Prawnicy z USA: Tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną

autor: Jakub Styczyński15.11.2017, 07:25; Aktualizacja: 15.11.2017, 08:31
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Jeśli rząd zamknie możliwość dochodzenia obcokrajowcom praw w polskich sądach, to będziemy szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach oraz sądach arbitrażowych – zapowiadają pełnomocnicy dawnych właścicieli nieruchomości

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (93)

  • zet(2018-02-07 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    po 45 prawo spadkowe przewidywało 5 lat na przedawnienie roszczeń- Poza tym wiele z tych nieruchomości to była kupa gruzu a większość z nich obciążona hipotekami . Polska wypłaciła też odszkodowanie ( koniec spłaty w 78?) rządowi USA który przejał na siebie ewentualne roszczenia .

    Odpowiedz
  • tess(2018-02-05 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    A co z umową umowie indemnizacyjną, którą Rząd Polski zawa dniu 16 lipca 1960 r. z rządem USA na mocy której wypłacił rządowi USA 40 mln USD odszkodowania tytułem roszczeń dot, nieruchomości pozostawionych w Polsce?

    Odpowiedz
  • rrr(2018-02-05 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ulegać to taktyka złodziei

    Odpowiedz
  • mateuszpe(2017-11-18 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Naszych Polaków emerytów Ameryka okrada poprzez podwójne opodatkowanie. Jakoś o tym się nie mówi.

    Odpowiedz
  • JakoTako(2017-11-17 22:48) Zgłoś naruszenie 10

    Rozumiem, że Pan Profesor równie zacięcie będzie walczył o odzyskanie mienia zabużańskiego dla swoich klientów.

    Odpowiedz
  • "obcokrajowcy"=kosmici?(2017-11-17 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    GP - napiszcie prosto z mostu, o jakich "obcokrajowców" chodzi?

    Odpowiedz
  • rut(2017-11-17 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    czyim agentem był ów Bierut? Jeśli znacie odpowiedź, wiecie kto jest sprawcą wszelkiego nieszczęścia...

    Odpowiedz
  • fff(2017-11-16 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    mamy od lat dyplomację pt siekierą między oczy obecna to nawet toporem...a ci adwokaci tymi wywiadami robią dużo szumu zarówno w naszym kraju jak i w USA... nie ważne jak jest ważny jest klimat ... więc jakoś nie widać tych amerykańskich inwestorów do których tak suszy zęby Morawiecki sam zresztą pochodzenia wiadomego ... tak swoją drogą ciekawe czy on już otrzymał zwrot majątku po swoich przodkach?? może ta prezesura nie była taka bez przyczyny...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-11-16 18:53) Zgłoś naruszenie 30

    A "prawnicy" , w tych USA , to już na stałe , czy tylko chwilowo , w interesach - na czas sczyszczenia miejscowych do zera , na przykład ? Tak z ciekawości pytam .

    Odpowiedz
  • a to Wolska właśnie(2017-11-16 17:25) Zgłoś naruszenie 13

    Tak to jest, kiedy w wolskich głowach kacza zupa zamiast mózgu.

    Odpowiedz
  • Idż płakać do Hani Bufetowej.....(2017-11-16 15:07) Zgłoś naruszenie 32

    I tam wylewaj swoje żale. A jako Amerykanin wiesz że po IIWŚ nie pozostał kamień na kamieniu z owych nieruchomości i o roszczenia leć do Merkelowej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-11-16 14:36) Zgłoś naruszenie 52

    Oni są tacy amerykańscy, jak eks-ambasador Sznepf był polski. Plemie wężowe chciałoby dziedziczyć majątek na zasadach rasowych, a nie cywilnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Demokracja ...(2017-11-16 10:04) Zgłoś naruszenie 21

    .... bokiem wychodzi ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-11-16 10:02) Zgłoś naruszenie 51

    Prawnicy z USA swoje roszczenia muszą kierować do rządu USA. Jednak najlepiej udawać, że oni nic nie wiedzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bordyb(2017-11-16 07:17) Zgłoś naruszenie 21

    Niech Pan Profesor rozpatrzy tą nową ustawę reprywatyzacyjną w kontekście przepisów o nabyciu nieruchomości przez zasiedzenie w tym w złej wierze. Nie może przecież być tak, że polscy obywatele mogą stracić własność nieruchomości przez zasiedzenie w złej wierze a obcokrajowcy mogą dochodzić swoich praw w nieskończoność. Ponadto tracąc nieruchomość przez zasiedzenie nie otrzymuje się żadnej rekompensaty. Czy Pan Profesor kwestionuje w takim razie polskie przepisy o zasiedzeniu i czy analogicznych przepisów nie ma w USA ?

    Odpowiedz
  • t(2017-11-16 07:08) Zgłoś naruszenie 20

    Nasze gwiazdy palestry podwiną ogonyi pokryją się po kątach, jak zwykle w czasie takich wizytacji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rr(2017-11-15 23:55) Zgłoś naruszenie 11

    POPiS jest dogadany jedni kradli komunalne i cale kamienice (tych sie nie rusza bo maja pieniadze) by je sprzedac wyremontowac i a by teraz zaloga Dobrych mogla im to po bierutowemu odebrac pozniej dac za remont na koszt tych okradzionych z mieszkan lokatorow ktorzy w tych Polskich sadach juz bez kasy nie maja czego szukac bo tam ten nakradziony jest gora i jego prawo nie dotyczy. Bo wogole ktos z PiS tak jak po huraganie ratowal ofiary reprywatyzacji przeciez ci ludzie cale zycie pracowali by jednego dnia garabata im wszystko odebrala

    Odpowiedz
  • Figofago(2017-11-15 23:44) Zgłoś naruszenie 11

    A o umowie indemnizacyjnej zawartej z USA i dawno spłaconych przez Polskę roszczeniach jakoś nikt tu nie wspomina. Dziwna ta niemoc umysłowa gości zza Wielkiej Wody i prowadzącego wywiad.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lopp(2017-11-15 22:49) Zgłoś naruszenie 51

    W 1960 r Polska podpisała z USA umowę na podstawie, której to rząd USA bierze na siebie wszelkie roszczenia obywateli USA związane z przejęciem przez państwo polskie nieruchomości. Polska zapłaciła za to 40 mln uwczesnych dolarów. Sprawa powinna być traktowana jako zamknieta. Poco wogóle te dyskusje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sonia(2017-11-15 21:45) Zgłoś naruszenie 32

    To nie jest problem prawny ,tylko polityczny.Wszelkie roszczenia reprywatyzacyjne powinien przejac rzad Niemiec,kraju ktory ponosi pelna odpowiedzialnosc za wszystkie skutki II wojny swiatowej,W zwiazku z powyzszym problem reprywatyzacji powinien byc polaczony z problemem reparacji wojennych od Niemiec.Sady polskie powinny odrzucac kazdy wniosek reprywatyzacyjny i kierowac go z urzedu do sadow niemieckich

    Odpowiedz