statystyki

Służba więzienna do modernizacji: Nowoczesne urządzenia i podwyżki dla funkcjonariuszy

autor: Piotr Szymaniak06.07.2016, 07:12; Aktualizacja: 06.07.2016, 08:09
W projekcie zwraca się również uwagę na fakt, że więziennicy wciąż zmagają się z próbami przemytu do zakładów karnych lub aresztów śledczych narkotyków czy niebezpiecznych przedmiotów, a także telefonów komórkowych.

W projekcie zwraca się również uwagę na fakt, że więziennicy wciąż zmagają się z próbami przemytu do zakładów karnych lub aresztów śledczych narkotyków czy niebezpiecznych przedmiotów, a także telefonów komórkowych.źródło: ShutterStock

Nowa broń, więźniarki, urządzenia do wykrywania telefonów komórkowych czy narkotyków, a także podwyżki dla więzienników. Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017 – 2020”.

SW jako jedyna formacja mundurowa po 1989 r. nie została objęta programem modernizacyjnym. Teraz, zgodnie z projektem, ma na to pójść w ciągu najbliższych trzech lat ponad 2,1 mld zł. Dzięki temu będzie można kupić m.in. 1,2 tys. subkarabinków automatycznych, 2,4 mln sztuk amunicji, 800 strzelb i 400 granatników. A poza tym kaski, hełmy, kamizelki, miotacze gazowe, kajdanki czy pałki.

Sprzęt, który obecnie znajduje się na wyposażeniu SW, cechuje duża awaryjność i znaczny stopień wyeksploatowania, a w przypadku środków chemicznych kilkakrotnie zostały przekroczone normy eksploatacyjne określone przez producenta. W uzasadnieniu MS zwraca uwagę, że „brak wystarczającej ilości sprzętu ochrony osobistej utrudnia organizację konwojowania osadzonych oraz ich ochronę i obronę w zakładach karnych i aresztach śledczych.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane