« Powrót do artykułu

Sędziowski ruch oporu. Ataki na niezależność to nie tylko polski problem

Nasz przykład pokazuje, że trzeba dążyć do wypracowania standardów postępowania sędziów w sytuacji ataku na ich niezależność. Także dlatego, że to nie tylko polski problem.

żródło: DGP

Sędziowie mają być zatem ścigani i karani za działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (25)

 • Natan(2020-01-14 11:48) Zgłoś naruszenie 2421

  Każdy na tym świecie ponosi za swoje czyny i postępowanie odpowiedzialność , tym bardziej że kasta sędziowska jest opłacana z podatków nas wszystkich to znaczy z budżetu państwa i podlega takim samym prawom jak każdy Polak !!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Zapamiętaj(2020-01-14 12:12) Zgłoś naruszenie 2314

  nie ma K A S T Y!!!! to tacy sami Polacy jak większość mądrych i wykształconych Polaków. Do ich obowiązków należy przestrzeganie prawa i egzekwowanie przestrzegania prawa przez wszystkich, POLITYKÓW też Teraz jest to na czasie!!!!

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Teri(2020-01-14 14:12) Zgłoś naruszenie 2115

  Przywileje sędziowskie które wprowadzono przy zmianie systemu w Polsce w głowach się nie mieszczą sędziom z innych krajów. To nie jest kasta tylko klika i trzeba zrobić porządek z systemem sędziowskim . Kto to widział, żeby ich praca nie podlegała kontroli i weryfikacji? Sędzia, który odważył się kwestionować jakiąkolwiek kontrolę nad sobą i wykorzystywać w tym celu walkę między partiami wewnąrtz i na zewnątrz powinien być wyrzucony z zawodu.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-01-14 15:28) Zgłoś naruszenie 1810

  Ruch Oporu to dopiero powstanie oddolnie panie autorze od siedmiu boleści. Hiszpania obaliła wyrok politycznego TSUE, to samo zrobi naród polski jako suweren konstytucyjny.

  Odpowiedz
 • HAN(2020-01-14 16:14) Zgłoś naruszenie 1610

  Po co te pytania sędziów olsztyńskich? Sam SN w swoim sławnym orzeczeniu podważającym niezależność KRS nie odważył się podważyć statusu sędziów powołanych przez Prezydenta RP na podstawie nominacji nowej KRS. Ci sędziowie dobrze wiedzą, że to nie KRS powołuje sędziów tylko Prezydent RP. W momencie złożenia ślubowania osoba ta staje się sędzią w myśl obowiązującej Konstytucji RP. Jeżeli sędzia pyta SN czy jego kolega sędzia jest sędzią to znaczy, że działa w złej wierze i w celu anarchii. Bo nie uważam, żeby ci sędziowie nie wiedzieli że ich pytania nie mają sensu i są niezgodne z Konstytucją, która wraz z ustawami przewiduje tylko wyjątkowe warunki pozwalające na usunięcie sędziego z urzędu. Sam SN w swoim sławnym orzeczeniu podważającym niezależność KRS nie odważył się podważyć status sędziów powołanych przez Prezydenta RP na podstawie nominacji nowej KRS.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wlad(2020-01-15 06:44) Zgłoś naruszenie 63

  Zapraszamy kastę na marsz do Paryża, tam policja wysłana przez demokratyczna Republikę raz dwa wybije im z głowy "demokrację" !

  Odpowiedz
 • rr(2020-01-15 09:47) Zgłoś naruszenie 43

  Niezależność od czego? Od demokracji? Od suwerena? Od sprawiedliwości? Od brzmienia przepisów? Jak może istnieć niewybierana i nierozliczana władza

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Cemnt(2020-01-15 10:52) Zgłoś naruszenie 33

  kasta sędziowska w Polsce jest opłacana w bolszewickim systemie - czy się stoi czy się leży 15000 się należy - wypłatę - jej wielkość - należy jak najszybciej uzależnić od ilości rozstrzygniętych spraw!!!

  Odpowiedz
 • Nadzór bezwzgledny.(2020-01-15 12:08) Zgłoś naruszenie 32

  Należy rozróżnić "niezależność" od "sobiepaństwa."... ........... ten Facet który w Żorach protestował o dostęp Obywateli do Sądów....gdy wcześniej Tusk w sprawie wstecznie na niekorzyść robotników działającej Ustawy POmostowej art 4 pkt 4 z 2008r na 1998r --stwierdził : ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił przez Budke podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczając także TK Rzeplinskiego..-- tak miał być zrealizowany "dostęp obywateli do Sądów"--- wgTuska i Budki! hahhaaa..a Ja proponuje:. za każde rozpoczęte 1000 zł sporu Minister Sprawiedliwości powinien kazać uiszczać tylko 1000 zł” Opłaty Sądowej „i 1000 zł dla Adwokata oraz 1000zl dla Rzeczoznawcy i to tylko w rejonowym. W apelacyjnym koszty potrajamy. Może wówczas ta "Wyższa Kasta" i palestra nażre się wystarczająco tej kasy !

  Odpowiedz
 • Szyderca(2020-01-15 08:17) Zgłoś naruszenie 34

  Zadziwiająca jest głupota tego narodu objawiajaca się w komentarzach... ostatnio stała się nadzwyczaj modna postawa im mniej mam wiedzy tym częściej zabieram głos i agresywniej. Dokładnie jak u naszego zachodniego sąsiada w latach 30tych... wyznawców ideologii obalania sędziowskiej kasty i generalnego ataku na inteligencję zachęcam do lektury książek o państwach totalitarnych. Choć pewnie czytanie nie będzie zbyt atrakcyjne, więc może chociaż jakiś film?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwator(2020-01-15 18:04) Zgłoś naruszenie 22

  dzisiaj sędziowie za pieniądze podatników pojechali do Brukseli skarzyc na polskę to normalnemu człowiekowi nie mieści się w głowie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!