Koniec ślepych kuchni w kawalerkach. Przepisy budowlane z czasów Gomułki zostaną zmienione

autor: Anna Krzyżanowska19.05.2016, 07:41; Aktualizacja: 19.05.2016, 09:38
mikrofalówka, czajnik

mikrofalówka, czajnikźródło: ShutterStock

Koniec z obligiem ślepych kuchni w kawalerkach. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt zmian w regulacjach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • martyn(2016-05-25 15:37) Zgłoś naruszenie 10

    Gratuluje złego artykułu. Widać, że pisze to osoba, która nie ma pojęcia o przepisach, projektowaniu i branży budowlanej. Deweloper to nie specjalista tylko człowiek, który chce zaoszczędzić na budowie i zarobić na mieszkaniu. Zamiast poprawy standardu oczekujecie zmniejszenia kosztów materiałów - to nie progres tylko cofanie w podejściu do ludzi. Zgadzam się z wieloma komentarzami. Myślę, że brakuje tu wypowiedzi architektów. Tak długo jak pracuję nie miałam problemów z tymi przepisami, zmiany są potrzebne ale nie z taką argumentacją. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • aZjA(2016-05-22 23:47) Zgłoś naruszenie 30

    Ludzie coraz szersi, a deweloperzy chcą stosować coraz węższe drzwi...

    Odpowiedz
  • skorpi(2016-05-20 07:35) Zgłoś naruszenie 71

    "mieszkanie typu studio" Taka "nobilitacja" dla kawalerki o metrażu większej szafy? śmiechu warte!

    Odpowiedz
  • gość(2016-05-20 07:02) Zgłoś naruszenie 14

    To czysta kpina Gomułkowskie przepisy obowiązują w Polsce co na to PIS.Czy jest DEMOKRACJA chyba nie. Musimy cofnąć do przepisów STALINOWSKICH.

    Odpowiedz
  • Nie dający się ogłupić(2016-05-19 23:18) Zgłoś naruszenie 201

    Deweloperzy po akceptacji przez siebie zaproponowanych zmian w prawie wkrótce zaproponują salon z otwartym aneksem ubikacyjnym. Aby tylko wycisnąć z klienta jeszcze więcej. To co oferują deweloperzy w Warszawie to jest skandal. Budują tak blisko siebie budynki, że sąsiad sąsiadowi podaje rękę przez balkon na powitanie. A ludzie bez wyobraźni kupują to co widzą na kolorowym obrazku. Nie wiem jak ci ludzie ukończyli studia jeśli nie potrafią powstrzymać się od zakupu takiego badziewia. Ps. Oczywiście preferuję kuchnię oddzielną z oknem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • op(2016-05-19 22:12) Zgłoś naruszenie 91

    nie ma jak lobby deweloperów którzy by chcieli chłam sprzedać w kosmicznej cenie wmawiając że to okazja

    Odpowiedz
  • stary kawaler(2016-05-19 20:18) Zgłoś naruszenie 61

    A ja mieszkam sobie od 30 lat w kawalerce, która ma kuchnię z dużym oknem i fajnie mi z tym (podobnie, jak z kawalerskim stanem!). Hurra!

    Odpowiedz
  • C2H5OH(2016-05-19 08:35) Zgłoś naruszenie 162

    Deweloper sprzedałby psią budę jako mieszkanie. A drzwi? Po co drzwi?

    Odpowiedz