statystyki

Sąd nad komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

autor: Patryk Słowik05.10.2017, 07:36; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:21
NSA rozstrzyga spory kompetencyjne na posiedzeniach niejawnych. Decyzja zapadnie więc bez udziału stron i publiczności

NSA rozstrzyga spory kompetencyjne na posiedzeniach niejawnych. Decyzja zapadnie więc bez udziału stron i publicznościźródło: ShutterStock

Dziś NSA rozstrzygnie, czy organ kierowany przez Patryka Jakiego może zajmować się sprawami dekretowymi. Wniosek złożyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, przekonując, że to kompetencja ratusza.

To najważniejszy dzień w istnieniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Stanie się bowiem jasne, kto ma rację w sporze pomiędzy ustawodawcą, który powołał ją do życia, a stołecznym magistratem.

– Potwierdzam, że na 5 października zaplanowano posiedzenia w sprawie wniosków prezydenta m.st. Warszawy o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między tym organem a komisją. Na ten dzień zaplanowano rozpoznanie czterech wniosków – dotyczących ul. Twardej 8, ul. Twardej 10 oraz dwóch dotyczących ul. Chmielnej 70 – informuje nas sędzia NSA Sylwester Marciniak.

Prawo ustawodawcy

Orzeczenia sądu będą w praktyce oznaczały być albo nie być komisji weryfikacyjnej. Jeśli sąd uzna, że wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz są zasadne, to do niej będą należały wszelkie kompetencje w sprawach dekretowych. Jeżeli jednak NSA zajmie odmienne stanowisko – upadnie argument prezydent stolicy mówiącej, że organ kierowany przez Patryka Jakiego działa wbrew prawu.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • fakty(2017-10-05 10:35) Zgłoś naruszenie 65

  Obecnych tzw. sędziów potraktować co najmniej jak UBeków, bo to jeszcze gorsza zaraza - dlaczego ? Wyjaśniam niekumatym: sądy razem z prokuraturą "nadzorowali" pracę ubeków, czyli UBecy byli tylko wykonawcami woli STALINOWSKICH sądów. Sądy mamy STALINOWSKIE, bo powołał je w 1944r pośrednio stalin (po ogłoszeniu manifestu PKWN zatwierdzonego osobiście), a bezpośrednio na jego rozkaz NKWD-ziści z ludzi swoich z NKWD lub pewnych komunistów. Ci tzw. młodzi to ich pociotkowie lub wychowankowie w duchu komunistyczno-stalinowskim, Do dnia dzisiejszego nikt tego stalinowskiego reliktu nie zreformował. ....a społeczeństwo słono im za to płaci.

  Odpowiedz
 • oburzony(2017-10-05 09:59) Zgłoś naruszenie 51

  Dziwne, bo ja na termin w NSA mam czekać 2 lata.

  Odpowiedz
 • maria(2017-10-05 20:06) Zgłoś naruszenie 11

  Gronkiewicz-Walc powinna dawno powinna być usunięta ze stanowiska i przestać robić z siebie idiotkę, byle nie stawić się przed komisją !! Wszyscy Polacy widzą jej bezczelność, ale ona dalej będzie oplatać głupoty, bo przecież wiadomo, że brała udział w rozgrabianiu Warszawy !! Niech przestanie kłamać, a PO powinna się wstydzić takiej kłamliwej towarzyszki i to w swoim zarządzie !! Czy w Polsce wreszcie będą rozliczani złodzieje, czy w końcu przepisy pozwolą usuwać ze stanowisk ludzi upapranych w brudne interesy jak Gronkiewicz-Walc, Adamowicz, Bodnar - chroniący złodziei - a nie martwiący się o Obywateli, i wielu innych

  Odpowiedz
 • Natan(2017-10-06 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za tytuł ??? Czy Gazeta Prawna to już na prawdę Gazeta Wyborcza !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane