« Powrót do artykułu

Kto powinien reagować na demoralizację nastolatków? Resort wierzy w pedagogów

To szkoły, a nie policja czy sąd rodzinny powinny w pierwszej kolejności reagować na demoralizację nastolatków lub popełnienie przez nich czynów karalnych – uważa Ministerstwo Sprawiedliwości, broniąc tym samym projektu nowej ustawy o nieletnich.

prawo2

żródło: ShutterStock

Resort tłumaczy również, że projektowane rozwiązanie będzie korzystniejsze dla nieletnich niż obowiązujące przepisy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • obserwator(2019-06-09 19:01) Zgłoś naruszenie 01

    Policja ma doświadczenia. Wie, co mówi. Wszystkie czyny przestępcze powinny być zgłaszane na policję. Dyrektor nie wie, co kryje się za agresywnym zachowaniem ucznia. Nie wchodzi do patologicznych rodzin i często jest przez nie przymuszana do odstąpienia od środków zaradczych, Szkoła już dawno ma wytrącone wszystkie narzędzia z ręki przez prawa ucznia, prawa dziecka, patologiczne rodziny, media , roszczeniowych rodziców i takich , którzy kompletnie nie zajmują się dziećmi, kuratoria, które zawsze za wszelkie działania nastolatka obwiniają nauczyciela i stoją po stronie skarżących się rodziców i młodocianych osobników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!