Prezydent Andrzej Duda dla DGP: Dla mnie weryfikacja SN przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia

autor: Piotr Zaremba26.09.2017, 20:15; Aktualizacja: 27.09.2017, 07:54
"Proponowałem, aby przy wyborze KRS, jeśli nie zostanie uzyskana większość 3/5, decydował prezydent."

"Proponowałem, aby przy wyborze KRS, jeśli nie zostanie uzyskana większość 3/5, decydował prezydent."źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Z Prawem i Sprawiedliwością różnimy się co do metod, ale nie co do celów. Zmiana musi być głęboka, ale nie musi być rewolucyjna. Nieprzypadkowo ja zawsze byłem w PiS politykiem umiarkowanym – mówi w rozmowie z DGP prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • jorg(2017-10-12 02:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję panu pan jest prezydentem PiS-u tzw .notariuszem.Prezydent dr.prawa musi wiedzieć,że za łamanie Konstytucji jest Trybunał Stanu i to go czeka.

    Odpowiedz
  • andrzej wilk(2017-09-28 17:54) Zgłoś naruszenie 21

    Procesy miedzy ludzmi - uczciwosc sedziego. Proces obywatela z panstwem - poglady sedziego. Karac sedziow nieuczciwych i leniwych - Ö.K. Przewietrzac sady, gdy wyborcy tak chca - wszak swiat sie zmienia i odmladza. Podobno mielismy calkowita zmiane ustroju ? - ale tylko poslow zmieniono, a nie sedziow.

    Odpowiedz
  • andrzej wilk(2017-09-28 17:39) Zgłoś naruszenie 10

    Jakby 51% w Sejmie miala nie jedna partia ale koalicja dwoch, to by bylo O.K. ?

    Odpowiedz
  • NIC nie bedzie wiecznie trwać ....(2017-09-28 12:03) Zgłoś naruszenie 22

    Chciałoby się zapytać STRAŻNIKA KONSTUCJI RP .... a czy jest do przyjęcia ŁAMANIE KONSTYTUCJI RP (ustawa zasadnicza) ... po zastodolu bolszewickimi ustawami podrzędnymi przez PIS-Bolszewików. To rozliczy wcześniej czy później NOWA WŁADZA ... a nie tylko BÓG i HISTORIA !!!

    Odpowiedz
  • ostrożna (2017-09-27 21:12) Zgłoś naruszenie 60

    Cofam swoje poparcie dla PAD niech się nie pociesza tymi 70 % bo w tym miejscu, właśnie zostaje wprowadzony w błąd przez złe siły. Złe siły ma również w Pałacu Prezydenckim. Powinien po 10 kwietnia 2010r. tym bardziej "dmuchać na zimne". Jak tego nie robi to jest naiwny? Nie chcę nawet myśleć, że robi to... specjalnie.

    Odpowiedz
  • Ator(2017-09-27 14:29) Zgłoś naruszenie 40

    KOMENTARZ TYGODNIA WITOLDA GADOWSKIEGO: Duda – Kaczyński. Jesień patriarchy? - O tym kto zasiada w kancelarii prezydenta, o nowym projekcie reformy sądownictwa przedstawionym przez Andrzeja Dudę i o wyborach w Niemczech. https://youtu.be/1IadK3bCfOc

    Odpowiedz
  • Błędy(2017-09-27 14:09) Zgłoś naruszenie 30

    Skarga nadzwyczajna nie może działać wstecznie - art. 86 i 115 projektu ustawy o SN - bo to naruszenie Konstytucji i umów międzynarodowych. Te przepisy są błędne i należy je zmienić.

    Odpowiedz
  • logik(2017-09-27 13:44) Zgłoś naruszenie 81

    sądy STALINOWSKIE w Polsze należy jak najszybciej rozpędzić i utworzyć nowe z nowych ludzi. Obecnych tzw. sędziów potraktować co najmniej jak UBeków, bo to jeszcze gorsza zaraza ("nadzorcy"). Dla "zasłużonych sędziów" zastosować program CELA+

    Odpowiedz
  • Oszuilany emeryt(2017-09-27 12:41) Zgłoś naruszenie 51

    PANIE PREZYDENCIE RP, PANI PREMIER, PANIE PREZESIE KACZYŃSKI, wszyscy Posłowie i Senatorowie, wszyscy sędziowie w Polsce, prokuratorzy, wszyscy dziennikarze w Polsce, panowie prawnicy z wszelkiej struktury i organizacji w Polsce, Politycy z Polski i UE, wraz z panami Junckerem i Timermansem:- PYTAM KOLEJNY JUŻ RAZ I NIKT TYM SIĘ NIE PRZEJMUJE": Kiedy Państwo Polskie wyrówna krzywdę -setkom tysięcy seniorów -spracowanych Polaków, oszukanych w ostatnich kilku latach -- NIEGODZIWĄ, REFORMĄ EMERYTALNĄ - pomysłu i wykonania D.Tuska i sędziów z ówczesnego TK -pod wodzą p. Rzeplińskiego, Od 1.10. 2017 te łobuzerskie, niegodziwe reformy zostają cofnięte, ale setki tysięcy emerytów oszukano w tym czasie od 1.1.2013 do 30-9-2017. Zabrano im emerytury, na które musieli czekać wiele miesięcy po ukończeniu wieku emerytalnego 60/65 lat. Kiedy te ukradzione emerytury zostaną nam zwrócone? Wypłaca się, między innymi, z tych naszych zagrabionych emerytur - po 500zł miesięcznie na dzieci najbogatszym Polakom, a zapomina o okradzionych emerytach? Mnie osobiście POlska jest winna 8 emerytur, bo czekałem 8 miesięcy,, po skończeniu 65 kat, w 2014r. - aby otrzymać emeryturę latem 2015 r. Dotąd - do dzisiaj - NIKT W POLSCE, W MEDIACH - NIE PORUSZA TEJ SPRAWY, NAWET TOTALNA OPOZYCJA (oprócz winnej tego -PO oczywiście)

    Odpowiedz
  • roman(2017-09-27 11:22) Zgłoś naruszenie 311

    Z Prawem i Sprawiedliwością różnimy się co do metod, ale nie co do celów ...no tak.. najważniejsze jest zlikwidować demokrację,trójpodział władzy i zniszczyć niezależny wymiar sprawiedliwości po to aby jedynie słuszna partia bolszewicka rządziła po wieczne czasy na osamotnionej wyspie...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy apeluje(2017-09-27 10:38) Zgłoś naruszenie 14

    ..........Panie Prezydencie Oby Pan przy kolejnych wyborach na Prezydenta nie powtórzył tego samego z wlasnej winy błędu co zrobił Prezydent Komorowski: Przypominam: "Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat"

    Odpowiedz
  • i tyle w temacie(2017-09-27 10:27) Zgłoś naruszenie 85

    Ja glosowalem na Dude bo byl reprezentantem PIS a nie dlatego ze byl umiarkowanym politykiem.Teraz uwazam ze faktycznie kandydature bylego polityka Unii Wolnosci zglosily umiarkowane kregi Kosciola Katolickiego w Polsce.

    Odpowiedz
  • Mec(2017-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 36

    PAD - wkładasz palce miedzy drzwi. Brawo.

    Odpowiedz
  • Pogorzala(2017-09-27 09:38) Zgłoś naruszenie 94

    Wywróceniem systemu prawnego jest art. 115 nowej ustawy o SN. Tam jest napisane, że skarga nadzwyczajna może zostać wniesiona od każdego orzeczenia zapadłego po dniu 17 października 1997 roku w terminie 3 lat od wejścia w życie ustawy o SN. Będzie można więc wnieść skargę nadzwyczajną od uniewinnienia osoby niewygodnej dla partii. Nie ma tu ograniczenia mówiącego o tym, że po 6 miesiącach nie można wnieść skargi na niekorzyść oskarżonego. To jest kpina z instytucji prawomocności i zasady ne bis in idem

    Odpowiedz
  • karul(2017-09-27 08:40) Zgłoś naruszenie 164

    a gdzie w tym wszystkim jest KONSTYTUCJA panie dr praw

    Odpowiedz
  • AS(2017-09-27 08:05) Zgłoś naruszenie 1810

    Duda to poco startowałeś z pis na prezydenta a teraz pajacujesz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2017-09-27 07:40) Zgłoś naruszenie 2110

    Dlaczego prezydent nie dotrzymuje obietnic wyborczych? Taki prezydent nie ma mojego głosu. O reelekcji nawet niech nie marzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2017-09-27 06:32) Zgłoś naruszenie 3214

    Projekty są niekonstytucyjne, czyli bezprawne. Ale nie w tym rzecz. One są po prostu głupie i szkodliwe. Z polityków wybieranych przez senat i wepchniętych do SN pod nazwą "ławników" nic dobrego nie wyjdzie. Podobnie z obniżenia wieku sędziów będącego pozorem dla wymiany składu. Ani z procesem wiecznym, który zapewni "skarga nadzwyczajna". To psucie Polski na lata.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lili(2017-09-27 00:40) Zgłoś naruszenie 2321

    dudus nie podskakuj bo zle skonczysz ! twoje wypociny sa tak bez sensu jak ty i twoje otoczenie ! chcesz glebokich reform tylko bez rewolucji- idiota ! ten pomysl z wyborem do KRS to dziecinada ! a dlaczego ty sie tak martwisz zeby ZP i Pis nie mogli wybrac calego skladu sedziowskiego ? czy PO przez 8 lat rzadzenia mialo taklie dylematy ? dzielila sie wladza z opozycja ? czy SLD w czasie swoich rzadow tez dzielilo sie wladza z opozycja i inni? wiadomo kto wygral wybory ten ma prawo rzadzic i ustawiac tak wszystko jak mu pasuje ,wiec nie udawaj ze jestes taki wspanialomyslny ! tylko wyjaw prawdziwe powody zdrajco dobrej zmiany i wyborcow !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obywatel(2017-09-26 22:20) Zgłoś naruszenie 2623

    Te projekty PAD są tak samo nie konstytucyjne jak projekty PIS. Różni je tylko kto ostatecznie będzie trzymał wędzidło sądownictwa PAD i PIS skończą tylko w jeden sposób. Przed sądem. I tyle w temacie ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz