statystyki

Firma nie zawsze wniesie skargę

autor: Ewa Maria Radlińska16.09.2016, 07:30; Aktualizacja: 16.09.2016, 07:59
prawo

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji wniosła do sądu skargę na postanowienie Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwaźródło: ShutterStock

Zarząd może reprezentować jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, o ile jego jedynym członkiem nie jest jedyny wspólnik.

TEZA Jedyny wspólnik spółki jednoosobowej w organizacji nie może reprezentować tej spółki ani jako pełnomocnik, ani jako członek zarządu jednoosobowego.

STAN FAKTYCZNY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji wniosła do sądu skargę na postanowienie Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Została ona podpisana przez pełnomocnika spółki. Spółka została wezwana do złożenia dokumentu określającego umocowanie do jej reprezentowania, tj. odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, a jeśli nie została jeszcze zarejestrowana, to aktu założycielskiego spółki, oraz do złożenia pełnomocnictwa do działania w imieniu spółki przed sądem administracyjnym. Spółka przesłała akt założycielski, wyjaśniając, że nie została jeszcze zarejestrowana. Złożyła również pełnomocnictwo, w którym prezes spółki, upoważnił M.P. do reprezentowania spółki.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane