Dane o chorobach, nałogach, wyrokach. Spółdzielnie chcą wiedzieć wszystko o wszystkich

autor: Patryk Słowik27.06.2017, 07:40; Aktualizacja: 27.06.2017, 08:10
Zarząd może wymagać jedynie podania liczby domowników. Nie ma prawa oczekiwać wskazania, kto to jest konkretnie, a tym bardziej sprawdzać ich życiorysu

Zarząd może wymagać jedynie podania liczby domowników. Nie ma prawa oczekiwać wskazania, kto to jest konkretnie, a tym bardziej sprawdzać ich życiorysuźródło: ShutterStock

Kilkaset tysięcy osób dostało wezwania do ujawnienia danych o chorobach, nałogach i wyrokach. Eksperci mówią wprost: taka praktyka jest naganna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • "ciemnogród"(2017-06-27 16:04) Zgłoś naruszenie 400

    odwrotnie: to "zarządy s.m".- winne informować mieszkańców o "swoich wadach,zaletach,historii choroby,przebiegu życia rodzinnego,dochodach.. itp.!

    Odpowiedz
  • JULA(2017-06-27 12:19) Zgłoś naruszenie 280

    Brak jest jeszcze pytania o orientację seksualną oraz czy spółdzielca posiada kochankę .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • he,he(2017-06-27 19:18) Zgłoś naruszenie 240

    Zarządy tych sp-ni powinny zostać poddane badaniom psychiatrycznym.

    Odpowiedz
  • czlonek odrebna wlasnosc(2017-06-27 12:13) Zgłoś naruszenie 172

    SM i ich prezesi oraz zarzad i RN to PAŃSTWO W PAŃSTWIE- ROBIĄ CO CHCĄ I SĄ BEZKARNI, bo sądy biorą ich stronę, a ja właściciel na ktorego SM bierze bez mojej zgody, MILIONOWE KREDYTY na tzw. oszukańczą termomodernizację NIE JESTEM STRONĄ W SPRAWIE I NIE MAM INTERESU PRAWNEGO !!!!! kREDYT O ZMIENNYM OPROCENTOWANIU, NA 20 LAT wrzucają mi do czynszu - BARDZO DUZO CZLONKOW SM NAWET NIE WIE, ZE ROBIA TAKIE PRZEKRETY- SADY TO AKCEPTUJĄ I ODDALAJĄ SKARGI, ale gdyby na sedziego, bez jego zgody PREZES SADU wziąl kredyt w wys. 400 tys zl, to co wtedy by się działo ??? a tu wszystko w porządku - kolesie prezesa zarabiaja na remontach, ktore w rzeczywistości sa czasami nowymi inwestycjami- urzedy miast nie sprawdzaja dok. dot. wlasnosci i wszystko gra. Teraz SM jeszcze PIS daje MIESZKANIE PLUS- POLE DO KOLEJNYCH PRZEKRETOW- A MIALA BYC DOBRA ZMIANA.......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex(2017-06-27 18:48) Zgłoś naruszenie 100

    Hehe, informować GIODO. Poinformowałem dwa lata temu o kilku sprawach, podałem moje wszelkie dane, w tym adres i numer telefonu. Myślicie, że jakaś odpowiedź była?

    Odpowiedz
  • wjw(2017-06-27 18:28) Zgłoś naruszenie 100

    Po 25 latach rozstałem się wreszcie z takim komunistycznym kołchozem nad którego prezesem prokuratura do spółki z policją trzyma parasol ochronny...

    Odpowiedz
  • Skandal !(2017-06-28 17:37) Zgłoś naruszenie 80

    Natychmiast rozwiązać komunistyczne spółdzielnie mieszkaniowe z alkoholikami prezesami i radami nadzorczymi na czele ! Jak długo jeszcze będzie rządzić się państwo w państwie przez nikogo nie kontrolowane ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie tędy droga(2017-06-28 13:17) Zgłoś naruszenie 61

    Ten pomysł dot czł RAD NADZORCZYCH , ZARZĄDÓW,cz RAD OSIEDLOWYCH i KOMITETÓW BLOKOWYCH . Osoby te podejmując się tych funkcji zaufania publicznego , winni być czyści jak przysłowiowa "żona cesarza". Powinniśmy mieć do tych ludzi pełne zaufanie. Natomiast perfidnie ktoś wykorzystał ( za co powinie ponieść karę) zamieniając dobre intencje na złe ,żeby wszyscy członkowie mieszkający w mieszkaniach spółdzielczych musieli dokonywać oświadczeń i spowiadać się z wszystkich chorób,i nieszczęść.

    Odpowiedz
  • T c n l w d(2017-06-28 01:37) Zgłoś naruszenie 50

    A Ch w w d.

    Odpowiedz
  • olaf(2017-06-30 08:39) Zgłoś naruszenie 40

    Czas najwyższy żeby zlikwodowac ten komunistyczny wymysł jakim są spółdzielnie mieszkaniowe oni żyją z naszych czynszów i opłat to państwo w państwie. Nikt nie ma prawa żądac takich danych ...

    Odpowiedz
  • wdomachzbetonu...(2017-06-27 10:17) Zgłoś naruszenie 40

    Misiek,co ja mam wpisac w te rubryki? Napisz,ze to jest nieprawda

    Odpowiedz
  • beta(2017-06-29 16:09) Zgłoś naruszenie 41

    rozwiazać komunistyczny moloch bo złodziej na złodzieju siedzi a my tylko płacimy

    Odpowiedz
  • psps(2017-07-01 09:19) Zgłoś naruszenie 22

    A w mojej małej spółdzielni sie dogadujemy bez problemów. Więc to nie SM sa problemem a ludzie o charakterach niemożliwych do normalności. Tych ludzi wyp.....olcie i bedzie ok.

    Odpowiedz
  • JanEk(2017-07-01 14:18) Zgłoś naruszenie 11

    Tak sam artykuł jak i większość komentarzy jest beznadziejna! Autor błądzi i wymyśla sobie temat, bo nie wierzę, by coś takiego miało miejsce. Pseudo-dziennikarz Patryk Słowik, po prostu zaczepia słabo myślących czytelników i część dała się nabrać i pisze durne komentarze. Nie zmyślam. Wiem o czym piszę.

    Odpowiedz
  • almera(2017-06-30 13:47) Zgłoś naruszenie 01

    w obecnej sytuacji tylko dwa pytania:1 czy chodzi do kościoła - 2 czy jest za pisem, reszta to bez znaczenia

    Odpowiedz