Kamil Zaradkiewicz kontra TK. Zagadkowa przemiana

autor: Emilia Świętochowska23.07.2016, 08:00; Aktualizacja: 25.07.2016, 11:57
Krótko po tych wywiadach Zaradkiewicz został poproszony przez szefa biura TK Macieja Granieckiego o rozważenie rezygnacji z stanowiska dyrektora, a do tego otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach

Krótko po tych wywiadach Zaradkiewicz został poproszony przez szefa biura TK Macieja Granieckiego o rozważenie rezygnacji z stanowiska dyrektora, a do tego otrzymał zakaz wypowiadania się w mediachźródło: Wikimedia Commons

Zwieńczeniem kariery Kamila Zaradkiewicza mógł być, zdaniem niektórych, nawet urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego. On sam otwarcie kwestionuje dziś sens istnienia tej instytucji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • podatnik(2020-05-01 08:09) Zgłoś naruszenie 10

    Nowy lizus pisowców co to za prawnik i najpierw w dostał pracę w ???? a póżniej u ziobry????

    Odpowiedz
  • misio(2020-05-01 08:09) Zgłoś naruszenie 20

    nie nazywajcie profesorem zaradkiewicza i pawłowicz. Mają tytuły uczelniane, nie publiczne. To obraza dla profesorów prezydenckich.

    Odpowiedz
  • utylizo(2020-05-01 08:06) Zgłoś naruszenie 33

    przepchal go zero kolanem do sn. to piso--skie pacholki ludzie bez honoru i kregoslupa czysta zgnilizna ziobro--ska tam sie szarogesi ciekawy gdzie beda spie---lac kiedys bo kryminal juz czeka na to szambo

    Odpowiedz
  • zapamiętaj!!(2020-05-01 07:47) Zgłoś naruszenie 10

    "Nie wszyscy gospodarzem w Polsce - jeno Polacy".......Henryk Połoński; Studium społeczno- ustrojowe .Praca 1928r

    Odpowiedz
  • zapamiętaj!!!(2020-05-01 07:46) Zgłoś naruszenie 10

    "Nie wszyscy gospodarzem w Polsce - jeno Polacy".......Henryk Połoński;Studium społeczno- ustrojowe .Praca 1928r

    Odpowiedz
  • kama(2020-04-30 15:41) Zgłoś naruszenie 16

    Czy GP udaje, że nic się nie stało? Przecież to artykuł z 2016 r., zupełnie już nieaktualny. Gazeto! Otrząśnij się.

    Odpowiedz
  • ale typowe dla neofitki(2017-05-05 01:28) Zgłoś naruszenie 57

    To nie mit pismaku tylko prawda, a ty wykształcona jak tyPOwy homo sovieticus jesteś żałosna jak i do cna zdemoralizowana. Typowe lewactwo udające prawice, ohyda. Ciekawe od kiedy w kościele?

    Odpowiedz
  • Norbert Lato(2016-07-26 14:49) Zgłoś naruszenie 1510

    Ach ten okropny pan Zaradkiewicz ! Jak on smie wypowiadac sie publicznie na temat tego naszego przeswietnego jasnie oswieconego trybunalu ! Wara mu od polityki ! Polityka jest przecie doswolona tylko wybrancom - takim jak nasz szanowny pan prezes Trybunalu ! Prosze dostrzec jego blyskotliwosc , niezaleznosc i sprawiedliwosc ! Najsmieszniejsze , ze chce byc sedzia w swojej wlasnej sprawie ! Cos takiego to bylo rzeczywistoscia ostatnio w mrocznych czasach stalinizmu !!! He he he! Szanowny autor tego tekstu stara sie udowodnic prawdopodobie swoim przelozonym, jak bardzo jest nieobiektywny, ale zawsze duspozycyjny!!!!

    Odpowiedz
  • jux(2016-07-26 08:24) Zgłoś naruszenie 2319

    Moja ocena jest krótka. Pan Zaradkiewicz stał się dla GP i jej niemieckiego wydawcy wrogiem publicznym. Stąd ten propagandowy i tendencyjny artykuł mający go oczernić i zniszczyć jego wizerunek.

    Odpowiedz
  • korek(2016-07-25 13:44) Zgłoś naruszenie 2715

    Teraz dopiero ci wybitni byli sędziowie TK doceniają jego fachowość. Przez z górą 15 lat musiał wysługiwać się im przygotowując oprawę ich orzecznictwa. Doskonale wiedział dlaczego mają zapadać takie a nie inne wyroki na polityczne zamówienia. Dlaczego nikt z tych sędziów nie krytykuje takich samych zachowań-wystąpień politycznych prezesa Rzeplińskiego? To przecież on razem z byłym prezydentem Komorowskim i PO zaczął demontaż Trybunału Konstytucyjnego. W jaki sposób to już doskonale wiemy. Gdyby tego nie robił nie było by problemu. A tak walka idzie na całego a zarazem i upadek całego już wymiaru sprawiedliwości. .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mirek(2016-07-25 12:14) Zgłoś naruszenie 116

    Miałem u niego ćwiczenia, był zafascynowany prawem cywilnym, okazał się życzliwym człowiekiem, mimo jego opinii surowego egzaminatora. Był trochę sprzeczny, z jednej strony miał żywą pasję do prawa, z drugiej był wycofany i nieco nieśmiały w kontaktach. Chyba się zagubił we własnych emocjach.

    Odpowiedz
  • zzz(2016-07-25 11:58) Zgłoś naruszenie 2122

    Zmiana poglądów za intratną posadę w spółce skarbu państwa, nic więcej. W obecnej dobrej zmianie takich przykładów jest mnóstwo, szkoda że to kupczenie pieniędzmi podatników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • karo(2016-07-24 19:11) Zgłoś naruszenie 3635

    Ten artykuł to klasyczna propaganda 1. zawiera wyłącznie negatywne opinie i oceny Zaradkiewicza, mimo że jest mnóstwo opinii pozytywnych o jego ostatnich działaniach. Trzeba tylko spojrzeć szerzej niż towarzystwo takich tuzów intelektualnych i moralnych jak mgr Stępień, który raczej nie dzięki kwalifikacjom naukowym został prezesem TK... 2. Szczególnie w przedostatnim akapicie zawiera anonimowe oskarżenia ("ci, którzy znają Zaradkiewicza") wraz z głęboką kuchenną psychoanalizą o "kompensowaniu braku pewności siebie". Klasyk rodem z Wybiórczej lub Lisweeka. 3. Szczególnie zabawny jest fragment o usunięciu z Googla odnośników do prac Zaradkiewicza. Ten Zaradkiewiecz, a może cały PiS, jest już tak potężny, że kontroluje Internet i usuwa niewygodne treści z różnych portali??

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2016-07-24 15:37) Zgłoś naruszenie 3233

    Ten, co twierdzi, że gazeta jest niemiecka i dlatego nie ma racji, przyznaje tym samym, że brak mu rozumu, by samemu osądzić merytorycznie treść artykułu. Tylko po co się taki upośledzony wypowiada?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ola(2016-07-24 11:46) Zgłoś naruszenie 3241

    Artykuł bardzo rzeczowy i ciekawy.

    Odpowiedz
  • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-07-24 11:15) Zgłoś naruszenie 168

    TU CHODZI O TO POLAKU ZAMILCZ I SIE NIE ODZYWAJ TYLKO MY MAMY RACJE I NASZA GAZETA. NIE BEDZIE NIEMNIEC PLUL NAM W TWARZ.DOSYC CHAMSTWA I OBLUDY JAK NIE CHCECIE SLUCHAC PREZYDENTA DUDY.TO CO SIE DZIEJE DLA TEGO SWIAT DOSTAJE GLUPOTY I SZALEJE.WYCHODZO KOMPUTRY TABLETY SMARTFONY A W GLOWIE BALONY I KOLOROWE NEONY.

    Odpowiedz
  • a(2016-07-24 10:25) Zgłoś naruszenie 4234

    Zabawny atak na wydawcę GP. Dziennikarze zawsze żyją z konfliktów. Za to mają płacone. A K. Zaradkiewicz to karierowicz - jakich bardzo wielu. Można go porównać do T. Rydzyka. Wierni mu wierzą, KC Episkopat chroni, PiS - rząd polski daje dotacje - to dobrze żyje i oszukuje. I ten urzędnik sądowy, jest taki sam jak urzędnik Rzymu, robi to samo i za to samo. Obaj służą karierze i mamonie. GP tylko relacjonuje. Nie trzeba zaraz dąć w surmy zdrady i manipulacji. A propos - dlaczego bank angielski HSBC wycofał się z Polski, parę lat temu? Bo przewidział ponowny konflikt w Polsce. Szczególne zasługi w tym konflikcie będize mieć NATO, a teraz PiS stara się jak może.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bezpartyjny(2016-07-24 05:20) Zgłoś naruszenie 4339

    Wolność wypowiedzi dla opozycji, ale nie dla Zaradkiewicza ? Powinien milczeć i jak w Norymberdze wskazywać na konieczność wykonywania "demokratycznych" rozkazów niepoważnego Rzepińskiego ? Najbardziej zabawne jest to, że wraz z Budką szef TK świadomie dopuścił do nadmiernego wyboru sędziów przed oddaniem władzy, a teraz bez żadnej uczciwej refleksji ze strony większości mediów, najgłośniej krzyczą obecnie o braku demokracji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • myczek(2016-07-23 21:32) Zgłoś naruszenie 215

    Każdy wchodząc do nowego środowiska między wrony kracze jak i one ,ale zawsze kiedyś się to kończy,długo się samego siebie nie sposób okłamywać !

    Odpowiedz
  • blodbad(2016-07-23 21:01) Zgłoś naruszenie 2428

    Dobry i potrzebny artykuł. Dziennikarstwo przez wielkie d. Pewnie jak stawiał "2" z prawa cywilnego, to nie dlatego, że student nie miał wiedzy ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz