statystyki

Podwyżki za dyscyplinarki utrącone w NRA z hukiem

autor: Anna Krzyżanowska18.04.2017, 07:36; Aktualizacja: 18.04.2017, 09:17
prawo, sprawiedliwość

Chodzi o dokumenty przyjęte podczas marcowego plenum. Na ich mocy maksymalne koszty postępowań dyscyplinarnych w palestrze wywindowano z 3 do 25 tys. zł. Koszty upomnienia dziekańskiego wzrosły natomiast z 500 zł do 3 tys. zł.źródło: ShutterStock

43 spośród 49 członków Naczelnej Rady Adwokackiej opowiedziało się za uchyleniem uchwał kosztowych, które w szeregach palestry wzbudziły ogromne kontrowersje.

SAMORZĄDY PRAWNICZE

Chodzi o dokumenty przyjęte podczas marcowego plenum. Na ich mocy maksymalne koszty postępowań dyscyplinarnych w palestrze wywindowano z 3 do 25 tys. zł. Koszty upomnienia dziekańskiego wzrosły natomiast z 500 zł do 3 tys. zł.

„Intencją Naczelnej Rady Adwokackiej było urealnienie wysokości zryczałtowanych kosztów postępowania (...). Przyjęte uchwały wywołały jednak wątpliwości co do sposobu ustalania kosztów, w szczególności co do tego, czy można [do nich] zaliczać diety członków organów dyscyplinarnych” – czytamy w uzasadnieniu uchwały uchylającej uchwały 16/2017 oraz nr 17/2017.

Podkreśla się w nim, że NRA zmieniając zasady odpłatności w zakresie postępowań dyscyplinarnych, kierowała się „przedstawionymi przez wnioskodawców informacjami dotyczącymi wydatków ponoszonych przez organy dyscyplinarne”.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane