statystyki

Tania egzekucja zachęca do niespłacania długów

autor: Piotr Szymaniak30.08.2016, 07:40; Aktualizacja: 30.08.2016, 08:09
Średni wpływ spraw przypadających na kancelarię

Średni wpływ spraw przypadających na kancelarięźródło: Dziennik Gazeta Prawna

 „Przy wprowadzaniu zmian należy uwzględnić taki system finansowania egzekucji sądowej, który nie będzie godził w stabilność ekonomiczną funkcjonowania kancelarii komorniczych” – twierdzi Krajowa Rada Komornicza w liście do Ministerstwa Sprawiedliwości. W przeciwnym razie – przekonuje – konieczne będzie upaństwowienie komorników i obciążenie państwa kosztami funkcjonowania aparatu ściągania długów.

To reakcja na przygotowywaną w resorcie ustawę o kosztach egzekucji sądowej, która według ministerstwa pozwoli na „racjonalizację i uproszczenie” systemu jej finansowania. Zdaniem komorników jest to nic innego jak zapowiedź obniżenia opłat egzekucyjnych, z których komornicy muszą pokryć koszty działalności kancelarii: a więc również postępowań nieskutecznych i umorzonych (np. z powodu braku majątku).


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • KOM(2016-08-30 12:13) Zgłoś naruszenie 73

  OPLATY W ZMNIEJSZONEJ DO ABSURDU WYSOKOSCI BEDZIE W STANIE EGZEKWOWAC JEDYNIE KOMORNIK NA ETACIE W SĄDZIE W INNYM PRZYPADKU ROZPOCZNA SIE MASOWE BANKRUCTWA I ZWOLNIENIA W KANCELARIACH. ASESORZY NIE BEDA MASOWO ZAKŁADAC NOWYCH KANCELARII MAJAC W PERSPEKTYWIE ABSURDALNIE NISKIE DOCHODY.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Włodek(2016-08-30 10:55) Zgłoś naruszenie 710

  Brawa dla PiS ! Mam w sąsiadów komorników - żyją jak burżuje. Luksusowe wille, po kilka samochodów, wartych kilka milionów zł, Sprawiają wrażenie biznesmenów z sukcesami, a nie urzędników - komorników...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sa(2016-08-30 10:00) Zgłoś naruszenie 412

  Niech nie biadolą (tyle nachachmęcili ,info media ) i idą do pracy w firmach, to zobaczą jak nabiją kasy (młodsi ich koledzy już sprawdzili wiedzą ,oni też mogą tak jak my zarabiać czyli lud) . Konieczne jest ukrócenie przez MS rozpasania korpo syndyków, komorników, nadzór ich sądu i izb ,to fikcja jak pokazują fakty ,bo mamy tego dość jako Obywatele i firmy szczególnie małe .

  Odpowiedz
 • jaa(2016-08-30 22:37) Zgłoś naruszenie 33

  Proponuję, żeby przeciętny Kowalski tak krytykujący komorników, przez jakiś miesiąc powykonywał pracę komornika: pochodził po melinach bez asysty policji, posłuchał o sobie samych pochlebnych opinii od społeczeństwa, poużerał się z dłużnikami, którzy oficjalnie nie mają żadnych dochodów ani majątku, a jeżdżą najnowszym modelem sportowego wozu pożyczonym od kolegi... Komornicy są po prostu potrzebni, dlatego przepisy nie powinny im rzucać kłód pod nogi. Jeśli komuś nie podobają się sądy, prokuratury, policja, komornicy, urzędy, to niech sobie wyjedzie na jakąś bezludną wyspę...

  Odpowiedz
 • Stary as(2016-09-02 17:50) Zgłoś naruszenie 00

  Jak obniżą opłaty to pierwsze co zrobię to się zwolnie. Już teraz kasy na nędzne wynagrodzenia nie starcza to co dopiero później. Może na jakiś czas dołączę do uwielbionego przez tych nieudaczników grona meneli i nierobów co im w życiu pod górkę bo trzeba ruszyć śmierdzący zad. Staje w kolejce do kopru. Zobaczymy gdzie znajdą chętnych do tej pracy. A wszystkim życzę żeby ktoś was wydymal pracodawcy pijany kierowca i żebyście nie mogli odzyskać kasy. Ja wykonuję to co jakiś....... Obiecał drugiemu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane