MS chce obniżenia progu, od którego kradzież staje się przestępstwem

17.01.2017, 18:22; Aktualizacja: 17.01.2017, 18:40
prawo

MS chce obniżenia progu, od którego kradzież staje się przestępstwemźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości chce obniżenia - z jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 500 zł, do stałej wartości 400 zł - progu, od którego kradzież nie jest już wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Projekt jest gotowy - podało MS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • żarliwy katolik(2017-01-17 20:13) Zgłoś naruszenie 93

  Gdzie wy będziecie tych wszystkich ludzi wsadzać? Zostawcie trochę miejsca dla siebie bo będzie potrzebne.

  Odpowiedz
 • xvart(2017-01-17 22:04) Zgłoś naruszenie 30

  ale wyrok w sprawie o wykroczenie jest już czasem po 1-2 miesiącach od kradzieży, a tę karę aresztu trzeba odsiedzieć - nie można jej zamienić np. na obrączkę w systemie dozoru elektronicznego. Dlatego na podstawie wielu lat doświadczeń w wydziale karnym twierdzę, że ściganie drobnych kradzieży jako wykroczeń jest o wiele bardziej skuteczne niż traktowanie tego jako przestępstw. Próg powinien wynosić nie 400 zł a 1000 zł minimum.

  Odpowiedz
 • Luk(2017-01-18 06:59) Zgłoś naruszenie 12

  Widać jak bardzo Ziobro i jego urzędnicy są oderwani od rzeczywistości. Te działania doprowadzą do lawinowego wzrostu spraw karnych i przedłużenia postępowań sądowych. Więzienia będą zapchane drobnymi złodziejaszkami i alimenciarzami, a prawdziwi przestępcy będą czekać na odbycie kary na wolności. Kara powinna być nieuchronna i wymierzona szybko, co realizuje poczucie sprawiedliwości społecznej dużo bardziej niż kara surowa, ale wymierzona po latach od czynu.

  Odpowiedz
 • tylko po co ?(2018-05-19 17:03) Zgłoś naruszenie 10

  tylko że w systemie prawnym RP jest tak, że za tak faktycznie skazany za przestępstwo nigdy nie naprawia szkody ani nie pójdzie do zakładu karnego za kradzież rzeczy o wartości dajmy na to 520 złotych. Przy wykroczeniach natomiast można sprawcę skazać nawet zaocznie a jeżeli nie zapłaci grzywny czy mandatu sądy przeliczają kwotę na tzw. dniówki. Gdy policja zatrzymuje takiego delikwenta i ma wizję odbycia kilkunastu, kilkudziesięciu dni w areszcie , najczęściej płaci zasądzoną grzywnę. W ten sposób tylko zwiększy się faktyczna bezkarność drobnych złodziei.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane