« Powrót do artykułu

Można bezkarnie pomawiać w internecie. Prawo działa, kiedy chce

W ciągu ostatnich miesięcy głośno było o sprawach dotyczących zniesławienia lub pomówienia w internecie, w których interweniowały sądy i prokuratury. Jednak walka z administratorami forów jest trudna - zdarza się, że nawet jeśli prokurator wyda postanowienie o nakazie udostępnienia danych osobowych, to administratorzy skarżą takie postanowienie do sądu. Ostatnio Sąd Rejonowy w Gorlicach uznał na przykład, że zwroty „łysy ch…”, „kpiarz”, „du..a”, „łysa pała” zamieszczone na forum internetowym  prezentują znikomą szkodliwość społeczną.

komputer, internet, cyberprzestępca

żródło: ShutterStock

Oczernianie w internecie jest raz częściej spotykane

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

  • prawo eu(2014-04-05 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle POLSKIE PRAWO NIE FUNKCJONUJĘ !!normalne !!!nie ma art...ne łamanie prawa!???to zafunkcjonuję prawo międzynarodowe! polska należy do uni a więc podlega prawu europejskiemu...jeżeli obcokrajowiez znajduję się na terytorium polski i prowadzi firmę w polsce ma pełne prawo do obrony swojego majątku w kraju do którego przynależy!!!
    a może zacytuję
    istnienie autonomicznego porządku prawnego...wspólnot, niezależnego od państw...PODLEGAJĄ MU ORGANY WSPÓLNOT ,WŁADZE PAŃSTWOWE ORAZ SĄDY,OSOBY PRAWNE I FIZYCZNE NA TERENIE PAŃSTW CZŁONKOWSKICH!!! problem rozwiązany!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!