Rząd wprowadza obowiązek oczyszczania ziemi. To koszt nawet 60 tys. zł

autor: Patryk Słowik06.06.2016, 07:27; Aktualizacja: 06.06.2016, 07:47
Rolnik

Koszt badania czystości ziemi to wydatek około 10 tys. złźródło: ShutterStock

W imię ochrony środowiska Polacy jeszcze więcej zapłacą za dach nad głową. A dokładniej rzecz ujmując, pieniądze z ich kieszeni pójdą na to, by gleba pod naszymi nogami była zdrowa i niezanieczyszczona.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (70)

  • dick(2017-02-05 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Zanieczyszczenia smogowe z Warszawy zanieczyszczaja wszystkie dzialki na wschod od stolicy

    Odpowiedz
  • Bzyczek(2016-06-29 08:53) Zgłoś naruszenie 10

    Nie ma szans żeby to przeszło w jakiejkolwiek formie!

    Odpowiedz
  • albert(2016-06-21 11:19) Zgłoś naruszenie 02

    Nastepny powod do opuszczenia Unii przez Polske.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bodan(2016-06-19 17:22) Zgłoś naruszenie 20

    a zapierdziałe i pochlapane żarciem ławy poselskie "towarzystwa od szczerbatego komucha, to kto oczyści ???

    Odpowiedz
  • filipek11(2016-06-16 10:19) Zgłoś naruszenie 10

    Mam nadzieję, że zanim to wprowadzą, zostaną wywiezieni na taczkach...Co daj Boże amen...

    Odpowiedz
  • mirabelka(2016-06-16 10:03) Zgłoś naruszenie 01

    Wydaje mi sie że to "straszenia pisem ciąg dalszy...." Straszyli nas dawniej pisem i co ? nic żyjemy,,, mówili że od nowego roku ceny skocza w góre tak mocno ze się z rozumem nie pozbieramy,,,, było tak? - NIE , więc dajcie spokój ...Pozyjemy zobaczymy.

    Odpowiedz
  • mirabelka(2016-06-16 09:39) Zgłoś naruszenie 11

    Nikt nie napisał pod jakim kontem będzie to badanie, czy wyłącznie pod względem metali ciężkich czy skażenia bakteriologicznego, moze organicznego:grzyby plesnie a może wszystkich razem ? Badanie to ma swoje plusy bo jeżeli gleba jest skażona to i rośliny biedą skażone , zaczną chorował i padną. Byc może dlatego stosuje sie tyle chemicznych oprysków? Spożycie chorych roslin z duża ilością metali cięzkich sa przyczyna wielu groźnych chorób. Czyli dobrze by gleba była oczyszczona. Kwota badania 10 tys zł chyba jest przesadzona. Moim zdaniem kosztuje to dużo mniej, ale moze się myle.

    Odpowiedz
  • Pisowsko Peowski Socjalisto Psychopata(2016-06-14 16:34) Zgłoś naruszenie 11

    Jak to wprowadzą to położą cały kraj, a później to będą musieli niemców wzywać, bo nasze czołgi to nie dadzą rady na NAS. Niemców też pogonimy.

    Odpowiedz
  • grabi(2016-06-09 17:25) Zgłoś naruszenie 31

    to jakaś paranoja, rząd nie musi tego wprowadzać, ale chce złupić Polaków, ustawa rolna, ustawa o lasach i teraz to przesiewanie ziemi i kary, kary....restrykcyjny kraj i jak tu być szczęśliwym?

    Odpowiedz
  • Piotrek(2016-06-09 02:06) Zgłoś naruszenie 41

    Najlepsze jest to, ze Jarek obiecuje i spełnia obietnice dane wam, cirmniakom, a wy za nie płacicie i płacić będziecie, jeszcze jesteście szczęśliwi z tego powodu- 500+ itd. Ciemnota Polaków nie zna granic. Można was dymac na maxa. Chcieliście pis- macie pis. Ciemnogród i bexmozgoeie

    Odpowiedz
  • RURA!!!(2016-06-08 20:48) Zgłoś naruszenie 21

    Może najpierw wezmą się te nieuki i nieroby, za to co jest w powietrzu a nie za to ,co ludzie próbują oczyszczać za własne ciężko zarobione pieniądze w postaci zakupionych np.Oczyszczalni!!!BANDA DEBILI!!!!

    Odpowiedz
  • MIchał z UK(2016-06-08 18:06) Zgłoś naruszenie 12

    Witam, 10 lat pracuje w branży, która bada zanieczyszczenia terenów w UK. Nasze laboratorium bada średnio 14 tys próbek miesięcznie w tym wiele z Polski. Wcale nie trzeba się tego bać, a ceny usług badań są paradoksalnie wielokrotnie niższe niż w Polsce, zatem przystępne. Ziemie trzeba badać ponieważ masa syfu migruję i zatruwa wody podziemne, które są największym źródłem wody pitnej.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-06-07 20:52) Zgłoś naruszenie 13

    NIE RZĄD A UE NARZUCA POLSCE KOMUNISTYCZNO HOŁOTO

    Odpowiedz
  • olo(2016-06-07 20:51) Zgłoś naruszenie 24

    Ludzie, opamiętajcie się... przecież to jest projekt przygotowany przez PO oparty na ekspertyzach "naukawców" z Politechniki Wrocławskiej... To, że PiS go wziął na tapetę (jako spadek po PO) nie oznacza, że go wprowadzi... komu wierzycie - polskojęzycznym niemieckim mediom zainteresowanym w rozbudzaniu chorej nienawiści do rządu PiS? Wyluzujcie.... ;)

    Odpowiedz
  • iwopon(2016-06-07 17:33) Zgłoś naruszenie 50

    Zgadzam się z opinia , ze należy dbać o nasze środowisku ,ale.... Ziemia po której chodzimy, budujemy, sadzimy jest nasza własnością tylko do pewnej głębokości / przynajmniej tak zawsze było/ Poniżej to własność Państwa ! Spróbujcie znaleźć dzban złota zakopany i zgłoście to! A może się mylę?

    Odpowiedz
  • Bogumił syn Pana B.(2016-06-07 13:03) Zgłoś naruszenie 01

    Nakładam Klątwę Bożą na autora/autorkę tego projektu i na wszystkich go/ją wspomagających. Nawet gdy to rozporządzenie nie będzie istnieć, to ludzie którzy mają takie pomysły są wrogami Polski i Narodu Polskiego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bard(2016-06-07 11:32) Zgłoś naruszenie 40

    Huta Miedzi w Żukowicach zanieczyściła tysiące hektarów ziemi metalami ciężkimi. Kto w tej sytuacji będzie zobowiązany oczyszczać glebę ? Nawet dzisiaj na odległe od huty tereny docierają z kominów szkodliwe pyły. Podaję jeden z nich: arsen

    Odpowiedz
  • BBB(2016-06-07 08:55) Zgłoś naruszenie 31

    CHCIELIŚCIE PIS-AKÓW TO MACIE ... WODA 500 PROCENT DO GÓRY STAWKI PROGRESYWNE BĘDZIE HIPERINFLACJA I LUDZIE JUŻ TU NIE WRÓCĄ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • biker(2016-06-07 08:40) Zgłoś naruszenie 30

    Czekamy jeszcze tylko na wrzutkę do projektu zwalniającą z przepisów największą firmę w PL - kościół kat.

    Odpowiedz
  • hmmmm(2016-06-07 07:27) Zgłoś naruszenie 21

    No to będą jaja. Ciekaw jestem jak się z tego wycofają, bo będą musieli, jeśli nie będą chcieli być zlinczowani

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz