« Powrót do artykułu

Reforma sądownictwa. Thriller z Kamilem Zaradkiewiczem w roli głównej

Nowo powołany sędzia Sądu Najwyższego, który pozwał SN, wyjdzie na salę rozpraw już 31 stycznia br. Nie musi to jednak oznaczać, że wyda orzeczenie.

sędzia 6

żródło: ShutterStock

Straszenie I prezesa SN grzywną oraz żądanie nadania klauzuli wykonalności postanowieniu nakazującemu dopuszczenie sędziego do orzekania – to kroki podjęte przez Kamila Zaradkiewicza mające wymusić na władzach SN umieszczenie go w składach orzekających.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • Takasytuacja (2019-01-21 08:34) Zgłoś naruszenie 3831

  Gazeta prawna wszelkie poczynania opozycji sędziowskiej przedstawia jako zagrażające demokracji, a te, które podejmują nowi sędziowie opisuje używając terminów z zakresu różnych rodzajów i gatunków filmowych - często jest to „komedia” ale kiedy okazuje się ze może to być za ostro, używają innych, np. „thriller” a wszystko po to żeby takie działania zdeprecjonować, obniżyć ich rangę ... to taki obiektywizm według obrońców demokracji... Udanego poniedziałku wszystkim myślącym :)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2019-01-21 09:05) Zgłoś naruszenie 2637

  Pan dr hab. Kamil Zaradkiewicz dawnymi czasy kiedy był dyr. Biura Prawnego TK był bardzo mądrym prawnikiem .Kiedy skumał się z rządzącymi nagle stał się wyrzutkiem jednej strony sceny prawniczej. Być może posiada większą wiedzę prawniczą od sędziów Izby Cywilnej SN i stąd ten opór sędziów SN. Pani redaktor jest mistrzynią w przedstawianiu różnych czarnych scenariuszy w obszarze sądownictwa. Coraz częściej są one nietrafne podgrzewają jedynie atmosferę w tym obszarze.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • sikol(2019-01-21 12:26) Zgłoś naruszenie 146

  Jakim cudem sędzia Czubik przeszedł do Izby Dyscyplinarnej? To wygląda dziwnie. Przecież art. 131 ustawy o Sądzie Najwyższym mówi jednoznacznie jak przechodzi się do Izby. Bez uchwały organu pracującego jako KRS nie ma przejścia między izbami.

  Odpowiedz
 • małomiasteczkowy typ(2019-01-22 07:07) Zgłoś naruszenie 78

  Ten artykuł to czysta mowa nienawiści.

  Odpowiedz
 • Jared(2019-01-22 00:31) Zgłoś naruszenie 74

  Polecam przeczytać o P. Zaradkiewiczu np. w Wikipedii. Jego walka w SN to kontynuacja walki potomków bohaterów z AK oraz WP zamordowanych w Katyniu z potomkami UB, SB i pokomunistycznych aparatczyków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!