« Powrót do artykułu

Zamorski: Prawnik też człowiek. Popełnia błędy [WYWIAD]

- Klienci zaczynają cenić znajomość mechanizmów psychologicznych, a nie tylko twarde umiejętności i wiedzę merytoryczną - mówi w wywiadzie dla DGP Patrycjusz Zamorski, Europe Director of Talent w kancelarii Dentons.

prawo1

żródło: ShutterStock

Błędy poznawcze będą działały zawsze, tak jesteśmy skonstruowani, ale możemy zmienić naszą świadomość, poszerzyć wiedzę na ten temat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Orwell 19(2019-03-04 05:14) Zgłoś naruszenie 32

  Natomiast urzędnik nie ma prawa do pomyłki. Jakkolwiek by go nie zasypali legislacyjnym śmieciem, absurdalnymi poleceniami i agresywnymi stronami - nie ma prawa się pomylilć. Prawo do nieustających pomyłek ma tylko wierchuszka. Ktoś powie, że są za to bonusy za pracę dla państwa. No tak, nerwica, wrzody - to niewątpliwe bonusy od państwa dla swoich pracowników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Anonim(2019-03-04 10:15) Zgłoś naruszenie 30

  Szanowni Państwo, nie wiem skąd ta agresja... Pomylić się może każdy, od nauczyciela, przez prawnika (adwokata, radcę, prokuratora, sędziego) po polityka. Ważne jest co się zrobi później aby naprawić błąd. Ważne też aby błąd nie był wynikiem niedbalstwa albo - co gorsze - umyślności. Rzeczywistość rozwija się tak dynamicznie, a prawo jest tak często zmieniane, że nie sposób nadążyć i to trzeba zrozumieć. Po to jest postępowanie przynajmniej dwuinstancyjne, po to są kontrole etc. aby decyzje / wyroki były sprawiedliwe. Kto z Państwa się nigdy nie pomylił niech pierwszy rzuci kamień.

  Odpowiedz
 • JAcóś(2019-03-03 17:33) Zgłoś naruszenie 13

  Coorva też człowiek, ale jakoś bardziej lubiana od prawnika...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!