statystyki

Do uchylenia uchwały wspólników nie wystarczy sprzeczność z umową spółki

autor: Michał Culepa15.03.2016, 07:41; Aktualizacja: 15.03.2016, 08:43
SN wskazał, że ustawodawca wprowadził kilka przesłanek do uchylenia uchwały walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o.

SN wskazał, że ustawodawca wprowadził kilka przesłanek do uchylenia uchwały walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o.źródło: ShutterStock

Aby uchylić uchwałę walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o., nie wystarczy wykazać, że jest sprzeczna z umową spółki. Trzeba jeszcze udowodnić, iż godzi ona w jej interesy lub krzywdzi wspólników. Takie wnioski płyną z uchwały Sądu Najwyższego.

Sprawa została wszczęta na skutek pozwu o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia wspólników, jaki złożył przeciwko spółce z o.o. jej zarząd. Początkiem sporu było podjęcie przez walne zgromadzenie uchwały, na wniosek kilku mniejszościowych udziałowców, w przedmiocie podziału zysku i przeznaczenia go w całości na dywidendę dla udziałowców.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane