« Powrót do artykułu

Co po zlikwidowaniu kar i wyroków łącznych

 Jeszcze niedawno projekt nowelizacji kodeksu karnego przewidywał zaostrzenie kar wymierzanych w wyrokach łącznych. Nic nie wskazywało na rewolucję, jaką będzie całkowite odejście od tej możliwości. A takie plany ma resort sprawiedliwości.

areszt, więzień, aresztowanie

żródło: ShutterStock

Jeśli ktoś dokonuje oszustwa na szkodę np. 25 osób, to zamiast prowadzić 25 odrębnych postępowań można prowadzić jedno, zakładając, że sprawca działał w warunkach czynu ciągłego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Jurek1(2018-07-26 09:49) Zgłoś naruszenie 388

  Ministerstwo Podwyższania Kar nie ma żadnych pomysłów na reformy i usprawnienia, poza jedną fiksacją - wyższe kary, żeby się ludzie bali. Jak tam alimenciarze, boją się już? Po 1,5 roku okazało się, że jak nie płacili tak nadal nie płacą i nadal się nie boją. No i co? To może 25 lat dla alimenciarzy, może zaczną się bać, co?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nn.(2018-07-26 09:54) Zgłoś naruszenie 218

  Myślę, że Zero i reszta po prostu nie rozumieją zasad wyroków i kar łącznych. A przede wszystkim - zasad orzekania kar, które muszą być również racjonalne. Dla skazanego nie ma znaczenia, czy to 15 czy 40 lat. Liczy się, żeby kara była szybka i nieuchronna. Trzymanie największego kryminalisty w więzieniu 40 lat niczemu nie służy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kaka(2018-07-26 11:05) Zgłoś naruszenie 91

  Resort powinien już zacząć poważne inwestycje w budowę nowych więzień.

  Odpowiedz
 • bezmiar niesprawiedliwości w Bulandzie(2018-07-26 14:43) Zgłoś naruszenie 616

  W końcu może bandyci znajdą się w więzieniach tam gdzie ich miejsce, a nie będą chodzić po wolności. Trzeba jeszcze mocno przetrzepać zlewaczonych pajaców z nadzwyczajnej kasty w togach, którzy zawsze spuszczają się nad losem bandytów i wymierzają im śmieszne wyroki. Powinna być możliwość odwołania każdego pajaca w todze, np. po zebraniu iluś tam podpisów (500tys czy 1mln) i przegłosowaniu w parlamencie np. 2/3 głosów. Tak zeby żaden pajac w todze nie czuł się bezkarny jak obecnie. Na tę chwilę to oni nie reprezentują społeczeństwa tylko swoje, często chore, osobiste poglądy. I oczywiście niech jeszcze zlikwidują patologiczne "pobiecie ze skutkiem śmiertelnym" i może coś się w tej Cebulandii zmieni. Na razie to za zabicie człowieka w tym łobesr*anym kraiku można dostać śmieszny wyroczek kilku lat, wyjść jeszcze wcześniej, a wszystko pod płaszczykiem "pobicia ze skutkiem śmiertelnym", które często jest zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem, bo naprawdę trzeba się postarać, żeby zabić człowieka gołymi rękami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abcd(2018-07-26 13:31) Zgłoś naruszenie 419

  Nareszcie! Może doczekamy się prawdziwej zmiany w karaniu bandytów. Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

  Odpowiedz
 • PP(2018-07-28 12:10) Zgłoś naruszenie 31

  A może po prostu wystarczy, że prokurator zaskarży takie wyroki albo postanowienia o warunkowym przedterminowym zwolnieniu? Zamiast krzyczeć o skandalu trzeba wziąć się do roboty panie ministrze.

  Odpowiedz
 • yup(2018-07-30 20:29) Zgłoś naruszenie 23

  wreszcie!!!!

  Odpowiedz
 • dobra zmiana(2018-07-27 09:35) Zgłoś naruszenie 11

  Więzienia - PLUS !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!