statystyki

Egzekucja: Przekazywanie długów przez komorników działa za szybko

autor: Piotr Szymaniak08.11.2016, 07:08; Aktualizacja: 08.11.2016, 07:41
złoty, pieniądze

Od września zajęcie rachunku bankowego dłużnika następuje niemal natychmiastźródło: ShutterStock

Nie po czterech, ale po maksymalnie siedmiu dniach komornik będzie przelewał zajęte środki na konto wierzyciela. Zmiana ma lepiej chronić osoby pokrzywdzone niesłuszną egzekucją.

Dzięki elektronicznemu zajęciu rachunku bankowego komornicy zyskali skuteczne narzędzie do błyskawicznego odzyskiwania długów. Jeśli jednak egzekucja jest niezasadna albo prowadzona na podstawie sfałszowanego tytułu wykonawczego, to „dłużnik” nie ma szans się obronić.

Sfałszowane tytuły

Do niedawana komornik informował o zajęciu rachunku jednocześnie bank i dłużnika. Wyegzekwowanie środków zależało więc od tego, kto szybciej zareaguje na pismo. Dłużnik, opróżniając konto, czy bank, blokując rachunek.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • Jurek(2016-11-08 09:13) Zgłoś naruszenie 141

  Czyli podsumowując - Państwo nie potrafi sobie systemowo poradzić z oszustami, to psuje inny element systemu. Nie leczy przyczyn tylko zalecza skutki?

  Odpowiedz
 • Znajomy Komornika.....(2016-11-08 09:49) Zgłoś naruszenie 910

  To jakie OKAZJE oferują Komornicy ...... to się w głowie nie mieści. Wystarczy Kasa i brak sumienia .....i można mieć miliony.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-11-08 10:14) Zgłoś naruszenie 70

  "Zmiana" w ogóle nie ochroni okradanego , ale za to wydłuży czas obracania kapitałem przez bankierów . No i , jak trzeba będzie , ułatwi przejęcie tego kapitału .

  Odpowiedz
 • szkoda_słów(2016-11-08 12:55) Zgłoś naruszenie 610

  Bo problemem jest to, że jak pojawi się komornik to dłużnik praktycznie nie może nic bo skargi niewiele lub nic nie dają a komornik umywa ręce bo lubi być tylko narzędziem, który uważa że jeśli dostał zlecenie to jest to 100% pewne i uczciwe - koniec. Jak dłużnik mówi komornikowi, że jest coś nie tak np. wie, że to pomyłka, wyłudzenie, przestępstwo itp. niech będzie to brane pod uwagę i wstrzymywane przekazanie środków wierzycielowi na czas wyjaśnienia. I tak dłużnik nic nie zrobi co najwyżej wydłuży przekazanie środków a oświadczenie dłużnika niech będzie sankcjonowane np. grzywną lub groźbą aresztu jeśli będzie ewidentnie celowo na szkodę (oczywiście uczciwego) wierzyciela i tyle.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • komoruchy(2016-11-08 12:17) Zgłoś naruszenie 45

  złochciejstwa cd, cd, cd

  Odpowiedz
 • CHORE PRAWO,CHORY KRAJ(2016-11-09 14:39) Zgłoś naruszenie 40

  "Nie po czterech, ale po maksymalnie siedmiu dniach komornik będzie przelewał zajęte środki na konto wierzyciela. Zmiana ma lepiej chronić osoby pokrzywdzone niesłuszną egzekucją"Czy to już samo w sobie nie jest hipokryzją i skrajnym debilizmem? P.S mam wrażenie,że te ustawy i projekty pisane są w kiblu lub po prostu przez zwyczajnych przestępców.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane