« Powrót do artykułu

Szczucki: Państwo nie może odpuszczać sprawcom tortur

- W moim przekonaniu terminem przedawnienia rządzić będzie ustawa o IPN, która te zachowania kwalifikuje do kategorii zbrodni komunistycznych. To jest bardzo szeroka definicja, która obejmuje zbrodnie i występki i przewiduje odpowiednio 40- i 30-letnie terminy przedawnienia - mówi w wywiadzie dla DGP dr Krzysztof Szczucki Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

więzienie, areszt

żródło: ShutterStock

Chodzi o umyślne przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu, wolności lub wymiarowi sprawiedliwości zagrożone karą od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności, które zostały popełnione pomiędzy 1 stycznia 1944 r. a 31 grudnia 1989 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • realista(2016-04-27 05:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ państwa cały czas stosują tortury. Nasze również. Tylko, że tortury dzielą się na dozwolone i niedozwolone. Obecnie mniej dozwolone są te, które powodują uszczerbek fizyczny ale tortury psychiczne są dozwolone w pełnym zakresie. Np. "areszt wydobywczy". Czy "waterboarding".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!