« Powrót do artykułu

Podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste? Mieszkańcy nie są bezbronni wobec zakusów samorządów [WYWIAD]

Podwyższenie opłaty będzie nieuzasadnione, jeżeli wartość nieruchomości wcale nie wzrosła lub jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat doszło już do jej podniesienia - mówi w wywiadzie dal DGP Łukasz Rodak, aplikant radcowski, kancelaria Duraj Reck i Partnerzy.

Łukasz Rodak, aplikant radcowski, kancelaria Duraj Reck i Partnerzy

żródło: DGP

Łukasz Rodak, aplikant radcowski, kancelaria Duraj Reck i Partnerzy fot. Materiały prasowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • vbv(2018-12-19 09:31) Zgłoś naruszenie 91

  Raz odwołałam się do SKO to skutek był taki, że przedłużyli świadome wydanie decyzji z 1 m-ca do 2 m-cy i właśnie w tym przedłużonym czasie weszły nowe przepisy. SKO to przedłużona tuba samorządów i nie macie się co łudzić a operat sporządza rzeczoznawca,

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Co za bzdury?(2018-12-19 07:58) Zgłoś naruszenie 62

  W Polsce odwołania rozpatrują te same osoby co je uchwalają, więc jaki ma sens składać odwołanie?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Valdemort(2018-12-19 16:12) Zgłoś naruszenie 40

  odwołanie do SKO podparte nowym operatem obniżającym wycenę o 25% zostało odrzucone, bo "mieści się to w dopuszczalnej różnicy +- 30%". Działo się to w spółdzielni mieszkaniowej - po podziale na kilkanaście działek pod poszczególnymi nieruchomościami nagle wartość opłaty za użytkowanie całości wzrosła w sumie trzykrotnie !!! - a przecież nic się zmieniło. SKO to część czapy skarbowej i spółdzielczości mieszkaniowej, dojącej jak tylko się da.

  Odpowiedz
 • xxx(2019-01-02 09:05) Zgłoś naruszenie 30

  Kiedyś urząd miasta wydając decyzję administracyjną napisał w niej nieprawdę prezentując przekreconą informację ode mnie, odwołałam się do SKO twierdząc że napisano nieprawdę, SKO oddalilo odwołanie twierdząc że nie ma ono wpływu na decyzję. czyli przekręcają to co obywatel napisał i twierdzą ze wszystko ok. A na dodatek ten bełkot pseudoprawny, fatalną polszczyzną z błędami.

  Odpowiedz
 • San(2020-02-28 19:17) Zgłoś naruszenie 00

  W 4 lata po oddaniu budynku mieszkalnego wzrasta opłata za wieczyste użytkowanie gruntu 7. krotnie. Czy w takim razie cena sprzedaży tego prawa przez organ samorządowy nie była zaniżona?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!