Wykup dostęp SMS. To tylko 3 proste kroki
- Zaakceptuj regulamin i wpisz adres e-mail, na który wyślemy ci potwierdzenie zawarcia umowy.
- Kliknij w link, który wysłalismy ci na maila.
-
Wyślij SMS-a pod numer, który od nas dostaniesz.
Kod należy wykorzystać w ciągu 90 dni od czasu otrzymania
REGULAMIN SERWISU
www.gazetaprawna.pl
obowiązujący od dnia 6 czerwca 2016 roku
Rozdział I
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
§ 1
Usługodawca
2. W sprawach związanych z zamówieniem, w tym w przypadku problemów z logowaniem oraz w celu wszczęcia procedury reklamacyjnej, usługobiorca może się kontaktować z Działem Obsługi Klienta INFOR PL S.A. ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, czynnym w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8. do 16. pod numerami telefonu 801 626 666, 22 761 31 27 lub pod adresem e-mail: bok@infor.pl (dalej: Biuro Obsługi Klienta).
§ 2
Serwis
2. Serwis jest wydawany przez usługodawcę elektronicznie i umieszczony w domenie www.gazetaprawna.pl oraz jej subdomenach.
3. Usługami oferowanymi w ramach Serwisu są w szczególności:
a) usługa przeglądania, tj. możliwość przeglądania i odczytywania przez usługobiorców materiałów (tekstów, zdjęć, grafik, danych itd.) zamieszczanych w Serwisie, udostępnianych przez usługodawcę w ramach dostępu bezpłatnego lub płatnego. Dostęp do zasobów odbywa się poprzez logicznie wyodrębnione strony WWW o jednoznacznie określonym adresie internetowym;
b) udostępnianie usługobiorcom e-booków;
c) udostępnianie usługobiorcom kalkulatorów, aktów prawnych, wzorów pism, formularzy i umów, itp.;
d) usługa newslettera, tj. wysyłanie listów elektronicznych z wybranymi treściami Serwisu pod adresem elektronicznym usługobiorcy,
e) usługa komentarza, na zasadach szczegółowo określonych w § 19 .
§ 3
Zakres zastosowania
2. Usługobiorca zobowiązany jest do przestrzegania postanowień Regulaminu od chwili rozpoczęcia korzystania z Serwisu.
3. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem, zastosowanie znajdują także:
a) regulaminy akcji promocyjnych, o których mowa w § 9;
b) regulaminy regulujące zasady dystrybucji dostępu do Serwisu przez podmioty inne niż usługodawca, jeżeli dostęp przyznawany jest przez te podmioty (np. regulamin sklepu internetowego www.sklep.infor.pl);
c) Regulamin Płatności SMS, odnoszący się do usługi realizacji płatności, realizowanej na rzecz usługobiorcę przez eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (zob. § 8 ust. 2).
§ 4
Wymagania techniczne
a) urządzenie mające dostęp do sieci Internet wraz z prawidłowo skonfigurowaną, aktualną wersją przeglądarki internetowej,
b) aktywne konto poczty elektronicznej (email).
2. W przypadku płatności SMS, niezbędny jest również dostęp do urządzenia pozwalającego na wysyłkę, odbiór i odczytywanie SMS.
§ 5
Dostęp
a) zamówienia usługi (odpłatnej lub nieodpłatnej),
b) wyrażenia zgód, o których mowa w § 15 lub skorzystania z Kodu Promocyjnego, o którym mowa w § 9;
c) zalogowania.
2. Zamówienie usługi odbywa się poprzez formularz zamówienia lub poprzez telesprzedaż, zgodnie z Regulaminem. W przypadku zamówienia usługi przez sklep internetowy, o którym mowa w § 3 ust. 3, do zamówienia stosuje się postanowienia regulaminu tego sklepu.
3. Czas dostępu do usługi wymagającej zalogowania liczony jest od chwili przesłania loginu i hasła przez Biuro Obsługi Klienta pod adresem e-mail usługobiorcy, zaś w przypadku płatności SMS – od wysłania usługobiorcy Kodu Dostępu.
4. Usługodawca ma prawo odmówić uruchomienia usługi, jeśli dane przesłane przez usługobiorcę są niepoprawne lub niezupełne.
Rozdział II
ZAMÓWIENIE
§ 6
Formularz zamówienia
2. Złożenie zamówienia jest możliwe po złożeniu oświadczenia o akceptacji Regulaminu.
3. Przy akcjach promocyjnych usługobiorca ma możliwość, przed złożeniem zamówienia, wprowadzenia Kodu Promocyjnego lub Kodu Rabatowego (zob. § 9)
4. Zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca może zażądać rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia (zob. § 11). W przypadku nie złożenia takiego żądania usługodawca jest uprawniony do wstrzymania dostępu do czasu upływu ww. terminu.
5. Proces zamówienia kończy się wciśnięciem klawisza „ZAMAWIAM” (dla usług bezpłatnych wymagających zalogowania) lub „ZAMAWIAM Z OBOWIĄZKIEM ZAPŁATY” (dla usług odpłatnych wymagających zalogowania).
6. Po złożeniu zamówienia, usługobiorca otrzymuje pod adresem email potwierdzenie zawarcia umowy.
7. Z zastrzeżeniem ust. 8, jeżeli hasło nie zostało zdefiniowane przez usługobiorcę na formularzu zamówienia, jest ono mu przesyłane razem z potwierdzeniem zawarcia umowy. Zalogowanie usługobiorcy w Serwisie odbywa się poprzez wprowadzenie do systemu teleinformatycznego usługodawcy jego loginu oraz hasła.
8. W przypadku sprzedaży z wykorzystaniem płatności SMS, wraz z potwierdzeniem zawarcia umowy usługodawca otrzymuje link. Aktywacja („kliknięcie”) tego linku powoduje przejście do platformy umożliwiającej płatność SMS, zgodnie z Regulaminem Płatności SMS. Późniejszy dostęp do zakupionej treści jest możliwy po wprowadzeniu Kodu Dostępu do systemu informatycznego usługodawcy, przy próbie aktywacji tej treści, do której dostęp został uprzednio wykupiony.
9. Usługobiorca zobowiązany jest do zabezpieczenia loginu, hasła, Kodu Promocyjnego, Kodu Rabatowego i Kodu Dostępu przed dostępem osób nieuprawnionych.
10. Usługobiorca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Usługodawcy o zmianie swego adresu e-mail. W przypadku niepoinformowania Usługodawcy o zmianie adresu e-mail, przyjmuje się, że wszelkie oświadczenia i informacje wysłane przez Usługodawcę do Usługobiorcy pod adresem e-mail podanym przez Usługobiorcę w formularzu zamówienia zostały skutecznie doręczone.
§ 7
Telesprzedaż
2. Po odbytej rozmowie, za zgodą klienta, usługodawca wysyła do niego potwierdzenie treści proponowanej umowy (dalej: „Potwierdzenie”), zawierające:
a) informację o danym produkcie,
b) Regulamin,
c) formularz pozwalający na wypełnienie lub potwierdzenie danych potrzebnych do zawarcia umowy, a także na złożenie innych oświadczeń przewidzianych w Regulaminie.
3. Odesłanie potwierdzenia treści proponowanej umowy, wraz z prawidłowo uzupełnionym formularzem, dokonane w drodze elektronicznej w ciągu 48h od jego wysłania do klienta, będzie oznaczało zawarcie umowy, chyba że w tym czasie oferowany produkt stanie się niedostępny. W obydwu przypadkach klient zostanie o tym zawiadomiony listem elektronicznym.
§ 8
Płatność
2. Jeżeli jednak usługodawca wykupuje dostęp do pojedynczych artykułów zamieszczonych w Serwisie lub numerów z wydania elektronicznego Dziennika Gazety Prawnej, płatność odbywa się w sposób określony Regulaminem Płatności SMS. Do dokonania zakupu niezbędna jest akceptacja ww. regulaminu. W zakresie tej płatności, usługodawcą jest eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (80-387 Gdańsk), przy ulicy Arkońskiej 11, 80-387 Gdańsk, nr KRS 0000042304.
§ 9
Promocje
2. W szczególności, usługodawca może oferować bezpłatny czasowy dostęp do pełnej wersji Serwisu na warunkach określonych każdorazowo w ofercie promocyjnej, po uprzednim wypełnieniu formularza zamówienia. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, zamawiając Serwis, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Promocyjny, w miejscu do tego przeznaczonym.
3. Usługodawca może oferować zniżkę na usługi płatne. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Rabatowy, w miejscu do tego przeznaczonym.
4. Usługodawca może oferować w promocji darmowe towary lub usługi (lub zniżki na nie) dla usługobiorców, którzy zawarli umowę o usługę płatną. Odstąpienie od umowy przez Usługobiorcę będzie oznaczało obowiązek zwrotu takiego towaru lub usługi.
5. Promocja może być ograniczona w czasie lub w ilości przyznanych dostępów. W przypadku ograniczenia co do ilości, rozstrzygające jest pierwszeństwo w złożeniu zamówienia.
6. Usługodawca przed upływem okresu bezpłatnego dostępu może zaproponować Usługobiorcy płatny abonament uprawniający do korzystania z zasobów Serwisu.
7. Usługodawca może zaoferować również inne formy dostępu do płatnych zasobów Serwisu.
Rozdział III
ROZWIĄZANIE, WYPOWIEDZENIE, ODSTĄPIENIE,
RĘKOJMIA I GWARANCJA
§ 10
Rozwiązanie i wypowiedzenie
2. Usługobiorca, który złożył zamówienie usługi nieodpłatnej, może wypowiedzieć umowę o jej świadczenie w każdym czasie bez podania przyczyn. W tym celu należy wysłać e-mail z prośbą o wyrejestrowanie pod adresem e-mail: bok@infor.pl.
3. Na wyraźne żądanie usługobiorcy, usługodawca może dezaktywować jego unikalne hasło, jednak nie oznacza to rozwiązania umowy.
4. Usługobiorca może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania emaili przesyłanych w ramach usługi newslettera, wywołując link dezaktywujący umieszczony w każdej z wiadomości, bądź wysyłając e-mail z prośbą o wykreślenie z listy wysyłkowej.
§ 11
Odstąpienie od umowy
2. Usługobiorca może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny.
3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.
4. Konsument może odstąpić od umowy, przesyłając Usługodawcy jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Może przy tym skorzystać ze wzoru oświadczenia, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Oświadczenie należy wysłać pod adresem email: bok@infor.pl. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
5. W przypadku odstąpienia od umowy uważa się ją za niezawartą. Dlatego wraz z odstąpieniem usługodawca winien zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup dostępu.
6. Usługodawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności. Usługodawca może jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od usługobiorcy do chwili otrzymania z powrotem lub dostarczenia przez usługobiorcę dowodu odesłania (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej) rzeczy, o których mowa w § 9 ust. 4.
7. Jeżeli zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca zażądał rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia, po odstąpieniu od umowy, ma on obowiązek zapłaty za świadczenie spełnione do tej chwili. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jednakże, jeżeli usługodawca wykonał w pełni usługę, prawo odstąpienia nie przysługuje.
8. Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył usługobiorca, chyba że usługobiorca wyraźnie wskazał inny sposób zwrotu jednocześnie z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.
§ 12
Reklamacje
2. W celu złożenia reklamacji kupujący powinien przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adresem Biura Obsługi Klienta oświadczenie zawierające rodzaj żądania oraz dane umożliwiające Usługodawcy kontakt z Usługobiorcą (co najmniej imię i nazwisko oraz adres korespondencyjny). W celu przyspieszenia procedury reklamacyjnej zalecamy dołączenie do przesyłki z reklamowanym towarem dowodu zakupu (np. faktura VAT) lub jego kopii.
3. Usługodawca może poprosić Usługobiorcę o uzupełnienie ewentualnych braków reklamacji. Usługodawca jest zobowiązany ustosunkować się do żądania reklamacyjnego w terminie 14 dni od jego zgłoszenia.
4. Postanowienia niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio do wszelkich uwag usługobiorców, związanych z funkcjonowaniem Serwisu.
§ 13
Gwarancja
2. Usługobiorca może, według swojego wyboru, zastosować się do procedury gwarancyjnej opisanej w dokumencie gwarancji lub zastosować się do procedury reklamacyjnej opisanej w § 12 Regulaminu.
Rozdział IV. POLITYKA PRYWATNOŚCI
§ 14
Dane osobowe
2. Usługodawca może przetwarzać m.in. następujące dane osobowe:
a) nazwisko i imiona usługobiorcy,
b) numer NIP,
c) adres zamieszkania lub pobytu,
d) adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres zamieszkania lub pobytu,
e) adres poczty elektronicznej,
f) numer telefonu,
g) data urodzenia.
3. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2015 r. poz. 2123) jest INFOR BIZNES sp. z o.o. i INFOR PL SA. Siedzibą spółek jest ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.
4. Dane osobowe usługobiorców będą przetwarzane przez Usługodawcę i spółki z Grupy INFOR PL w celu realizacji umowy, świadczenia usług, archiwizacji, sprzedaży produktów i usług oferowanych przez Spółki oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. W szczególności usługodawca uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych usługobiorcy potrzebnych do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania umowy o świadczeniu usług przez usługodawcę oraz w celu realizacji usług, zgodnie z Regulaminem i ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz.U. z 2013 roku, poz. 1422 ze zm.), a w przypadku wyrażenia przez usługobiorcę odrębnych zgód, także w celu wysyłania informacji handlowych za pomoca środków komunikacji elektronicznej lub w celu użycia telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (zob. § 15).
5. Usługobiorca ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia, po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.
§ 15
Zgody
a) „Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących.”
b) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL.”
c) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefonu) i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego kontrahentów spółek z Grupy INFOR PL.” Powyższe oświadczenia są niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.
2. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jednakże może stanowić warunek świadczenia usługi nieodpłatnej.
3. Usługobiorca może w każdym czasie odwołać swoją zgodę przesyłając wiadomość pod adresem email: bok@infor.pl.
§ 16
Pliki cookies
2. Usługobiorca ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
3. Informacja o plikach cookies znajduje się również na stronie Serwisu, w zakładce „Ochrona prywatności”.
Rozdział V. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA
§ 17
Prawa autorskie
a) dokonywanie, w szczególności w celach komercyjnych: kopiowania, modyfikowania oraz transmitowania elektronicznie lub w innym sposób Serwisu lub jego części, a także poszczególnych utworów i baz danych udostępnianych na jego stronach,
b) rozpowszechnianie (w tym rozpowszechnianie w celach informacyjnych w prasie, radiu, telewizji oraz w taki sposób, aby każdy miał dostęp do materiałów w wybranym przez siebie miejscu i czasie) publikowanych w Serwisie, także aktualnych: artykułów, reportaży, wywiadów i innych utworów na jakiekolwiek tematy (w tym na tematy polityczne, gospodarcze i religijne),
c) pobieranie zawartości baz danych i wtórne jej wykorzystywanie w całości lub w istotnej - co do jakości lub ilości - części.
2. Użytkownicy mogą korzystać z Serwisu oraz utworów i baz danych wyłącznie w ramach dozwolonego użytku, wyznaczonego przez przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie baz danych, przy czym takie korzystanie nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub bazy danych lub godzić w słuszne interesy usługodawcy oraz podmiotów, których utwory lub bazy danych - na podstawie współpracy z usługodawcą - są udostępniane w Serwisie.
3. Jakiekolwiek inne niż określone z utworów i baz danych udostępnianych w Serwisie bez uprzedniej wyraźnej zgody usługodawcy udzielonej na piśmie jest zabronione, a naruszenie praw usługodawcy (lub podmiotów, których utwory lub bazy danych na podstawie współpracy z usługodawcą są udostępniane w Serwisie) do podlegających ochronie utworów i baz danych będzie skutkować odpowiedzialnością przewidzianą przez prawo cywilne i karne.
4. Zamieszczone na stronach internetowych portalu gazetaprawna.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez INFOR Biznes sp. z o.o. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
§ 18
Zastrzeżenia
2. Usługodawca nie odpowiada za żadne szkody powstałe czy też mogące powstać w związku z zawartością Serwisu bez względu na bezpośrednią czy pośrednią przyczynę powstania tych szkód.
3. W szczególności usługodawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez usługobiorcę określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze treścią Serwisu.
4. Autorzy publikacji zamieszczonych w Serwisie nie ponoszą przed usługobiorcą żadnej odpowiedzialności. Ustępy 2 i 3 powyżej należy stosować odpowiednio.
5. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane w Serwisach były zawsze aktualne, kompletne, prawdziwe, rzeczowe, rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i prawnym. Usługodawca oświadcza, że według jego najlepszej woli i wiedzy zawartość serwisów odpowiada tym właśnie cechom. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby pobieranie przez użytkownika plików z serwerów usługodawcy wiązało się z jak najmniejszym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek szkód po stronie korzystającego. Oświadczenie to nie wpływa w żadnej mierze na odpowiedzialność usługodawcy, która podlega ograniczeniom wyżej wymienionym.
6. Informujemy, że jedynym źródłem wzoru formularza podatkowego jest ustawa albo rozporządzenie. Aktywne druki podatkowe prezentowane na stronach serwisu są pomocniczym narzędziem służącym do rozliczania zobowiązań podatkowych i wykonywania obowiązków podatkowych przewidzianych przez prawo polskie. Aktywne formularze są efektem działań twórczych, które wymagają czynności dostosowawczych i sprawdzających. Reguły odpowiedzialności usługodawcy określone powyżej w ust. 1-6 stosowane odpowiednio dotyczą aktywnych formularzy.
7. Usługodawca zastrzega sobie prawo do ograniczonej czasowo przerwy technicznej w funkcjonowaniu witryny WWW w przypadku planowanej, bieżącej obsługi i konserwacji serwera oraz oprogramowania Serwisu. O terminie i czasie trwania przerwy usługobiorca zostanie powiadomiony komunikatem zamieszczonym na stronie Serwisu.
8. Usługodawca zastrzega sobie prawo umieszczania w Serwisie treści reklamowych w formach powszechnie stosowanych w Internecie.
§ 19
Komentarze
2. Wyświetlanie komentarza będzie trwało nie dłużej niż wyświetlanie tekstu, z którym dany komentarz jest powiązany.
3. Jeżeli komentarz stanowi utwór, w rozumieniu prawa autorskiego, Usługobiorca udziela Usługodawcy nieodpłatnej licencji na korzystanie z utworu na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony za lit. b powyżej - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
Usługodawca jest uprawniony do udzielania sublicencji.
4. Komentarze nie mogą zawierać:
a) wulgaryzmów,
b) treści obraźliwych,
c) reklam lub przekazów stanowiących reklamę ukrytą,
d) odesłań do innych stron internetowych,
e) treści naruszających prawa autorskie lub dobra osobiste osób trzecich,
f) treści nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej lub treści propagujących przemoc oraz totalitarny ustrój państwa,
g) treści w inny sposób niezgodnych z prawem.
Takie komentarze mogą być usuwane przez usługodawcę.
5. Usługobiorca zamieszcza komentarz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Usługodawca nie ma obowiązku monitorowania treści komentarzy zamieszczanych przez usługobiorców w Serwisie. Każdy, kto poweźmie informację, że treści zamieszczone przez Usługobiorcę są niezgodne z prawem lub z postanowieniami Regulaminu, może poinformować Usługodawcę o fakcie i miejscu zamieszczenia takich treści, pocztą elektroniczną pod adresem: bok@infor.pl.
6. Usługodawca zastrzega sobie prawo do automatycznego publikowania obok zamieszczonego komentarza części adresu IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem Usługodawcy w chwili zamieszczania komentarza.
§ 20
Zmiany Regulaminu
2. Poprzednie wersje Regulaminu są publikowane na stronach Serwisu.
§ 21
Dodatkowe informacje
2. Usługobiorcy nie wolno dostarczać treści o charakterze bezprawnym.
3. Usługodawca nie zapewnia usług posprzedażnych.
4. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (Platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Jednakże, Usługodawca nie zapewnia możliwości skorzystania przez usługobiorców lub kupujących z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
5. Usługodawca nie jest związany kodeksem dobrych praktyk, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.
6. Miejscem spełnienia świadczenia jest siedziba Usługodawcy.
Załącznik: WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)- Adresat:
INFOR Biznes sp. z o.o. Biuro Obsługi Klienta, ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa
bok@infor.pl
- Ja/My niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy / umowy dostawy następujących rzeczy / umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy/ umowy o świadczenie następującej usługi
- Data zawarcia umowy/odbioru
- Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
- Adres konsumenta(-ów)
- Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
- Data
Regulamin Płatności SMS dla treści płatnych udostępnianych przez Infor Biznes sp. z o.o.
§1
INFORMACJE OGÓLNE
a) Serwis – serwisy internetowe prowadzone przez Infor, obsługiwane w ramach umowy zarządzania dostępem przez Operatora,
b) Usługa – usługa realizacji płatności za dostęp do Treści zamieszczonych w Serwisie, realizowana przez Operatora za pomocą kanałów multimedialnych Operatorów GSM, w formie bezpiecznej wymiany kodów, oferowana Użytkownikom, będących jednocześnie użytkownikami telefonii komórkowej;
c) Operator – eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Arkońskiej 11, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000042304, NIP 521-31-03-040, REGON 016341786, kapitał zakładowy 16 840 000,00 zł (w całości opłacony). Operator jest usługodawcą, odpowiedzialnym za prawidłową realizację Usługi;
d) Infor – INFOR Biznes sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców, prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 307225, NIP 527 25 75 823, REGON 141 442 680, kapitał zakładowy 29 421 550 złotych;
e) Użytkownicy – osoby korzystające z dostępu do Treści, realizujące płatność poprzez skorzystanie z Usługi; f) Treść – treści cyfrowe dostępne dla Użytkowników po zalogowaniu do Serwisu i dokonaniu płatności poprzez skorzystanie z Usługi, w zakresie i na warunkach aktualnej oferty handlowej Infor. Treść może objąć m.in. pełną wersję artykułów, dokumentów, gazet i czasopism elektronicznych, e-booków, plików multimedialnych, raportów, baz danych, archiwów, infoserwisów, serwisów typu chat, forum, dział porad lub usług hostingowych; g) Operator GSM – osoba prawna świadcząca usługi bezprzewodowej telefonii komórkowej telekomunikacyjnej, w szczególności takie podmioty jak: Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o., Polkomtel S.A., PTK Centertel sp. z o.o.;
h) Numer Dostępowy – numer SMS Premium podany w Serwisie zawierającym Treść;
i) Kod Identyfikujący – znaki alfanumeryczne identyfikujące Treść;
j) Kod Dostępu – unikalny kod kontroli dostępu oparty o znaki alfanumeryczne, umożliwiający korzystanie z Treści uprawnionym Użytkownikom;
k) Wiadomość SMS – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa zawierająca Kod Identyfikujący, wysyłana przez Użytkownika na Numer Dostępowy w celu uzyskania Kodu Dostępu;
l) Wiadomość Zwrotna – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa w ramach realizacji Usługi kontroli dostępu, odsyłana przez Operatora w odpowiedzi na Wiadomość SMS pod numer telefonu, z którego wysłana została Wiadomość SMS, zawierająca Kod Dostępu albo informację, że wiadomość nie została poprawnie rozpoznana.
§2
ZASADY DZIAŁANIA USŁUGI
2. Wiadomość SMS musi zawierać Kod Identyfikujący.
3. Po otrzymaniu przez Operatora poprawnej Wiadomości SMS z Kodem Identyfikującym, Użytkownikowi zostanie przydzielony Kod Dostępu, który zostanie następnie przesłany Użytkownikowi w treści Wiadomości Zwrotnej.
4. Koszt wysłania Wiadomości SMS jest zgodny z aktualnymi cennikami Operatorów GSM dla wiadomości typu SMS Premium.
5. Opłaty za wysłanie Wiadomości SMS pod Numer Dostępowy nie podlegają zwrotowi w żadnym wypadku.
6. Uzyskanie dostępu do Treści nie oznacza nabycia do nich przez Użytkownika praw autorskich. Użytkownik ma prawo wykorzystywać wspomniane Treści w sposób zgodny z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
7. Zasady korzystania z dostępu do Treści, czas dostępu do Treści i czas ważności otrzymanego Kodu Dostępu, informacje o ważności Kodów Dostępu oraz ich funkcjonalności regulują właściwe regulaminy Infor.
8. Numery telefonów, z których wysłano Wiadomość SMS będą przechowywane w systemie Operatora w celu identyfikacji Użytkownika i nie będą wykorzystywane do innych celów, chyba że Użytkownik na podstawie odrębnej umowy z Operatorem wyraził zgodę na przetwarzanie danych dla innych celów.
§3
DOSTĘPNOŚĆ USŁUG I REKLAMACJE
2. Operator nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Usługi z przyczyn leżących po stronie Operatora GSM, dostawców usług internetowych, z powodu błędu Użytkownika (w tym spowodowanymi błędami w informacjach i Regulaminach Infor) oraz osób trzecich, ani spowodowanych działaniami siły wyższej, w szczególności za reklamacje związane z niedostarczeniem, opóźnieniem dostarczenia lub nieregularnym dostarczaniem zamówionych Kodów Dostępu.
3. Operator nie ponosi odpowiedzialności za skutki wysłania Wiadomości SMS z telefonu Użytkownika przez osoby nieuprawnione.
4. Operator jest uprawniony do czasowej przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych. Operator dołoży najwyższej staranności, aby wskazane wyżej przerwy miały miejsce w godzinach nocnych i trwały możliwie najkrócej. Przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych nie mają wpływu na ocenę wykonania przez Operatora zobowiązań z tytułu umożliwienia Użytkownikom korzystania z Serwisu.
5. Przedmiotem reklamacji jest wykonanie przez Operatora Usługi niezgodnie z warunkami i zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.
6. Składanie reklamacji odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej pod adresem smssupport@ecard.pl.
7. Reklamacja powinna zawierać imię i nazwisko osoby dokonującej reklamacji, numer telefonu komórkowego, z którego wysłano Wiadomość SMS, treść wiadomości, przybliżoną datę i czas wysłania wiadomości oraz zwięzły opis zastrzeżeń.
8. Reklamację należy zgłaszać w terminie 7 dni od daty wysłania Wiadomości SMS.
9. Jeżeli reklamacja wymaga uzupełnienia, Operator zastrzega sobie prawo do zwrócenia się do Użytkownika z prośbą o uzupełnienie przekazanych informacji.
10. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Operatora. W przypadku braku możliwości rozpatrzenia reklamacji w tym terminie Operator zobowiązuje się do poinformowania Użytkownika o tym fakcie.
11. Operatorzy GSM odpowiadają jedynie za usługi telekomunikacyjne umożliwiające realizację Usługi.
12. Upusty cenowe dla grup abonentów na opłaty abonamentowe oraz usługi dodatkowe nie mają zastosowania do Numeru Dostępowego.
13. Operator zastrzega, iż Wiadomości SMS wysłane przez: pracowników, zleceniobiorców, współpracowników oraz z kart testowych Operatorów GSM mogą nie być uwzględniane w ramach Usługi.
§4
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
2. Prawem właściwym dla wszystkich stosunków prawnych wynikających z niniejszego regulaminu jest prawo polskie. Wszelkie spory będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne.
3. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.
babcia(2017-08-19 08:54) Zgłoś naruszenie 00
Pawłowicz i Kaczyński może wrzeszczeć do nas zamknijcie ***** a nas się straszy paragrafami i oto dyktatura PIS.
OdpowiedzJanek(2017-08-17 21:37) Zgłoś naruszenie 33
Jest na to prosty sposób: Trzeba pisać o tym, że mamy wspaniały rząd i Panią Premier, gospodarka się rozwija, ludziom żyje się pod tymi rządami coraz lepiej, dzięki rządowi nie mamy ********** ani zamachów, spada bezrobocie, rośnie dobrobyt i bezpieczeństwo. No i wszystko by było dobrze, gdyby nie ta podła totalna opozycja, liberalne media, kasta sędziów, KOD, Obywatele RP, Przystanek Woodstock, profesorowie prawa krytykujący słuszne reformy, aktorzy, pisarze i naukowcy krytyczni wobec rządu, ubecy, zdrajcy, targowiczanie donoszący na Polskę do Brukseli i cała reszta liberałów i lewaków, których się jakoś sporo namnożyło. Jak się rząd z nimi wszystkimi wreszcie rozprawi, to będzie super! Tak trzeba teraz pisać w internecie bez opamiętania i nic, a nic za to nie grozi! Hurra!
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzmem(2017-08-19 18:20) Zgłoś naruszenie 10
Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes....Niech żyje nam ! To mowiłem ja...
Bezprawnik(2017-08-16 12:20) Zgłoś naruszenie 60
Spokojnie,pragnę zauważyć że "pomówienie" a "znieważenie" nie jest tożsame w polskim prawodawstwie. Stanowią odrębne czyny zabronione. Z istoty pomówienia wynika, że można je popełnić tylko w formie działania. Nie jest więc pomówieniem niezaprzeczenie nieprawdziwym zarzutom, chociażby to niereagowanie zasługiwało na ujemną ocenę. Pomawianym może być osoba fizyczna, grupa osób (np. katolicy), instytucja, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej. Pomawianie, w kontekście przepisu art. 212 K.k., aby uznać je za czyn karalny, musi przy tym: - przybrać postać przekazania odpowiednich wiadomości komuś innemu oraz - przypisywać pomawianemu takie postępowanie (np. utrzymywanie kontaktów ze światem przestępczym) lub właściwości (np. alkoholizm czy zboczenie seksualne), które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. I na koniec coś optymistycznego-Można rozpowszechniać informacje godzące w czyjeś dobre imię, nawet jeśli są one ostre, o ile robi się to w słusznym interesie publicznym – uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie.Tak więc wszystko kwestia interpretacji i trzeźwego umysłu sędziów rozpatrujących pozwy.
Odpowiedzghj(2017-08-15 00:05) Zgłoś naruszenie 00
Takie sprawy powinny być przede wszystkim dochodzone na drodze postępowania cywilnego. Z drugiej strony dzisiaj każdy może pod anonimowym nickiem każdego bezkarnie obrazić i zepsuć reputację i to na oczach tysięcy ludzi bo każdy może to przeczytać. Może dlatego w kodeksie karnym ciągle jest taki przepis. Wolność słowa to jedno z podstawowych praw i wolności, ale prawo do prywatności, dobrego imienia nie zawsze musi być mniej warte. Trzeba wyważyć te dwa dobra. Warto pamiętać: wolność to także odpowiedzialność a nie rób co ci się podoba. Kończy się na wolności drugiego człowieka, czyli wolności od prześladowania
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzxxx(2017-08-17 14:54) Zgłoś naruszenie 10
Tylko, że dzisiaj pani posel może zbluzgać naród z mównicy i nikt palcem w bucie nie ruszy, a ktoś może zwrócić pani poseł delikatnie uwagę i już się wszczyna postępowanie w prokuraturze.
Ewa(2017-08-13 19:10) Zgłoś naruszenie 80
Mam wrażenie, że większość osób nie rozumie na czym polega pomówienie, a czym jest cenzura. Nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie. Schowani za wymyslnymi nicami , nic nie znaczący, czerpią przyjemność z opluwania innych. Gdyby na klatce schodowej w ich bloku, ktoś napisał ,wskazując ich z nazwiska, że są złodziejami, pedofilami i alkoholikami to rozumiem, że jest to edynie wolnosć słowa , a żądanie zdjęcie obrażliwego ogłoszenii to cenzura.
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzxxx(2017-08-17 14:52) Zgłoś naruszenie 20
Wiele zależy od interpretacji już na etapie postępowania wyjaśniającego w jakiejś sprawie. A dowolność jest wielka zwłaszcza jak się chce kogoś uwalić.
Sam(2017-08-13 15:41) Zgłoś naruszenie 40
Najwyższa pora zacząć przebudowę tego państwa. Począwszy od zapewnienia wolności wypowiedzi. Druga w kolejności powinna być kwestia braku demokratycznej legitymacji władzy sądowniczej. Ponieważ tylko w warunkach układu władzy (np. wykonawczej z sądowniczą) możliwe jest ograniczanie wolności słowa. Zła władza sądownicza jest wręcz gwarantem możliwości popełniania wielu przestępstw. A to przez umożliwianie działania przestępstwa (np. egzkucja płatności z nieuczciwych umów), a to przez bezkarność przestępców i brak działań (np. sprawa amber-gold). Nie możemy liczyć na to, że trafi się sędzia uczciwy (choć pewnie większość jest właśnie takich). My musimy mieć pewność swobód i praw obywatelskich.
Odpowiedzzorro(2017-08-13 14:09) Zgłoś naruszenie 20
w jednym ze Stanow obowiazuje( z racji jego niezniesienia) przepis zakazujacy przebywania w miejscu publicznym w masce.Kupa smiechu byla ...ale sie skonczyla.
OdpowiedzKonkluzja (2017-08-13 13:51) Zgłoś naruszenie 77
Nie straszyć się wzajemnie ... bo się ze strachu wzajemnie Z.E.S.R.A.M.Y. Chociaż po PIS-BOLSZEWIKACH można się spodziewać wszystkiego ... nawet zaglądania do każdej d**py
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzobywatel(2017-08-17 22:38) Zgłoś naruszenie 21
Dobrze się czujesz? Spróbuj skrytykować władzę w Niemczech za politykę imigracyjną, to od razu powiedzą, że to mowa nienawiści. OTWÓRZ OCZY - w Polsce można prawie przeprowadzić pucz i nawet za to nie trafia się do więzienia.
BoloiLolo(2017-08-13 08:49) Zgłoś naruszenie 90
A propo co do komentarzy zadaniem dziennikarzy jest ::::ujawnianie"""Prawdy Rzeczywistej """ choćby była zakamuflowana jak z tym napojem ,,,,obnażanie korupcji oraz wszelkich czynników szkodzących państwu a zwłaszcza gdy jest naruszany powszechny interes społeczny i narodowy,,,np wyrzucanie ludzi starych na bruk,,,chorendalne czynsze w starych kamienicach,,, Amber Gold nowy Instytut Upodlenia Narodu Polskiego a na Komisji Sejmowej wyszedł wątek Niemiecki i kto maczał palce w tym wszystkim ,,,,tak to wygląda ""Prawda Rzeczywista"" wygląda to haniebnie gdy włażą z BUCIORAMI inne Państwa np. Niemcy aby oskubać Polaków.....
Odpowiedzekon(2017-08-12 21:25) Zgłoś naruszenie 81
syn cenzorki, cenzure ma w genach
Odpowiedz12.08.(2017-08-12 20:02) Zgłoś naruszenie 40
"Nie musisz zmieniać zdania,wystarczy znak zapytania."
Odpowiedzmam ten kraj w tyle(2017-08-12 13:15) Zgłoś naruszenie 1215
To jest balon próbny, chcą żeby TVN i GW istniało, a to trzeba zlikwidować, natychmiast. Każdy w telewizji i radiu kto będzie ich popierał to zdrajca, pamietajcie o tym
OdpowiedzkANT(2017-08-12 12:16) Zgłoś naruszenie 142
To że czytamy treści bez zrozumienia to jedno ale czytanie art bez zrozumienia to już zgroza... "212 kodeksu karnego każdy, kto POMAWIA inną osobę lub grupę osób" Czyli przypisuje jej wymyślone lub nieprawdziwe informacje... Prawda choćby najbardziej brutalna nie jest pomowieniem!!!
Pokaż odpowiedzi (1)OdpowiedzBasia(2017-08-12 22:46) Zgłoś naruszenie 41
To nie takie proste. To na osobie oskarżonej o pomówienie spoczywa ciężar udowodnienia prawdziwości swoich oskarżeń. Jednym słowem, to jedyne przestępstwo, gdzie obowiązuje domniemanie winy oskarżonego. A teraz się zastanów: jak zamierzasz udowodnić, żeceksedient w sklepie dajmy na To, oszukał Cię wydając resztę? Albo że pracownik ekipy remontowej, którą wezwałeś, był pijany, jeśli po prostu wyprosiłeś go z domu, nie wzywając wcześniej policji z alkomatem? Ale jest jeszcze coś. Może nawet i zostaniesz uniewinniony. Sama taka sprawa to wystarczająca kara. Stracony czas, nerwy, pieniądze. Wiesz ile kosztuje pomóc prawnika? A prawo za te same słowo pozwala wytoczyć Ci dwie sprawy: I cywilną i karną. Wierz mi, to wystarczy, żeby komuś kto raz podpadł, już na zawsze zamknąć usta. No. komuś, kto zna niewygodną prawdę na czyjś temat.
abcd(2017-08-12 11:28) Zgłoś naruszenie 2414
Jaki hejt? Polacy zdumiewają mnie swoją niezwykłą cierpliwością, gdy czytają, że pederasta ma prawo "podrywać" ich 15 letniego syna i nic z tym nie robią. Lewactwo to ciemniactwo pełne nienawiści do ludzi.
Odpowiedzabcd(2017-08-12 11:08) Zgłoś naruszenie 244
Problem w tym, że komentarz pod artykułem przeczyta pewnie 20 osób, a publikację dziennikarza dziesiątki tysięcy. Ale dzięki takim paragrafom prokuratura ma zajęcie, obywatele kaganiec, obrońcy konstytucji święty spokój, a dobra zmiana nic nie może zmienić, itd.
Odpowiedzmiro(2017-08-12 10:45) Zgłoś naruszenie 1711
Brawo, precz z hejtem, ktory zatruwa zycie Polakow! Tylko merytoryczna i oparta na prawdzie polemika buduje, zacznijmy sie wreszcie szanowac, jesli chcemy, by inni nas szanowali!
Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedzkonrad choinski(2017-08-12 13:03) Zgłoś naruszenie 30
Tylko kolego jest tak że 98% internautów nie umie rozpoznać hejtu ani komentowania a skoro czegoś nie rozpoznaje to wrzucam wszystko do jednego worka i tak. Ktoś napisze konstruktywny komentarz tylko krytykujący kogoś więc hejtuje , a ktoś poprostu zbluzga inną osobę też hejtuje. Ludzie obudźcie się komentarz jest wtedy (nawet jak zbluzga daną osobę ale)jak ktoś poda PRZYCZYNĘ krytyki w stronę osoby krytykowanej a hejt jest wtedy gdy osoba poprostu zbluzga bez powodu i bez podania PRZYCZYNY
ram111(2017-08-12 11:08) Zgłoś naruszenie 41
z jakim hejtem? człowieku puknij się w głowę.jak kretyn pisze jaro Polskę zbaw to psychiatryk i to bez klamek
Jurek(2017-08-12 10:29) Zgłoś naruszenie 396
Przecież jak ktoś pisze prawdę to nie ma się czego obawiać? No chyba że kłamie, no ale wtedy to dobrze że się obawia.
Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz...(2017-08-12 12:12) Zgłoś naruszenie 50
Niestety. To nie jest istotne czy piszesz prawdę czy nie. Jak udowodnisz np. że mechanik jest kiepski, a nie że zniszczył tylko Twój samochód? Ciężar udowodnienia, że napisałeś prawdę spoczywa na Tobie. To jedyny paragraf, w którym obowiązuje domniemanie winy. I teraz wyobraź sobie, że relacjonujesz treść rozmowy, która odbyła się bez świadków, np. w skardze na pracownika: "Wasz pracownik zachowywał się bezczelnie i używał wulgarnych słów." Prawnie leżysz. Jeśli Cię pozwie, jesteś skazany.
mam ten kraj w tyle(2017-08-12 11:03) Zgłoś naruszenie 92
Obojętnie czy to jest prawda czy fałsz, nie wolno zatykać ust. Po owocach ich poznamy
Przedsiebiorca_Zygmunt(2017-08-12 10:09) Zgłoś naruszenie 3028
i bardzo dobrze ! jeżeli ktoś chce mnie krytykować w Internecie - proszę bardzo: tylko niech podpisze się imieniem i nazwiskiem. Na dziś po każdym krytycznym wpisie, składam do Sądu prywatny akt oskarżenia - art.212 kodeku karnego - sąd zobowiązuje policję do ustalenia adresu IP i potem tacy się tłumaczą w sądzie, że : " w domu jest jeden IP, korzysta z niego 7 domowników - nie wiadomo, kto korzystał". Wtedy policja zabiera komputery sprawdza twarde dyski, zapisy na pamięci. Jeden skrytykował mnie wpisując wpis o godzinie 17,02 i sąd uznał, że to on, bo o 16,57 logował się do swojego konta bankowego, a o 17,13 na swoje konto na portalu społecznościowym,...
Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedzmam ten kraj w tyle(2017-08-12 20:49) Zgłoś naruszenie 32
Do xxx, głupiś cały budynek jest podejrzany razem z fundamentami, o odpowiedzialności zbiorowej nie słyszał?
xxx(2017-08-12 16:51) Zgłoś naruszenie 30
Jeśli jest u kogoś w domu internet wi fi nic nikomu nie udowodnisz.
mam ten kraj w tyle(2017-08-12 11:14) Zgłoś naruszenie 53
TOR jest dla naiwnych, trzeba najpierw kod przejrzeć a dopiero pózniej się wypowiadać. Każdy po właczeniu komputera i przyłączeniu do sieci już jest automatycznie znany, każdy ma swoją kartotekę i tylko od nas, od ludzi zależy jak to będzie wykorzystane, wierzę że będzie to dla dobra ludzkości bo innego świata nie mamy i mieć nie będziemy
RT666(2017-08-12 11:01) Zgłoś naruszenie 11
Od tego jest TOR.
Mały Jaś(2017-08-12 10:50) Zgłoś naruszenie 84
Tak panie Zygmuncie, pod warunkiem że krytykującym nie jest sędzia. Jego krytyka ma niską społeczną szkodliwość, więc kary nie dostanie.
mam ten kraj w tyle(2017-08-12 10:41) Zgłoś naruszenie 122
Jedź do Rosji, tam twoja ojczyzna, tu jest Polska i kraj wolnych ludzi
adsfw(2017-08-12 10:08) Zgłoś naruszenie 274
kiedyś internet był wolny, ale tak od 2010 roku w PL zaczęła się cenzura, można było ściągać wszystko, zakładać fora itd. strony www choć niby gorsze np. onet, wp. i inne miały lepszą treść, były ciekawsze, była frajda z posiadania systemu XP i budowania własnych sieci - teraz wszelka kontrola wszystkiego, zaczynając od win 10, on wie więcej pełna automatyzacja zero zabawy, jakby taki system dali w czasach xp, nikt by tego nie kupił, grafikę robiło chyba dziecko w przedszkolu, po prostu, ludzie którzy się na niczym nie znają decydują o wszystkim poprzez szanowne podniesienie łapy i my im za to sowicie płacimy z naszych, spróbujcie ich liczbę zredukować przez pół i zobaczymy, kto ma faktyczną władzę my czy oni?
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzprawnik - Szczecin(2017-08-17 07:46) Zgłoś naruszenie 10
Bzdury pi9szesz internet nie zwalnia z odpowiedzialności za słowa. Tak było, jest i będzie.
Po prostu ...(2017-08-12 09:10) Zgłoś naruszenie 5840
.... wraca cenzura i propaganda strachu bardzo wygodne dla totalitarnej władzy, która staje się nietykalna.
Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedzmam ten kraj w tyle(2017-08-13 04:55) Zgłoś naruszenie 35
Te Y, wprowadż jeszcze odpowiedzialność za oddychanie, trzy wdechy na minute i będziesz szczęśliwy
Y(2017-08-12 22:14) Zgłoś naruszenie 81
A może to nie cenzura, a ODPOWIEDZIALNOŚĆ za słowo?
mam ten kraj w tyle(2017-08-12 13:59) Zgłoś naruszenie 42
Te wykrzyknik, sr...am na to, konformizm jest dla tchórzy
wykrzyknik(2017-08-12 13:31) Zgłoś naruszenie 64
Jak ktoś zacznie o Tobie w internecie wypisywać brednie to zmienisz zdanie.