« Powrót do artykułu

Nielegalny pobór prądu: To dostawca musi udowodnić, że licznik działał jak należy

W sporze o nielegalny pobór energii elektrycznej jej dostawca powinien udowodnić, że licznik w momencie zamontowania go u odbiorcy usługi był sprawny i nieuszkodzony.

prąd, energia

żródło: ShutterStock

Prąd

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • zzz(2012-11-29 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za spółka, Energia Operator SA?

  Pierwsze słysze.

  Odpowiedz
 • M(2012-11-29 15:37) Zgłoś naruszenie 00

  Wystarczy zerwać plomby i zrobić zdjęcie aby udowodnić nielegalny pobór prądu. Tak postępowała pewna spółka energetyczna ze swoimi klientami. Dopiero sąd ukrócił jej działalność na szkodę klientów - tak chciwość odbiera uczciwość.

  Odpowiedz
 • Irena Anna(2012-11-30 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  zanim ktoś podpisze umowę o dostawę en.elektrycznej powinien najpierw dokładnie ją przeczytać. Nie wiem jak teraz wyglądają zapisy w takich umowach ale w ub,.latach było w nich sporo zapisów działających na szkodę klienta a niektóre zakłady były karane przez UOKiK.Uważam wyrok sądu Rejonowego w Kaliszu za sprawiedliwy ponieważ ZE nie udowodnił kradzieży energii. Konstytucja RP określa, że każdego uważa się za niewinnego dopóki jego wina nie zostanie orzeczona prawomocnym wyrokiem Sądu.Można zatem stwierdzić że prawo energetyczne zawiera zapisy działające na szkodę obywatela i naruszające Konstytucję RP.

  Odpowiedz
 • Irena Anna(2012-11-30 19:59) Zgłoś naruszenie 00

  Warto również zwrócić uwagę na fakt, żeniektóre zakłady energetyczne instalują stare regenerowane liczniki zamiast nowych. Ktoś kto oszczędnie gospodaruje energią natychmiast zauważy nieuzasadniony wzrost zużycia.Z artykułu wynika że najpierw licznik był badany w laboratorium myślę że był badany przez ZE a dopiero póżniej przez biegłego. Gdyby klient używał magnesu to wskazania licznika powinny być niższe a nie wyższe.Moim zdaniem zainstalowano zły licznik. Dziwnym jest fakt że skoro przypuszczalnie był to nowy licznik to dlaczego nie złożono reklamacji u producenta ale natychmiast uznano że doszło do kradzieży energii.

  Odpowiedz
 • mały(2013-01-29 17:35) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo energetyczne jest stworzone dla firm mafijnych takich jakimi są Między innymi zakłady energetyczne. Krociowe zyski prezesów za nic nierobienie musi ktoś zapłacić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!