statystyki

CBA straciła szansę na zaskarżenie umorzenia infoafery

autor: Ewa Ivanova23.02.2016, 07:47; Aktualizacja: 23.02.2016, 08:16
Prawo

Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało złożyć zażalenie, ale bez skutku. Z przyczyn formalnych zostało odrzuconeźródło: ShutterStock

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prawomocnie umorzyła sprawę związaną z domniemanymi nieprawidłowościami przy udzielaniu wielomilionowych zamówień informatycznych z wolnej ręki w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Chodziło o postępowania na systemy informatyczne: Sawa (ułatwiający obsługę dokumentów i informacji w sądach powszechnych) oraz Centrum Usług Rejestrowych (tworzenie informatycznych rejestrów sądowych i udostępnianie danych firmom i obywatelom), prowadzone w latach 2009–2012. Zarzutów uniknęło dwóch ówczesnych urzędników wysokiego szczebla: dyrektor departamentu informatyzacji i rejestrów sądowych oraz jeden z jego podwładnych.

Umorzenia prokuratury nie miał szansy zweryfikować merytorycznie sąd. Zażalenia na decyzję śledczych nie złożyło bowiem Ministerstwo Sprawiedliwości. Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało, ale bez skutku: z przyczyn formalnych jego zażalenie zostało odrzucone.

Zastrzeżenia do bierności resortu sprawiedliwości zgłasza Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane