Bez śledztwa w sprawie niedrukowania wyroku TK. Prokuratura: Nie trzeba publikować

27.04.2016, 10:59; Aktualizacja: 27.04.2016, 13:08
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: Wikimedia Commons

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Jak uzasadniła, nie jest ona organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • anbolux1(2016-04-29 21:13) Zgłoś naruszenie 10

    Prokuratura mówi językiem Ziobbro więc co tu oczekiwać innej decyzji!Nawet prokuratorzy boją się o pracę.WSTYD!!!!

    Odpowiedz
  • edek(2016-04-27 23:01) Zgłoś naruszenie 31

    podać nazwisko ego prokuratura niech nie chowa sie ten lizus

    Odpowiedz
  • mark(2016-04-27 16:29) Zgłoś naruszenie 88

    A na jakiej podstawie ustawa o TK miałaby nie obowiązywać? Żeby ustawa nie obowiązywała, trzeba coś więcej niż niechęci prezesa TK. Trzeba głosowania trybunału a następnie ogłoszenia wyniku. Do momentu głosowania, ustawa, tak jak każda inna, korzysta z domniemania konstytucyjności, bo gdyby takiego domniemania nie było, to TK musiałby zatwierdzać każdą ustawę, bo nikt by nie musiał ustaw przestrzegać, jako niezgodnych z konstytucją. Zatem ustawa obowiązywała jako ustawa mająca domniemanie konstytucyjności, a do jej stosowania wzywała konstytucja. Więc na jakiej podstawie została zignorowana? Rzepliński i reszta mieli obowiązek jej stosowania i stosując ją ewentualnie orzec o niezgodności z konstytucją tej ustawy. Oczywiście nie całej, tylko konkretnych jej przepisów. I nie z uzasadnieniem opartym na wyssanej z art. 2 Konstytucji niezapisanej nigdzie zasadzie, tylko w oparciu o konkretny zapis w konstytucji.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • antek(2016-04-27 15:32) Zgłoś naruszenie 36

    Poradnictwo będzie dotyczyło Prawa czy bezprawia , dziś nie wiadomo co jest prawem a co nie jest.

    Odpowiedz
  • mmm(2016-04-27 14:27) Zgłoś naruszenie 138

    To akademicki przykład negatywnych skutków łączenia funkcji polityczno-administracyjnej, jaką jest minister sprawiedliwości, z procesową jaką jest prokurator generalny, który jednocześnie jest bezpośrednim przełożonym wszystkich prokuratorów. Gdy do tego dodamy, że ten obecnie urzędujący nie zdobył nigdy uprawnień zawodowych prokuratora. to mamy komplet, który można skwitować trawestacją powiedzenia "uwaga na małpę bawiącą się brzytwą".

    Odpowiedz
  • a(2016-04-27 14:26) Zgłoś naruszenie 1610

    konieczna jest ustawa delegalizująca pis

    Odpowiedz
  • kolon(2016-04-27 13:03) Zgłoś naruszenie 1313

    Konieczna jest Ustawa Dekomunizacyjna,tylko w ten sposób oczyścimy Polski Wymiar Sprawiedliwości Czas wymieść komusze śmieci

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2016-04-27 12:46) Zgłoś naruszenie 138

    Kolejny Piotrowicz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Lolo(2016-04-27 11:38) Zgłoś naruszenie 138

    Na postanowienie służy zażalenie, a potem można się jeszcze odwołać do sądu. No chyba że sąd się przestraszy, jak w sprawie Kamińskiego

    Odpowiedz