« Powrót do artykułu

Akty notarialne dostępne z każdego miejsca w kraju

Pomysł jest taki, by każdy, kto własnoręcznie spisze testament, mógł go zarejestrować. Dzięki temu w trakcie postępowań o stwierdzenie nabycia spadku będzie ślad, że ostatnia wola została sporządzona - mówi w wywiadzie dla DGP notariusz Mariusz Białecki, prezes Krajowej Rady Notarialnej.

Mariusz Białecki

żródło: Materiały Prasowe

Mariusz Białecki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Rafci0(2017-06-21 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ile ja się nachodziłem żeby pozałatwiać takie sprawy. Dobrze by było gdyby coś takiego wprowadzili, bo nieźle musiałem się nachodzić. Dobre jest to, że pani notariusz, Cejrowska, była taka cierpliwa i wszystko mi dokładnie tłumaczyła, bo praktycznie nic nie rozumiałem. A wiadomo, podpisujesz dokument i nawet nie wiesz co tam jest napisane, standard wśród Polaków. Ja jednak przejechałem się wielokrotnie na własnej głupocie (nie pytam o co tu chodzi, bo i tak nie zrozumiem), ale to też chodziło o to, że nikt nie potrafił mi tego wyjaśnić w normalnym języku. Z kolei pani Cejrowska wytłumaczyła tak, że w końcu zrozumiałem o co chodzi w tych paragrafach itp. Widać, że zna się na swojej pracy, najlepszy notariusz, do nikogo innego bym już w życiu nie poszedł!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!