partię. Pajac to pajac. PR PiSu będzie nas kosztował: dotacje z UE (nie ma kto robić inwestycji, PiS spłycił rynek pracy do zera 500+), inflację (wzrost PNB oparty o konsumpcję a nie inwestycje), recesję po 2020 roku, można by tak dalej bez końca. Żyjecie złudzeniami. A propos artykułu. prawnicy z USA niczego bardziej nie pragną niż ustawy pajaca Jakiego, bo tylko w ten sposób są w stanie przenieść sprawy za granicę i tam załatwić PRL-bis totalnie. Jeszcze raz powtarzam, PiS to PAJACE, niestety

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anka 2(2017-11-15 17:33) Zgłoś naruszenie 10

    Oni nas pouczająca temat reżimu komunistów?Kto nas oddał w Jałcie na żer komunistów?Był taki pan co się nazywał Roosevelt,czy to nie był przypadkiem prezydent USA? Naród polski 45 lat walczył z tym reżimem,i jeśli ktoś odo tego tęskni to tylko wy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lex(2017-11-15 15:40) Zgłoś naruszenie 21

    Zasady powinny być następujące: 1) Zwroty w naturze nieruchomości niezabudowanych nie zajętych na cele publiczne w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami. 2) W przypadku nieruchomości niezabudowanych zajętych na cele publiczne - tylko odszkodowanie, w wysokości 100% wartości rynkowej nieruchomości. 3) W przypadku nieruchomości zabudowanych - zwrot jedynie z potrąceniem kosztu odbudowy jeżeli nieruchomość została zniszczona w wyniku działań wojennych. Jeżeli nie została zniszczona - zwrot w naturze. 5) Dochodzenie roszczeń tylko przez bezpośrednich spadkobierców, wyłączenie ustawą roszczeń z obrotu , wyłączenie możliwości ustanawiania kuratorów spadku i podobnych kombinacji. 6) Dochodzenie roszczeń przez obywateli państw obcych dopuszczalne tylko jeżeli nie byli objęci umowami indeminizacyjnymi. Obowiązek wykazania zasadności roszczenia przed polskim sądem, taki sam jak dla obywatela polskiego. 6) Termin zawity 2 lat na zgłoszenie nowych roszczeń, po którym terminie roszczenia wygasają. Wszczęte i niezakończone przed wejściem w życie ustawy postępowania toczą się na podstawie przepisów dotychczasowych. I w ciągu kilku lat mamy problem zamknięty, bez chrzanienia się w zagranicznych sądach, naruszania własnej Konstytucji i procesów przed ETPC. Ale jak bierze się za to minister politolog, to jaki ma być skutek?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • komentarz z Dziennika(2017-11-15 12:10) Zgłoś naruszenie 41

    ,,~[\/].[|-|] (22 minuty temu) 150 Zgłoś nadużycie Panie Styczynski i Dzienniku - dziwi mnie ze nie padlo jedno bardzo wazne pytanie - a co z umowami indeminizacyjnymi ktore Polska zawarla z wieloma krajami ktorych reprezentuja owi prawnicy gorzacy Polsce? Dlaczego korzystajac z okazji zwyczajnie nie padlo to pytanie? Przypomne ze: "Polska zawarła takie umowy z: Francją, Danią, Szwajcarią, Szwecją, Wlk. Brytanią, Norwegią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią i Luksemburgiem, Grecją, Holandią, Austrią i Kanadą. Odszkodowania przyznane na podstawie tych układów były płacone z reguły w gotówce i w ratach.(…) Polska w całości wywiązała się z zawartych umów i przekazała w całości uzgodnione kwoty." To takze pieniadze waszych dziadkow i rodzicow splacaly ewentualne roszczenia obywateli tych krajow. zwiń"

    Odpowiedz
  • ciekawy(2017-11-15 11:42) Zgłoś naruszenie 242

    Doskonałe i proste rozwiązanie proponuje efg - ciekawe czy nie było one znane wcześniej. Niemcy nie zgodzili się na reprywatyzację mienia w byłym NRD - oświadczyli, że ich na to nie stać. Przedsiębiorstwo Holocaust i cwani prawnicy z USA zachowują się niczym część ludzi z Unii Europejskiej. Co z naszymi 40 tys. Polaków pozbawionych dachu nad głową? I czy te dane nie są czasem zaniżone i nie obejmują tylko Warszawę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Voxveritas(2017-11-15 10:49) Zgłoś naruszenie 8619

    Tragiczny żart historii trwa nadal. Podobno profesor prawa przedstawiciel przemysłu zwanego Holocaust, przyleciał specjalnie bronić interesu złodziei i bezspadkowych roszczeniowców majątkowych. A wszystko za tysiąc lat tolerancji i gościny udzielanej narodowi poniżanego i mordowanego wszędzie indziej !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • efg(2017-11-15 10:47) Zgłoś naruszenie 352

    A nie prościej iść zgodnie z Konstytucją RP - wywłaszczenie jest możliwe na cel publiczny i za odszkodowaniem - Niech będzie ustawa, która dokonuje wywłaszczenia wszystkich właścicieli , których nieruchomości zostały przeznaczone do momentu wejścia w życie ustawy na cele publiczne (siedziby urzędów i instytucji, lokale komunalne). Z tego tytułu uprawnieni uzyskują prawo do pełnego odszkodowania, wyliczanego wg stanu nieruchomości na dzień przejęcia w posiadanie przez instytucje publiczne. Odszkodowanie wypłaca się w formie obligacji skarbu państwa. W tym momencie - sprawa jest czysta. Sprawy sądowe o zwrot podlegają umorzeniu, gdyż osoby tracą roszczenie o zwrot nieruchomości, ale zyskują o odszkodowanie. Obligacje mogą być przedmiotem obrotu, więc właściciel obligacji może je zbyć na rzecz przedsiębiorstw działających w Polsce, które we właściwym czasie mogą zmniejszyć za ich pomocą swój podatek. W obligacjach można ustalić termin ich płatności, w ten sposób nie będzie to wydatek jednorazowy, a odsunięty w czasie i uzależniony od momentu przyznania odszkodowania przez sąd.W razie, gdyby w wyniku wznowienia postępowania sądowego okazało się, że odszkodowanie nie przysługuje (fałszywe dokumenty) wystarczy umorzyć obligacje o określonych numerach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cyklon(2017-11-15 10:35) Zgłoś naruszenie 276

    Co za obłuda powołują się na umowy o ochronie inwestycji a jak sydzi rozkradli moje inwestycje w USA i Holandii to te umowy nie miały prawa zadziałać. Druga rzecz dlaczego nie upominają się o odszkodowania za spółki akcyjne gdzie trzeba przedstawić akcje tylko chcą odzyskiwać kamienice te gdzie księgi wieczyste są bardzo mętne albo ich nie ma ???

    Odpowiedz
  • jjm(2017-11-15 10:27) Zgłoś naruszenie 379

    Czy polscy prawnicy jeżdżą do USA opiniować ich ustawy? I zastraszać? Co to za zwyczaj?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ot co(2017-11-15 10:20) Zgłoś naruszenie 452

    Mój dziadek przed wojną posiadał w Polsce prawie 100 hektarowe, dobrze prosperujące gospodarstwo ok 70 km od Wilna. Kto mi za to zapłaci. Jestem gorszy od właściciela kamienicy na Piotrkowskiej ?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Magdalena(2017-11-15 10:19) Zgłoś naruszenie 452

    Od Polski wszyscy chcą swoje dawne majątki odebrać. Tymczasem moi dziadkowie nie mają żadnych szans na zwrot choćby części majątku na Ukrainie. Dlaczego? Mój pradziadek był bogatym profesorem, którego zamordowano. Jego rodzina musiała uciekać część trafiła do Polski część wyjechała dalej na zachód.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • marekaurelio(2017-11-15 10:16) Zgłoś naruszenie 9134

    Biedny ten nasz kraj. Własnie trwa debata w PE w sprawie jakoby faszyzmu w Polsce, gdzie bezpardonowy atak propagatorów marksizmu kulturowego wraz polskimi jurgieltnikami służącym obcym interesom, ma charakter absurdalnej połajanki w celu wpychania naszego kraju w zależność od wrogiej niemieckiej koncepcji mitteleurope. Z drugiej strony ciągła próba ograbiania narodu polskiego w imię przemysłu holocaustu (vide; art.). sprawia, że ma się wrażenie, iż państwo Polskie jest solą w oku światowej finansjery udającej marksistowską demokrację a w europie przysłowiowym Bękartem, przeszkadzającym w realizacji niszczenia idei europejskich wartości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • acaac(2017-11-15 10:06) Zgłoś naruszenie 494

    Obywatele USA otrzymali już odszkodowania w latach 60. Wszystkie roszczenia w tej sprawie należy kierować (wg. umowy) do rządu USA i innych które podpisały z Polską takie umowy

    Odpowiedz
  • Liberal(2017-11-15 09:57) Zgłoś naruszenie 2012

    Wygaszanie toczących się postępowań jest bezprawne i narusza Konstytucję: prawa do odszkodowania za szkody wyrzadzone przy wykonywaniu władzy publicznej, ochronę własnosci, ochronę dziedziczenia. To dotyczy nie tylko cudzoziemców ale i Polaków. Wygaszane mają byc nie tylko roszczenia powstale za komuny ale i powstale dziś pod rzadami Konstytucji i Konwencji Praw Człowieka. Nie wolno robic takich rzeczy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aryst(2017-11-15 09:50) Zgłoś naruszenie 2051

    Nareszcie głos rozsądku. Szkoda, że trzeba do tego adwokatów z Hameryki, bo nasi pochowali się jak myszy w obawie przed nagonką Jakiego

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2017-11-15 09:33) Zgłoś naruszenie 2712

    Trzeba było od początku nic nie oddawać.

    Odpowiedz
  • olfen(2017-11-15 09:32) Zgłoś naruszenie 249

    "Bo ma tak wiele złych przepisów, że trudno przytoczyć je podczas krótkiej rozmowy. Jest też bardzo niespójny – niektóre artykuły wprost się wykluczają..." merytoryczne przygotowanie żadne. Nasz kraj, nasze prawo.

    Odpowiedz