« Powrót do artykułu

Jak bezdzietne małżeństwo ustrzeże się przed zachłannością rodziny zmarłego

Na wypadek śmierci spadkodawca swobodnie dysponuje swoim majątkiem. Jednak bezdzietny małżonek może wyłączyć od dziedziczenia rodziców i rodzeństwo jedynie wtedy, gdy sporządzi ważny testament na rzecz drugiego.

Testament

żródło: ShutterStock

Czy można uniknąć odwołania testamentu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Ola(2015-08-16 21:27) Zgłoś naruszenie 320

  do Stach.Potwierdzam to jest paranoja.Już dawno powinno być to zmienione.Ślub brałeś ze swoją żoną,to z nią dorobiliście się wspólnego mieszkania.To z nią mieliście wspólnotę majątkową.Dla mnie to jest też niepojęte że musisz spłacać rodzinę żony.

  Odpowiedz
 • stach(2015-08-09 17:30) Zgłoś naruszenie 243

  Jestem przykładem w/w urtykułu,3 lata temu zmarła mi żona - nie posiadaliśmy dzieci. Majątku wielkiego nie dorobiliśmy sie , ale pozostało małe nasze mieszkanko. Rodzice żony nie żyją -pozostało 3 skłóconych ze sobą obcych mi ludzi/rodzeństwo żony/ Mają swoje3 rodziny , swoje mieszkania i dzieci . DLACZEGO ja nie mogę na siebie przepisać mieszkania - tylko prowadzić wojny z jej rodzeństwem???Siostry zgodnie z wyrokiem chcą ode mnie biednego chorego rencisty spłaty swojego udziału-JAKI TO ICH UDZIAŁ??? CZY TO NIE JEST KOMUNISTYCZNA PARANOJA??? Co robić???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kazik.(2018-10-14 14:08) Zgłoś naruszenie 50

  STACH TO NIE JEST KOMUNISTYCZNA PARANOJA TYLKO DEMOKRATYCZNA ZŁODZIEJSKA PARANOJA. DEMOKRACJA TO ZŁODZIEJSKI SYSTEM I ZŁODZIEJSKIE PRAWO DLA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI. Komunistyczny system do tego to mały pikuś.

  Odpowiedz
 • Maciek(2019-03-13 17:57) Zgłoś naruszenie 04

  Chyba lepiej się poradzić prawnika, z tego co wiem, to do Pana należy majątek. Zstępni mają tylko prawo do dziedziczenia, jeżeli nie ma małżonka ani dzieci. Na moje upewniłbym się na Pana miejscu, czy panie nie chcą od Pana czegoś, co im nie przysługuje. Polecam pana Wiktora Sawindę ( http://dubielsawinda.pl/) - podrzucam numer telefonu 504 402 404.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!