statystyki

CBA straciła szansę na zaskarżenie umorzenia infoafery

autor: Ewa Ivanova23.02.2016, 07:47; Aktualizacja: 23.02.2016, 08:16
Prawo

Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało złożyć zażalenie, ale bez skutku. Z przyczyn formalnych zostało odrzuconeźródło: ShutterStock

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prawomocnie umorzyła sprawę związaną z domniemanymi nieprawidłowościami przy udzielaniu wielomilionowych zamówień informatycznych z wolnej ręki w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Chodziło o postępowania na systemy informatyczne: Sawa (ułatwiający obsługę dokumentów i informacji w sądach powszechnych) oraz Centrum Usług Rejestrowych (tworzenie informatycznych rejestrów sądowych i udostępnianie danych firmom i obywatelom), prowadzone w latach 2009–2012. Zarzutów uniknęło dwóch ówczesnych urzędników wysokiego szczebla: dyrektor departamentu informatyzacji i rejestrów sądowych oraz jeden z jego podwładnych.

Umorzenia prokuratury nie miał szansy zweryfikować merytorycznie sąd. Zażalenia na decyzję śledczych nie złożyło bowiem Ministerstwo Sprawiedliwości. Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało, ale bez skutku: z przyczyn formalnych jego zażalenie zostało odrzucone.

Zastrzeżenia do bierności resortu sprawiedliwości zgłasza Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane