statystyki

Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe

autor: Paulina Szewioła14.10.2016, 17:00
prawo, sąd

W zażaleniu, które mężczyzna wniósł na postanowienie oddalające jego wnioski dowodowe, zarzucił H.P. wiele nieprawidłowości w prowadzeniu postępowania.źródło: ShutterStock

Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

STAN FAKTYCZNY

T.K. występował jako pozwany w sprawie toczącej się przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu. Sędzią referentem była w niej H.P.

W zażaleniu, które mężczyzna wniósł na postanowienie oddalające jego wnioski dowodowe, zarzucił H.P. wiele nieprawidłowości w prowadzeniu postępowania. Na tym jednak nie poprzestał. W piśmie przyrównał też sędzię do pracownicy agencji towarzyskiej. Podobne zachowania pozwanego powtarzały się wielokrotnie, dlatego H.P. złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez T.K. przestępstwa. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i nie złożył wyjaśnień ani w postępowaniu przygotowawczym, ani przed sądem. Sąd Rejonowy w Świdnicy uznał jednak, że dowody jednoznacznie wskazują na sprawstwo i winę mężczyzny (sygn. akt II K 372/15).


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • mam ten kraj w tyle(2016-10-14 18:41) Zgłoś naruszenie 1414

  Porównywanie jest esencją cywilizacji, gdyby nie porównywanie bylibyśmy zwięrzętami, sąd nie może zakazać obywatelowi porównywania bo to jest obłęd

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • xvart(2016-10-14 21:38) Zgłoś naruszenie 125

  w prawie karnym wykonawczym jest taki bardzo dobry przepis, że jeżeli pismo skazanego zawiera zwroty wulgarne lub obraźliwe można pozostawić je bez rozpoznania. Bardzo dobrze wpływa to na kulturę wypowiedzi nawet u starych recydywistów. Oczywiście na takie zarządzenie o pozostawieniu bez rozpoznania przysługuje skarga, ale jeżeli decyzja zostaje podtrzymana, to konsekwencje procesowe mogą być przykre: np. może uciec termin do złożenia zażalenia. Pora coś takiego wprowadzić w pozostałych procedurach. Człowiek, który porównuje sędziego do prostytutki sam pozbawia się prawa do sądu. Sędziowie aż tyle nie zarabiają, żeby znosić podobne ekscesy.

  Odpowiedz
 • anna(2016-10-14 20:00) Zgłoś naruszenie 86

  ludzie co sie porobilo w naszym kraju wyzwiska obelgi tak byc nie moze czy ludzie nie widza ze komus jest to na reke zrozumcie tak nie mozna demokracja demokracja ale szacunek dla drugiej osoby sie nalezy nie idzcie ta droga to jest w polityce na ulicy wszedzie opamietajcie sie

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-10-15 21:05) Zgłoś naruszenie 54

  Tak . To prawda , Zbyt wiele jest różnic . Weźmy chociaż taką stawkę - od klienta .

  Odpowiedz
 • meccc(2016-10-15 13:47) Zgłoś naruszenie 38

  Obraźliwe dla kogo? Nie widzę nic obraźliwego w porównaniu do pracownicy agencji, która dobrze wywiązuje się z umowy zawartej z klientem. Sędziowie nie są nadludźmi. Jeśli sędzia źle wykonuje swoją pracę, to znaczy, że bierze pieniądze nieuczciwie. Więc w pierwszej kolejności należy ustalić, czy sędzia pracowała uczciwie, jeśli tak porównanie do innego uczciwego usługodawcy - nie może być poniżeniem, bo wszyscy ludzie są równi, a żaden zawód, jeśli nie jest zabroniony prawem, nie może być dyskryminowany. Jeśli sędzia wykonywała swoją pracę źle, wówczas takie zawiadomienie mogą złożyć pracownice agencji. No chyba, że porównanie było do źle pracujących pracownic agencji, wówczas zawiadomienie jest uzasadnione.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • cd(2016-10-16 18:33) Zgłoś naruszenie 32

  Zbyt wiele degeneracji opisywanej przez Media i Polaków w polskich Sądach. Prywatyzacja POLSKIEGO WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI to najgorsze posunięcie w Historii Polski. PIS NIE DAJE RADY DOKONANIU ZMIAN JAKBY ZE STRACHU LUB NIECHĘCI PREZESA. Pilną i konieczną jest likwidacja KORPORACJI w całym wymiarze sprawiedliwości. POLAKOM ZABLOKOWANO DOSTĘP DO SĄDÓW WYSOKIMI OPŁATAMI ORAZ NAKAZAEM USŁUG PRAWNICZYCH ZABLOKOWANO BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO PRAWA KONSTYTUCYJNEGO OBYWATELOM. Zbrodnie sądowe a za takie należy uznać wszystkie bezprawne wyroki nie są karane i to od wojny. W Sądach nie powinno być sędziów obcych narodowości tak jak to jest w innych państwach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • cd(2016-10-16 18:39) Zgłoś naruszenie 33

  To porównanie obraźliwe dla pracownicy Agencji - co można powiedzieć o Sędzi, która wydaje wyrok na rzecz firmy windykacyjnej skupującej nielegalnie długi wbrew Wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego i wbrew Kodeksowi Cywilnemu?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane