statystyki

Notarialny nakaz niezgody. Rozpoczęła się fala protestów

autor: Patryk Słowik04.08.2016, 07:19; Aktualizacja: 04.08.2016, 08:04
pieniądze, złoty, złotówka, pensja

pieniądze, złoty, złotówka, pensjaźródło: ShutterStock

Kluczowy pomysł resortu rozwoju na ułatwienie życia wierzycielom stanął właśnie pod znakiem zapytania. Protestują już nie tylko adwokaci i radcowie prawni, ale także Ministerstwo Sprawiedliwości.

– Jesteśmy przeciwni pomysłowi wprowadzenia notarialnego nakazu zapłaty. Przy moich powszechnie znanych zastrzeżeniach do tego, jak funkcjonują sądy w Polsce, mogę powiedzieć, że akurat z wystawianiem nakazów zapłaty radzą sobie dobrze i sprawnie – mówi DGP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

To stanowisko może rozczarować wicepremiera Mateusza Morawieckiego i wiceministra rozwoju Mariusza Haładyja odpowiedzialnego za wdrożenie pakietu 100 zmian dla firm. Odciążenie sądów poprzez powierzenie kompetencji do wystawiania nakazów zapłaty także notariuszom jest bowiem kluczowym pomysłem pakietu wierzycielskiego (właściwie: projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności).

Tytaniczna praca przy nakazach

Tytaniczna praca przy nakazach

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • realny(2016-08-04 07:57) Zgłoś naruszenie 20

  Polskie piekiełko bardzo dobrze sie trzyma!

  Odpowiedz
 • prawnik - Szczecin(2016-08-04 08:14) Zgłoś naruszenie 10

  Mieszane mam uczucia co do pomysłu, aby za sądy i referendarzy sądowych czuwali nad wydawaniem nakazów notariusze. Od kiedy to walczymy z bezrobociem wśród notariuszy?

  Odpowiedz
 • Pan Anal-lityk(2016-08-04 10:45) Zgłoś naruszenie 10

  Mr ZERO WŁAŚNIE POPEŁNIŁ SWÓJ OSTATECZNY BŁĄD. Śmiał otwarcie postawić się ukochanemu Naczelnika Państwa. Zapewne po to, by sprawdzić, czy niewolnicze podlizywanie się przez ostatnie miesiące przywróciło mu pozycje sprzed zdrady (tj. odejścia z PiS). Ale niedoczekanie! Aplikant Sprawiedliwości zapomniał, że: primo - Wódz nie wybacza zdrady nawet najlepszym (vide Dorn), secundo - Wódz popiera swego aktualnego mignon z całą mocą (do czasu wypadnięcia z łask), tertio - pomysł z notarialnymi nakazami zapłaty, to przywrócenie PRLowskiej instytucji, co ostatnimi czasy jest ulubioną zabawką Prezesa. Ziobrze przyjdzie jeszcze publicznie odszczekać swój sprzeciw wobec pomysłów Morawieckiego. Znając metody Prezesa, obstawiam, że Mr. ZZ zostanie zmuszony do publicznego wychwalania notarialnych nakazów zapłaty na konferencji prasowej Ministerstwa Rozwoju. Pamiętajcie moje słowa!

  Odpowiedz
 • real(2016-12-06 07:49) Zgłoś naruszenie 01

  sprawe spadkowa przeprowadziłem u notariusza w 3 dnia, a w sądzie...żenada!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane