statystyki

Zniesienie meldunku skomplikuje wybory

autor: Piotr Szymaniak20.10.2016, 07:25; Aktualizacja: 20.10.2016, 08:38
wybory

Państwowa Komisja Wyborcza już w 2014 r. proponowała budowę zarządzanej centralnie platformy rejestr wyborców, którą obsługiwałyby gminyźródło: ShutterStock

Jesienią 2018 r. odbędą się kolejne wybory samorządowe. Jest więc ostatni moment na rozpoczęcie przygotowań do wprowadzenia niezbędnych zmian w kodeksie wyborczym, dzięki którym uda się uniknąć ogromnego zamieszania.

Problemy dla sprawnego przeprowadzenia wyborów wynikają z likwidacji obowiązku meldunkowego, który zniknie od 1 stycznia 2018 r. Jak przypomina Beata Tokaj, szef Krajowego Biura Wyborczego, w konsekwencji rejestr wyborców nie będzie prowadzony na bieżąco.

– W związku z tym nie będzie można właściwie sporządzić spisu wyborców na użytek danego głosowania – mówiła szefowa KBW podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji ds. zmian w kodyfikacjach. Oznacza to, że za dwa lata wielu uprawnionych do głosowania nie będzie ujętych w rejestrze wyborców.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane