statystyki

Ziobro odwraca postępowanie karne. Ekspresowe reformy z usterkami

autor: Ewa Ivanova03.08.2016, 07:37; Aktualizacja: 03.08.2016, 12:34
prawo

Nowelizacją odwracającą zeszłoroczną, kontradyktoryjną reformę procesu karnego dokonano zmiany przepisów dotyczących postępowania odwoławczego, w tym art. 425 k.p.k. Przesądzono, że do II instancji można zaskarżyć także brak określonego rozstrzygnięciaźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości popełniło błąd w kluczowej nowelizacji procedury karnej. Naprawiało go już w trybie poselskim.

Takiej wpadki legislacyjnej minister sprawiedliwości dawno nie zaliczył. Jest ona tym bardziej spektakularna, że przytrafiła się podczas prac nad sztandarowym projektem resortu Zbigniewa Ziobry: odwracania kontradyktoryjnej reformy procesu, a więc w nowelizacji, która weszła w życie 15 kwietnia (Dz.U. z 2016 r. poz. 437).

Błąd zauważył dopiero Paweł Gołębiowski, prawnik z Kancelarii Prawno-Gospodarczej Gołębiowski. Gdyby nie on, nawet nie wiedzielibyśmy, jak szybko i dyskretnie ustawodawca chciał zatrzeć ślady swej nieudolności.

Zdanie drugie – czyli które?

Zdanie drugie – czyli które?

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Szybka korekta


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2016-08-03 09:21) Zgłoś naruszenie 40

    Przecież co najmniej 50 % ustaw uchwalonych przez pis ma wady prawne.Powoli zacznie to wypływać i zaczną się odszkodowania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane