« Powrót do artykułu

Trybunał Konstytucyjny zajmie się prawem łaski

Czy za niezgodny z konstytucją należy uznać przepis kodeksu postępowania karnego, który – jak twierdzi prokurator generalny (PG) – pozwala wnieść kasację na niekorzyść oskarżonego także wówczas, gdy zastosowano wobec niego prawo łaski? Na to pytanie Trybunał Konstytucyjny odpowie 26 czerwca br.

Trybunał Konstytucyjny

żródło: ShutterStock

Czy za niezgodny z konstytucją należy uznać przepis kodeksu postępowania karnego, który – jak twierdzi prokurator generalny (PG) – pozwala wnieść kasację na niekorzyść oskarżonego także wówczas, gdy zastosowano wobec niego prawo łaski?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • dekan56(2019-06-06 19:06) Zgłoś naruszenie 100

    Co za "wspaniały" PiS aktyw, co przepis to problem. Skąd oni takich "geniuszy" nabrali, wychodzi, że to żywy dowód, wybicia polskiej inteligencji przez Niemców, Rosjan, niedobitki "wygonione" do Izraela.

    Odpowiedz
  • czas na emeryturę(2019-06-05 19:28) Zgłoś naruszenie 23

    Kasacja na niekorzyść ułaskawionego ? Żarty sobie robią. Mogli zadać pytanie, czy zadający je mają kwalifikacje fachowe wystarczające do sprawowania urzędu. Dobrze, że to nie oni reformują prawo karne, bo trzeba by emigrować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!