« Powrót do artykułu

Niecałe 100 mln zł na nieodpłatną pomoc prawną

To już pewne – resort sprawiedliwości nie planuje żadnych zmian systemowych, jeśli chodzi o przyszłoroczną edycję nieodpłatnych porad prawnych w powiatach. Samorządy nie kryją rozgoryczenia.

prawnik, wymiar sprawiedliwości

żródło: ShutterStock

1,5 tys. tyle punktów nieodpłatnej pomocy prawnej działa na terenie kraju

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • nie tędy droga(2016-10-24 09:23) Zgłoś naruszenie 54

  Zamiast "bezpłatnej" pomocy prawnej opłacanej przez wszystkich tym, którzy nie zawsze zasługują na taką pomoc, lepiej byłoby otworzyć rynek usług prawnych. Wtedy ceny dostosują się do klientów. Gdyby usługi były otwarte, wtedy każdy wybierałby taką pomoc na jaką go stać. Bezpłatna pomoc jest nieuczciwa względem podatników. Dlaczego uczciwie pracujący obywatel ma się składać na pomoc prawną dla menela albo dla złodziejaszka?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • i(2016-10-24 20:37) Zgłoś naruszenie 21

  adwokat z urzędu ,to tylko czeka ,i zeruje klamstwami ,lamiąc prawa ,i ustawy na niekorzysc klienta ,bo za przegraną sprawę klienta ,prawnik z urzędu otrzymuje 700 zl ze skarbu Panstwa

  Odpowiedz
 • Anonim(2016-10-24 11:51) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie zgadzam się z Eweliną. Chyba, że masz jakiś pomysł jak jeszcze bardziej otworzyć rynek usług prawnych, np. rezygnując ze studiów?

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Black power(2016-10-24 19:47) Zgłoś naruszenie 00

  Anonim masz 1000 % racji z tym rezygnowaniem ze studiów. Już teraz nie potrafię nawiązać kontaktu merytorycznego z wieloma "prawnikami". Władza uczy nas nowego "prawa" w którym ostatnią istotną rzeczą jest zdolność do logicznego i precyzyjnego wypowiadania myśli, przedostatnią jest umiejętność podejmowania mądrych i sprawiedliwych decyzji. Obecnie wystarczy prawo Newtona - akcji i reakcji ( a tego uczą już w gimnazjum). Drugorzędnym pozostaje jaka to akcja, byle tylko reakcja była emocjonalna, efektowna i prowadziła do surowej kary - w stosunkach cywilnych, karnych i przede wszystkim administracyjnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!