statystyki

Przetargi: Już wstępne oświadczenie musi potwierdzać spełnianie warunków

autor: Sławomir Wikariak08.06.2017, 07:44; Aktualizacja: 08.06.2017, 08:19
pieniądze, kasa, banknot

Podczas sprawdzania oferty firmy, która uzyskała najwyższą punktację, okazało się jednak, że nie wykazano w niej spełnienia wszystkich warunkówźródło: ShutterStock

W procedurze odwróconej zamawiający ma prawo wykluczyć przedsiębiorcę, który we wstępnym oświadczeniu nie potwierdził spełniania warunków – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

Od połowy ubiegłego roku zamawiający mogą stosować procedurę odwróconą, która polega na tym, że najpierw oceniane są oferty, a dopiero później bada się, czy najkorzystniejsza spełnia wszystkie wymagania. Z możliwości tej skorzystał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w przetargu na stworzenie modułu do gromadzenia i oceny wyników badań w monitoringu wód.

Podczas sprawdzania oferty firmy, która uzyskała najwyższą punktację, okazało się jednak, że nie wykazano w niej spełnienia wszystkich warunków. Chodziło o jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ), czyli rodzaj oświadczenia własnego wykonawcy.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane