Zmiany na egzaminach na prawo jazdy: Błędy nie przekreślą zdającego

autor: Maciej Suchorabski15.11.2016, 07:00
Zgodnie z nowymi zasadami kandydat na kierowcę nie będzie musiał prowadzić samochodu bezbłędnie

Zgodnie z nowymi zasadami kandydat na kierowcę nie będzie musiał prowadzić samochodu bezbłędnieźródło: ShutterStock

Egzaminator ma bowiem prawo do podarowania przewinień popełnionych podczas części praktycznej. To efekt wejścia w życie rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • misia(2017-10-04 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Też uczyłam się z prawo-jazdy-360 i byłam mega zadowolona! mają super aplikacje, która działa bez internetu i wszystkie pytania identyczne jak na egzaminie państwowym.

    Odpowiedz
  • kistka(2017-08-30 00:11) Zgłoś naruszenie 10

    nas w autojar w warszawie uczyli ze aby zdac nie wystarczy wykuc pytan na blache.. trzeba zrozumiec to co czlowiek przyswajja i trzeba umiec wykorzystac ta wiedze w praktyce.. to bardzo dobra szkola z podejsciem do kursantow.. ja zdalam bez problemu i wiem ze to wszystko dzieki pani Eli mojej instruktorce

    Odpowiedz
  • gin(2017-07-25 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcz egzaminatorzy muszą sie stosowć do tych zmian.. ja mam wrazenie ze oblewaja za wszystko i nie dają "drugich szans". z egzaminem praktycznym mam wielki problem bo niestety stres robi swoje, natomiast udało mi się zdać egzamin teoretyczny za pierwszym razem 74/74 bo uczyłem sie z prawo-jazdy-360 :) Mają identyczne pytania, zdjęcia, filmy i odpowiedzi jak na egzaminie w WORD. no i super apka działa bez połączenia z internetem a do tego jest darmowa :)

    Odpowiedz
  • Endriu(2017-07-03 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tylko przerobilem wszystkie pytania na prawo-jazdy-360 i zdałem dzisiaj 74/74 WORD Bytom :)

    Odpowiedz
  • nina(2017-05-26 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dzis WORD poznań zdane 74/74 dzieki prawo-jazdy-360. Mają wszystkie pytania identyczne jak na egzaminach w WORD i do tego wyjaśnienia i podrecznik kursanta.

    Odpowiedz
  • kinia(2017-05-05 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zdałam bez problemu ale przyłożyłam się do nauki na stronie prawo-jazdy-360. Powiem szczerze ze sie oplacilo bo nie dosc ze zdałam za pierwszym podejsciem to jeszcze mialam maksymalna ilosc punktow :)

    Odpowiedz
  • antek (2017-03-14 13:40) Zgłoś naruszenie 30

    Tez uczylem sie na stronie prawo-jazdy-360.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • paulina(2017-03-01 15:03) Zgłoś naruszenie 40

    Ciagle cos zmieniaja...Ostatnio tez wprowadzili 400 nowych pytan. Moj instruktor ze szkoly polecil mi serwis prawo-jazdy-360 i tam sa wszystkie te nowe pytania. Moge isc spokojnie na egzamin :)

    Odpowiedz
  • mariusz(2017-02-28 10:22) Zgłoś naruszenie 60

    Nowe pytania do egzaminu sa juz dostepne na prawo-jazdy-360. Testy były identyczne w WORD.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PROROK(2016-11-17 17:18) Zgłoś naruszenie 32

    SKOŃCZYŁO SIĘ NAGMINNE OKRADANIE KANDYDATÓW NA KIEROWCÓW ZE 140 ZŁ. 32. 29 23 RAZY ZA TO ŻE NIE WŁĄCZYŁ KIERUNKOWSKAZU ALBO NAJECHAŁ NA LINIĘ CIĄGŁĄ KANTEM OPONY. TO SĄ ABSURDY. A SZCZEGÓLNIE W SZCZECINIE. ZA BYLE CO. ZDAĆ W SZCZECINIE EGZAMIN TO TAK JAK TRAFIĆ W TOTOLOTKA. ALE NOWE AUTA I BIUROWIEC ZE SZKŁA I CYNY TO KOSZTUJE. A TY BIEDNY KANDYDACIE PŁAĆ . OMIJAĆ TEN KOŁCHOZ

    Odpowiedz
  • adam(2016-11-17 09:35) Zgłoś naruszenie 23

    Autor chyba coś popierniczył. To są raczej błędy których nie można popełnić, a ich popełnienie skutkuje przerwaniem egzaminu. Prosty przykład. Spowodowanie wypadku lub kolizji jest równoznaczne ze stanowieniem przez zdającego niebezpieczeństwa na drodze, więc raczej wyklucza danie drugiej szansy.

    Odpowiedz
  • patrycja(2016-11-16 09:20) Zgłoś naruszenie 12

    to jeśli ktoś spowoduje wypadek samochodowy podasz egzaminu, ma szansę jechać dalej?! to jakaś kpina!!! Ta cała lista to jakaś kpina?!

    Odpowiedz
  • Pitagoras (2016-11-16 06:36) Zgłoś naruszenie 32

    Co ty **********

    Odpowiedz
  • Arco(2016-11-15 12:49) Zgłoś naruszenie 34

    Czyli pozytywna zmiana. Dopiero wyprzedzenie na przejściu po raz trzeci będzie obligatoryjną podstawą do przerwania egzaminu. A jeśli w pierwszym opisanym przypadku wpisany jest "wypadek" to również tak pierwsza jak i druga ofiara śmiertelna nie jest argumentem, aby kandydata na kierowcę pogonić na cztery wiatry. Zaprawdę dobra zmiana, ale czego się nie robi dla podniesienia słupków wyborczych.

    Odpowiedz