statystyki

Szlaban dla notariuszy w sieci. Do końca roku muszą dostosować strony do nowych wymagań

autor: Anna Krzyżanowska06.06.2016, 07:27; Aktualizacja: 06.06.2016, 10:52
Internet

Zakres informacji, które będą mogły widnieć na stronie internetowej kancelarii, został bardzo ściśle i wąsko określony przez radęźródło: ShutterStock

Do końca roku rejenci mają dostosować strony www swoich kancelarii do nowych zasad.

Te wprowadzone zostały uchwałą Krajowej Rady Notarialnej nr IX/38/2016. Na jej mocy notariusze będą mieli prawo do prowadzenia tylko jednej strony WWW. Wolno im będzie na niej umieszczać „wyłącznie informacje potrzebne osobom zainteresowanym w dokonaniu na ich rzecz czynności notarialnej”.

– Uchwała Krajowej Rady Notarialnej porządkuje zawartość stron internetowych rejentów i pozostawia ich prowadzenie notariuszom, a w przypadku gdy kilku notariuszy prowadzi jedną kancelarię notarialną jednoznacznie określa, że mogą oni prowadzić tylko jedną wspólną stronę internetową – wyjaśnia Mariusz Białecki, prezes KRN.

Jak tłumaczy, w ten sposób usankcjonowana została obowiązująca już wcześniej (i nie- budząca wątpliwości) zasada, że strona internetowa informująca o zawodowej działalności notariuszy jest powiązania wprost z formalnym sposobem organizacji świadczenia usług przez rejentów, jakim jest działanie w ramach kancelarii.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Eustachy(2016-06-07 16:18) Zgłoś naruszenie 30

    bardzo dobrze, że w końcu na stronach internetowych będzie informacja o dacie powołania na notariusza ! Czasami mam wrażenie, że ci starsi notariusze kompletnie nie rozumieją w jakiej rzeczywistości żyją. tak jak z dentystami. Lepiej iść do dentysty 2-3 lata po studiach i specjalizacji niż do tego u którego rzeczywistość zatrzymała się10-20 lat temu :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane