Sędzia w social mediach niczym dziecko we mgle

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.09.2016, 07:28; Aktualizacja: 27.09.2016, 08:08
sędzia

Problem z zasadami etyki jest jednak taki, że sędziom trudno jest z ich lektury w ogóle wywnioskować, co im wolno, a czego nie.źródło: ShutterStock

Zasady etyki milczą na temat tego, co sędziemu wolno w wirtualnym świecie, a czego nie. To doskonały przykład na ich niedostosowanie do obecnych realiów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • czytelnik(2016-09-28 08:40) Zgłoś naruszenie 20

    jakie zainteresowanie środowiskiem sedziowskim. codziennie po kilka artykułów. jaki to ma cel: podważyć zaufanie społeczeństwa do wymiaru sprawiedliwości, przygotować grunt społeczny pod tzw reformę? proszę napisać o czymś innym bo staje się Pani monotematyczna.

    Odpowiedz
  • ob(2016-09-28 07:45) Zgłoś naruszenie 30

    Rewelacja, historia tygodnia: ktoś brzydko napisał o prezesie Kaczńskim w internecie. Aż dziw że Patryk Jaki nie zaproponował jeszcze złożenia tego sedziego z urzędu. No paranoja. Nazywanie jednak sędziów kolesiami i mafią jest super. I jeszcze to zdziwienie, że jak się im pluje w twarz to nie mówia że deszcz pada.

    Odpowiedz
  • nadzwyczajna kasta(2016-09-27 19:54) Zgłoś naruszenie 10

    No tak, bo jeśli prawnik nie ma na piśmie jak ma się zachować, że ma być rozsądny i przyzwoity to on przecież sam z siebie taki nie będzie? Efekty widać. Ogólnie bezmiar rzekomej sprawiedliwości latami pracował na swoją nędzną opinię. W społecznym odbiorze nadzwyczajna kasta jest chyba nawet poniżej polityków, bo nad tymi ostatnimi przynajmniej jest jakaś kontrola (wybory). Czego nie można powiedzieć o nadzwyczajnej kaście w togach. Teraz panicze są zdziwieni, że ten pogardzany motłoch przyszedł do nich "z widłami i pochodniami" nawołując Ziobro by zrobił w końcu z nimi porządek. Nadal jednak zachowują się jak niejaka Maria Antonina w anegdotce: "nie mają chleba? niech jedzą ciastka!". Zupełnie oderwani od rzeczywistości, bezkarni i sądzący się we własnym gronie (a raczej chroniący własne tyłki). O ich radosnych "wyczynach" i tak zwanych wyrokach można poczytać niemal każdego dnia w mediach.

    Odpowiedz
  • fisher(2016-09-27 15:48) Zgłoś naruszenie 10

    "social mediach " po jakiemu to jest ?? pani Malgorzacie polecam jakis slownik

    Odpowiedz
  • zet(2016-09-27 13:31) Zgłoś naruszenie 30

    obiektywny apolityczny - to nie jest nawet kwestia etyki zawodowej. To jest kwestia kultury osobistej. Kto normalny porównuje człowieka, który z takich czy innych względów nie ożenił się (nawet jeśli tym względem jest jego działalność polityczna) do oprawcy i mordercy MILIONÓW ludzi, jakim był Hitler??? Przecież żeby napisać taką wypowiedź trzeba być albo bezrefleksyjnym chamem albo oczadziałym z nienawiści zwolennikiem przeciwnego obozu politycznego. Nie wiem, co gorsze, bo tę wypowiedź napisał SĘDZIA RP...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zet(2016-09-27 13:23) Zgłoś naruszenie 31

    Pan sędzia Żurek, który PUBLICZNIE w TV sugerował w sprawie Bajkowskich, że doszło w ich rodzinie do rażących zaniedbań, czego później nie wykazał proces??? Sam powinien odpowiadać za wypowiedzi godzące w dobre imię tych ludzi, tak ciężko doświadczonych przez nasz absurdalny system prawny. Nie mogę już słuchać tych paplających bez opamiętania i żadnej odpowiedzialności sędziów, adwokatów i prokuratorów...

    Odpowiedz
  • t(2016-09-27 11:05) Zgłoś naruszenie 311

    Sędziego powinni wybierać ludzie, a nie władza wykonawcza. I ludzie powinni mieć możliwość odwołania sędziego. Wtedy wszelkie dyskusje tego rodzaju byłyby bezprzedmiotowe.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • obiektywny, apolityczny(2016-09-27 10:19) Zgłoś naruszenie 63

    Postępowanie dyscyplinarne Pan sędzia z Warszawy za ten wpis powinien mieć wszczęte z urzędu. KRS pokazuje, że słusznie jest krytykowane za swoją działalność.. Wymieniony sędzia ewidentnie naruszył w mojej opinii zasadę bezstronności i apolityczności sędziów, przedstawiając swoje zdanie na temat jednego z polityków i komentując wywiad jednego z polityków, który nie dotyczył jego i sądownictwa. Przede wszystkim naruszył jednak zasady etyki sędziowskiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nemi(2016-09-27 09:04) Zgłoś naruszenie 16

    Rządy genseka i deptanie konstytucji plus poltyczna i gospodarcza katastrofa

    Odpowiedz
  • w.w.(2016-09-27 09:00) Zgłoś naruszenie 711

    przy tej nagonce na sędziów i mowie nienawiści, niektórym z nich puszczają nerwy i tracą instynkt samozachowawczy....nie można jednak uogólniać, odnieście ilość sędziów przekraczających granice do ogólnej ilości sędziów, a trudno będzie lansować tezę, że "większość kasty" zachowuje się nieprzyzwoicie. przeciwnie większość z nich zachowuje się przyzwoicie, problem w tym, że czarna owca w stadzie zawsze bije w oczy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antykoleś(2016-09-27 08:26) Zgłoś naruszenie 145

    Może tylko wystarczy zachować się przyzwoicie. Czy przyzwoitość sędziego też musi być uregulowana, aby kasta sędziowska raczyła się przyzwoicie zachowywać. Ale widać większość z nich w przeciwieństwie chociażby do naszej bohaterki Inki, nie wie jak się trzeba zachować.

    Odpowiedz