statystyki

Sędzia może pielgrzymować, ale nie powinien politykować

autor: Małgorzata Kryszkiewicz28.09.2016, 07:28; Aktualizacja: 28.09.2016, 09:38
sędzia

sędziaźródło: ShutterStock

Nie chcemy, aby sędziowie w mediach odnosili się do prowadzonych przez siebie spraw. Z aprobatą natomiast patrzymy na ich zaangażowanie w akcje mające na celu ochronę środowiska czy też będące sprzeciwem wobec przemocy. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiego badania „Sędzia w debacie publicznej” przygotowanego na zlecenie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Uczestnicy ankiety mieli wybrać m.in. te spośród wskazanych zachowań, które ich zdaniem przynoszą największą ujmę godności sędziego oraz osłabiają zaufanie do jego bezstronności. W tej kategorii pierwsze trzy miejsca zajęły: komentowanie w mediach aktualnie prowadzonych przez siebie spraw sądowych (42 proc. wskazań), uczestniczenie w marszach przeciwko rządowi organizowanych przez partię polityczną (35 proc.) oraz lajkowanie profili polityków lub ich wypowiedzi na Facebooku, Twitterze czy na innych portalach (34 proc.).


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane