« Powrót do artykułu

Czy można wozić dziecko na motorze?

Mam troje dzieci w wieku trzech, czterech i sześciu lat. Co roku wakacje spędzamy u teściów na wsi. Teść ma zabytkowy motocykl MZ Trophy o pojemności 250 cm3. Każdego wieczora zabiera wnuki, oczywiście każde oddzielnie, na przejażdżkę. Twierdzi, że przewożenie takich małych dzieci jest legalne. Czy przepisy rzeczywiście na to zezwalają – pyta zaniepokojona pani Anna.

dziecko, motor

żródło: ShutterStock

Przewożąc dzieci, które ukończyły 7 lat, kierowca motocykla nie musi stosować się do ograniczeń prędkości, chyba że porusza się w strefie zamieszkania, w której ograniczenie jest stałe i wynosi zawsze 20 km/h.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • STEFAN(2016-08-17 14:16) Zgłoś naruszenie 131

  NAQ MOIM PODWÓRKU PRZEZ CAŁY DZIEŃ, JEŻDZI NA MAŁYM CZTEROKOŁOWYM QADZIE SPALINOWYM CHŁOPCZYK. MA ON OD 3 DO 4 LAT I JEST TAK GRUBY, ŻE WYGLADA JAK PĄCZEK, A JUŻ NAJ MNIEJ POTRZEBA MU TEGO MOTORKA, BO ON POWINIEN CHODZIC, BIEGAĆ DNIEM I NOCĄ I RODZICÓW NIECH KTOŚ ZABIERZE BO TAK GRUBEGO DZIECKAJESZCZE NIE WIDZIAŁEM.

  Odpowiedz
 • STEFAN(2016-08-17 14:21) Zgłoś naruszenie 61

  JEŚLI CHODZI O ZWRÓCENIE UWAGI TO NIE MA KOMU ZWRÓCIC, BO OJCA NIE WIDZĘ, POLICJA SIE NIE INTERESUJE, BO NIE PODLEGA TO POD PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO. PODWÓRKO TO TAKI TEREN NICZYJI, STRAŻ MIEJSCA TEZ ZAROBIONA, A DZIECKO TYJE, JEŻDZI, HUK JAK DIABLI, SPALINY SMIERDZĄ, I TYLKO CZEKAC JAKIEGOS WYPADKU.

  Odpowiedz
 • Paw Plo(2019-04-01 15:15) Zgłoś naruszenie 11

  Najlepiej jak dzieci przy komputerach siedzą to się nie kaleczą i sąsiadów nie drażnią. No i rodzice mają spokój

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!