« Powrót do artykułu

Wnioski do KRS: Ministerstwo nawaliło, przedsiębiorcy mają kłopot

 Tysiące wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego jest składanych na niewłaściwych formularzach. A orzecznicy przyznają, że wolą udawać, iż tego nie widzą. Winę za bałagan ponosi resort sprawiedliwości.

przedsiębiorca prawo

żródło: ShutterStock

W drugiej połowie maja resort opublikował projekt nowelizujący rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie określenia wzorów urzędowych formularzy wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz sposobu i miejsca ich udostępniania

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • qweb(2017-06-20 10:16) Zgłoś naruszenie 40

    We wniosku to nie znaczy w formularzu wniosku. To jakaś bzdura, że brak takiej opcji na formularzu jest jakimś szczególnym problemem. W ogóle formularz dotyczy tego co się wpisuje do KRS, a nie był dotychczas miejscem innych oświadczeń. A tak na marginesie - to skoro nie ma na formularzu miejsca na złożenie oświadczenia członków zarządu zawiązywanej spółki z o.o. o wniesieniu wkładów na kapitał to jak wygląda wykonywanie obowiązku złożenia oświadczenia? Sytuacja jest analogiczna i jakoś nikt szat nie drze, a co do KRS takie oświadczenie trzeb skladać od początku. W sumie to jakieś absurdalne problemy mnożycie. A jak ktoś nie potrafi rozwiązać problemu złożenia oświadczenia to może nie powinien być radcą prawnym bądź adwokatem. Albo może nie powinien kierować spółką z o.o. bo jak tak prostej sprawy nie opanuje to jak sobie ma poradzić z trudniejszymi w obrocie gospodarczym?

    Odpowiedz
  • Mecenas(2017-06-20 10:08) Zgłoś naruszenie 20

    Do wniosku należy dołączyć oświadczenie zgodnie z nowym art. 19c ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym - jeśli nie na drukach formularzy, to w formie osobnego pisma zawierającego takie oświadczenie. Jest to w zupełności wykonanie normy art. 19c. I sąd ma OBOWIĄZEK przyjąć takie odrębne oświadczenie pisemne. Nie ma żadnej podstawy twierdzić, że brak miejsca na oświadczenie na druku formularza stanowi kłopot dla przedsiębiorców czy uniemożliwia składanie wniosków rejestrowych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!