statystyki

Podwyżki za dyscyplinarki utrącone w NRA z hukiem

autor: Anna Krzyżanowska18.04.2017, 07:36; Aktualizacja: 18.04.2017, 09:17
prawo, sprawiedliwość

Chodzi o dokumenty przyjęte podczas marcowego plenum. Na ich mocy maksymalne koszty postępowań dyscyplinarnych w palestrze wywindowano z 3 do 25 tys. zł. Koszty upomnienia dziekańskiego wzrosły natomiast z 500 zł do 3 tys. zł.źródło: ShutterStock

43 spośród 49 członków Naczelnej Rady Adwokackiej opowiedziało się za uchyleniem uchwał kosztowych, które w szeregach palestry wzbudziły ogromne kontrowersje.

SAMORZĄDY PRAWNICZE

Chodzi o dokumenty przyjęte podczas marcowego plenum. Na ich mocy maksymalne koszty postępowań dyscyplinarnych w palestrze wywindowano z 3 do 25 tys. zł. Koszty upomnienia dziekańskiego wzrosły natomiast z 500 zł do 3 tys. zł.

„Intencją Naczelnej Rady Adwokackiej było urealnienie wysokości zryczałtowanych kosztów postępowania (...). Przyjęte uchwały wywołały jednak wątpliwości co do sposobu ustalania kosztów, w szczególności co do tego, czy można [do nich] zaliczać diety członków organów dyscyplinarnych” – czytamy w uzasadnieniu uchwały uchylającej uchwały 16/2017 oraz nr 17/2017.

Podkreśla się w nim, że NRA zmieniając zasady odpłatności w zakresie postępowań dyscyplinarnych, kierowała się „przedstawionymi przez wnioskodawców informacjami dotyczącymi wydatków ponoszonych przez organy dyscyplinarne”.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane