Obniżenie alimentów. Jak uzyskać?

autor: Hubert Rabiega28.02.2016, 10:30; Aktualizacja: 18.03.2016, 11:13
obrączki, rozwód, sąd rodzinny, alimenty

Pozew o obniżenie alimentów składa się do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanegoźródło: ShutterStock

Wysokość alimentów można obniżyć wnosząc pozew do sądu. Warunkiem obniżenia jest udowodnienie, że zaistniała istotna zmiana stosunków, m.in. majątkowych i możliwości zarobkowych, pomiędzy płacącym a otrzymującym alimenty

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Sebastian(2018-04-23 18:35) Zgłoś naruszenie 90

    Czy ojciec który płaci alimenty 500zl może starać się o obniżenie alimentów gdy pensje ma najniższą krajową A założył nową rodzinę ale nie są jeszcze małżeństwem ale spodziewają się wspólnego dziecka?

    Odpowiedz
  • Kojot(2018-08-27 23:01) Zgłoś naruszenie 82

    Masakra, najlepiej jak matka prowadzi się niemoralnie i jeszcze wygoni ojca to na dodatek Sąd dołoży mu alimenty i wsadzi do wiezeinia. Moze nowe zasady dadzą szansę ojcu także na nowe życie po oszukańczej relacji z matką swojego dziecka.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2018-04-12 14:49) Zgłoś naruszenie 51

    Jak straciłem prace mogie sie o obniżenie alimentów.

    Odpowiedz
  • Marcin (2018-01-03 10:32) Zgłoś naruszenie 30

    Czy zwiększona opieka nad dzieckiem może byc powodem obniżenia alimentów ? Teoretycznie tak ... ale tylko teoretycznie - w sądach nastąpić zmiany !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamil(2019-01-12 13:09) Zgłoś naruszenie 12

    Ja miałem taką sytuację, że nie zarabiałem wiele, a moja żona wydawała na siebie a nie na naszą córkę. Zgłosiłem się do kancelarii Dubiel & Sawinda, bo już nie wiedziałem co mam zrobić. Baba wydawała pieniądze na paznokcie, a dziecko w starych ciuchach chodziło :/. Na szczęście obniżono alimenty i zwiększono mi możliwość opieki nad małą.

    Odpowiedz
  • marcin(2018-08-26 16:22) Zgłoś naruszenie 11

    mam 900 zł alimentów cóż mam zrobić jak nie mam na chleb

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paweł Kielce(2019-01-27 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam 1200 zł plus komornik tj 8% + 23% tj. 1410 a jako inwalida zarabiam 1500. Sąd w KIelcach uzasadnił że miałam ojca i dziadka to jestem bogaty. Kidy dałem zaświ. o dochodach ta z - zrobił +. Odwołanie nic nie dało.O decyzji Sądu dowiedziałem się przed rozprawą w sali sądowej na SO od p. Goli.

    Odpowiedz