statystyki

Szlaban dla notariuszy w sieci. Do końca roku muszą dostosować strony do nowych wymagań

autor: Anna Krzyżanowska06.06.2016, 07:27; Aktualizacja: 06.06.2016, 10:52
Internet

Zakres informacji, które będą mogły widnieć na stronie internetowej kancelarii, został bardzo ściśle i wąsko określony przez radęźródło: ShutterStock

Do końca roku rejenci mają dostosować strony www swoich kancelarii do nowych zasad.

Te wprowadzone zostały uchwałą Krajowej Rady Notarialnej nr IX/38/2016. Na jej mocy notariusze będą mieli prawo do prowadzenia tylko jednej strony WWW. Wolno im będzie na niej umieszczać „wyłącznie informacje potrzebne osobom zainteresowanym w dokonaniu na ich rzecz czynności notarialnej”.

– Uchwała Krajowej Rady Notarialnej porządkuje zawartość stron internetowych rejentów i pozostawia ich prowadzenie notariuszom, a w przypadku gdy kilku notariuszy prowadzi jedną kancelarię notarialną jednoznacznie określa, że mogą oni prowadzić tylko jedną wspólną stronę internetową – wyjaśnia Mariusz Białecki, prezes KRN.

Jak tłumaczy, w ten sposób usankcjonowana została obowiązująca już wcześniej (i nie- budząca wątpliwości) zasada, że strona internetowa informująca o zawodowej działalności notariuszy jest powiązania wprost z formalnym sposobem organizacji świadczenia usług przez rejentów, jakim jest działanie w ramach kancelarii.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Eustachy(2016-06-07 16:18) Zgłoś naruszenie 30

    bardzo dobrze, że w końcu na stronach internetowych będzie informacja o dacie powołania na notariusza ! Czasami mam wrażenie, że ci starsi notariusze kompletnie nie rozumieją w jakiej rzeczywistości żyją. tak jak z dentystami. Lepiej iść do dentysty 2-3 lata po studiach i specjalizacji niż do tego u którego rzeczywistość zatrzymała się10-20 lat temu :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane