statystyki

Usunięcie drzewa z nieruchomości zabytkowych na pewno bez opłat. Ale czyżby także bez kar?

autor: Jakub Styczyński08.08.2017, 10:14; Aktualizacja: 08.08.2017, 11:32
Przepisy wykonawcze nie przyniosą w tej kwestii odmiennej regulacji, gdyż służyć one mogą jedynie wprowadzeniu zasad procedury karania.

Przepisy wykonawcze nie przyniosą w tej kwestii odmiennej regulacji, gdyż służyć one mogą jedynie wprowadzeniu zasad procedury karania.źródło: ShutterStock

Nowelizacja przepisów zniesie konieczność płacenia za wycinkę zieleni z tych terenów. Łatwiejsza będzie też procedura zgłoszenia u wojewódzkiego konserwatora zabytków chęci jej pozbycia się.

Wkrótce przedsiębiorcy nie będą już musieli płacić za wycęcie drzew i krzewów rosnących na terenie wpisanym do rejestru zabytków. Wycinka będzie musiała być jednak zatwierdzona przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. To efekt zmian, jakie wprowadzi ustawa z 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw – podpisana przez prezydenta 2 sierpnia br. (obecnie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Wejdzie w życie po 14 dniach od daty publikacji.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane