statystyki

Rząd zdecyduje, który resort zajmie się sygnalistami

autor: Ewa Ivanova05.09.2016, 07:22; Aktualizacja: 05.09.2016, 09:33
prawo

Na początku sierpnia minister sprawiedliwości wystąpił do kilkunastu organizacji z prośbą o analizę zagadnień związanych z problematyką sygnalistówźródło: ShutterStock

Miesiąc temu Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do organizacji pozarządowych z prośbą o pomoc przy tworzeniu regulacji mających chronić sygnalistów. Kiedy jednak te zaczęły przedstawiać swoje pomysły, pojawiła się przeszkoda.

– Problematyka sygnalistów wykracza znacznie poza właściwość MS – nie kryje Sebastian Kaleta, rzecznik prasowy szefa resortu.

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak w rozmowie z DGP doprecyzowuje, że tematyka jest szeroka i interdyscyplinarna. Obejmuje m.in. kwestie związane z prawami pracowniczymi. Dlatego to na poziomie rządu musi zapaść decyzja, który resort będzie pilotował prace. MS jest, jak zaznacza, gotowe wziąć wyzwanie na siebie. – Mam nadzieję, że przejdziemy do etapu legislacyjnego – podkreśla Piebiak, odrzucając sugestie, że zapał resortu do sfinalizowania sprawy zmalał.

Na początku sierpnia minister sprawiedliwości wystąpił do kilkunastu organizacji z prośbą o analizę zagadnień związanych z problematyką sygnalistów. W jej ramach przesłał organizacjom szczegółowy, 12-stronicowy kwestionariusz. Pytał w nim o pożądany zakres podmiotowy i przedmiotowy ewentualnej regulacji i inne kwestie (np. środki ochrony sygnalistów, tryb zgłoszenia informacji o nieprawidłowościach czy wprowadzenie sankcji karnych wobec osób represjonujących sygnalistów). Deadline na przygotowanie odpowiedzi był krótki – 3-tygodniowy, co w połączeniu z tym, że był środek okresu urlopowego, sugerowało dużą determinację MS.


Pozostało jeszcze 21% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane