Rząd przyjął projekty ustaw o komornikach. Ziobro: Zawód komornika nie może opierać się na biznesie

16.05.2017, 17:16; Aktualizacja: 16.05.2017, 19:51
Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Rząd przyjął we wtorek projekty ustaw o komornikach sądowych oraz o kosztach komorniczych. Według premier Beaty Szydło nowe przepisy pozwolą egzekwować prawo, zabezpieczając zarazem interes obywateli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Alojzy(2017-05-16 18:49) Zgłoś naruszenie 1537

    A kiedy notariusze? Nie ma siły na nich?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pomysł(2017-05-16 21:32) Zgłoś naruszenie 23

    gdy ktoś umrze --to aby przejąć majątek trzeba być pewnym że nie ma dlugow po zmarłym -- a jak się o tym dowiemy? -nalezy przyjąc spadek--hahhaaaaaaaa.. --a może wiezyciele powinni być spadkobiercami z automatu z prawem do wykupienia od Niuch tej części spadku im przypadającej jako wierzytelności, przez rodzine. To Oni njapierw musieli by zlorzyć wniosek o nabycie spadku w celu zabezpieczenia wierzytelnosci czyli sami musieli by przechodzić ten korowód co inni. Pozyczali by ostrozniej.

    Odpowiedz
  • Brawo PiS(2017-05-16 22:41) Zgłoś naruszenie 1735

    Brawo Min. Ziobro jak można urząd traktować jako prywatną kancelarię? Notariusze to samo. To tak jakby prokuratorzy otwierali prywatne kancelarie. Przecież to co robią notariusze można przenieść np. do gmin i pobierać za to „ludzkie” opłaty i wszystko. Zrobić wydział notarialny jak USC. Kadra po studiach prawniczych i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Komornik (2017-05-16 22:52) Zgłoś naruszenie 99

    Początek zatorów płatniczych - biedne kobiety w alimentach... Przy tej ustawie ok 30 % komorników porzuci zawód i wtedy zacznie się jazda 🏇

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Zniesmaczony ustawą(2017-05-16 23:46) Zgłoś naruszenie 297

    Mój kontrachent oszukał państwo na dwa miliony na podatku VAT mi nie zapłacił faktury na 50 tys przez co ja nie zapłaciłem do dostawcy , teraz państwo bierze go w obronę , brawo **** brawo , pan Minister Jaki może powie co w takiej sytuacji ? Chronić chcecie ludzi okradających Państwo ?

    Odpowiedz
  • mecenas(2017-05-17 00:46) Zgłoś naruszenie 515

    Ochrona interesu obywateli przed bezdusznymi komornikami to naprawdę słuszna koncepcja. A poza tym, będzie więcej pieniędzy na program 500 plus. Sprawiedliwe? Jak najbardziej.

    Odpowiedz
  • bolo(2017-05-17 02:30) Zgłoś naruszenie 175

    "Pobierane przez komorników opłaty egzekucyjne mają się stać daniną publiczną, która zwiększy dochód budżetu państwa." To z czego będą się utrzymywać kancelaria komornicze?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ado(2017-05-17 05:17) Zgłoś naruszenie 513

    Dwie sprawy. Pierwsza to niedotrzymanie obietnicy PIS o otwarciu zawodów prawniczych. PIS (za pośrednictwem pana Ziobry, obiecywał, że dopuści magistrów do sądów. Oczywiście słowa nie dotrzymał. Druga rzecz to jawna kpina z magistrów prawa wykonujących zawód prawnika. Komornik może się zapisywać do korporacji bez egzaminu w tej korporacji, a magister prawa, wykonujący zawód prawnika - nie może. Wykonując de facto zawód radcy prawnego (obsługa prawna pracodawcy), nie można wpisać się do korporacji. Ale komornik, który wykonuje zawód nawet odrobinę nie przypominający pracy adwokata czy radcy - może się wpisywać bez niczego. To jest obraz "sprawiedliwości" w wymiarze "sprawiedliwości". A PIS nie dość, że podtrzymuje takie rozwiązania, to niedotrzymuje słowa. A wielu z nas głosowało i wspomagało tą partię, dlatego że obiecała otwarcie zawodów. Teraz ci co na PIS pluli, są grytyfikowani, ci co PIS wspierali są olewani.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2017-05-17 06:04) Zgłoś naruszenie 69

    Usatawa powinna wygasic natychmiastow funkcjonowanie komornikow ktorzy nie posiadaja wyzszego wyksztalcenia komorniczego/szczegolnie tych ktorzy posiadaja tylko wyksztalcenie srednie/.Regulacje Ziobry sa malo radykalne.

    Odpowiedz
  • ja(2017-05-17 06:55) Zgłoś naruszenie 31

    Czy nowa ustawa o kosztach obejmie również sprawy wszczętę przed jej wejściem w życie czy tylko te nowe?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Luk(2017-05-17 07:20) Zgłoś naruszenie 349

    Czyli idziemy w kierunku utwierdzania dłużników, że są oni ofiarami a komornicy to ich oprawcy. Pan Ziobro dobry Janosik uratuje dłużników przed egzekucją, a za wszystko zapłacą wierzyciele.

    Odpowiedz
  • AZ(2017-05-17 07:52) Zgłoś naruszenie 94

    Komornicy mają nie skupiać się na biznesie? Przecież nawet jeśli zmiany wejdą w życie, dalej będą ten biznes prowadzili. Nie otrzymują żadnych dotacji z budżetu państwa, zatrudniają pracowników, płacą podatki, składki, odpowiadają prywatnym majątkiem za swoje działania. W tym zakresie nic się nie zmieni.

    Odpowiedz
  • ?(2017-05-18 07:33) Zgłoś naruszenie 82

    Skoro komornicy, zdaniem p. Ministra, nie są biznesmenami, to dlaczego są podatnikami VAT?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2018-07-11 14:57) Zgłoś naruszenie 01

    Jestem oburzony, że żona Pana Ministra Ziobry uwłaszcza się na Państwowym biznesie. państwowy bank czy ubezpieczyciel nie powinni opierać się na biznesie . Wypłaty powinny być jak dla sekretarki w sądzie. Ziobro obniż starej pensję .... bo nas że cię zacytuje okrada i robi biznes.

    Odpowiedz