statystyki

Usunięcie drzewa z nieruchomości zabytkowych na pewno bez opłat. Ale czyżby także bez kar?

autor: Jakub Styczyński08.08.2017, 10:14; Aktualizacja: 08.08.2017, 11:32
Przepisy wykonawcze nie przyniosą w tej kwestii odmiennej regulacji, gdyż służyć one mogą jedynie wprowadzeniu zasad procedury karania.

Przepisy wykonawcze nie przyniosą w tej kwestii odmiennej regulacji, gdyż służyć one mogą jedynie wprowadzeniu zasad procedury karania.źródło: ShutterStock

Nowelizacja przepisów zniesie konieczność płacenia za wycinkę zieleni z tych terenów. Łatwiejsza będzie też procedura zgłoszenia u wojewódzkiego konserwatora zabytków chęci jej pozbycia się.

Wkrótce przedsiębiorcy nie będą już musieli płacić za wycęcie drzew i krzewów rosnących na terenie wpisanym do rejestru zabytków. Wycinka będzie musiała być jednak zatwierdzona przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. To efekt zmian, jakie wprowadzi ustawa z 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw – podpisana przez prezydenta 2 sierpnia br. (obecnie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Wejdzie w życie po 14 dniach od daty publikacji.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane