« Powrót do artykułu

Zamówienia publiczne po nowelizacji: W tańszych przetargach zwycięzca wciąż jest nie do ruszenia

Wbrew powszechnemu przekonaniu nowelizacja przepisów o zamówieniach nie pozwoliła na podważanie poprawności konkurencyjnych ofert – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

pieniądze

żródło: ShutterStock

60 tys. zamówień do progu unijnego udzielono w Polsce w I połowie 2016 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • jozef(2016-09-13 16:04) Zgłoś naruszenie 40

  Ustawodawca sobie, KIO sobie. Kiedy ktoś pogoni te "święte krowy" i co się musi stać aby Gazeta Prawna w końcu dostrzegła że problemy w systemie to w dużej mierze "zasługa" KIO? Przypomnę orzeczenia w sprawie powoływnaia się na potencjał podmiotów trzecich które zapadały wbrew ustawie, orzeczncitwu TSUE oraz stanowisku ówczesnego Przesa UZP? Ile miliardów musimy jeszcze stracić przez KIO?

  Odpowiedz
 • Paweł Nowicki(2016-09-13 21:53) Zgłoś naruszenie 20

  Zgadzam się w całości z W. Hartungiem i G. Wicikiem. Natomiast tok rozumowania KIO jak zwykle zaskakuje...

  Odpowiedz
 • prawnik zamówieniowy(2016-09-14 21:05) Zgłoś naruszenie 01

  KIO po raz kolejny próbuje pokazać, że jest potrzebne. Teraz sąd mam nadzieję, że to naprawi. Ciekawe czy nowa Prezes UZP to zaskarży czy będzie lojalna wobec środowiska, z którego wyrosła? A propos dziwnych orzeczeń to przecież zmiana linii orzeczniczej odnośnie gwarancji wadialnej w przypadku konsorcjum to też zasługa KIO, którą Sąd Okręgowy w Słupsku obśmiał albo wyrok o pozornym konsorcjum, który sąd też potem zmienił. Tymczasem jak PKP Intercity zrobiło przetarg pod Cegielskiego co wykazało UZP w wynikach kontroli to KIO uwzględniło zastrzeżenia PKP Intercity. Tych przykładów można mnożyć, ale po co... Coś czuję, że kwota bazowa będąca podstawą wynagrodzenia członków KIO w przyszłym roku nie zostanie podniesiona... Kto wydał to postanowienie? Mój typ to końcówka składu listy arbitrów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!