Będą pieniądze na plany urządzania prywatnych lasów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot22.02.2016, 08:21; Aktualizacja: 22.02.2016, 09:33
drzewa w lesie

Obecnie jedynie dla 71,5 proc. prywatnych lasów sporządzone są uproszczone plany ich urządzenia.źródło: ShutterStock

Parki narodowe będą mogły korzystać z funduszy leśnych, którymi dysponuje dyrektor generalny Lasów Państwowych. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o lasach oraz o ochronie przyrody, który został wniesiony do Sejmu przez posłów PiS. Ma wejść 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Parki narodowe środki z funduszu leśnego będą mogły przeznaczyć na wykup na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości położonych w ich granicach, o ile będą one niezbędne do prowadzenia ochrony przyrody oraz tworzenia infrastruktury z tym związanej.

Już obecnie parki pozyskują tego typu nieruchomości (w 2015 r. pozyskały 837 ha za ok. 17 mln zł), jednak środki na ten cel uzyskują z funduszu LIFE oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2016-02-22 10:20) Zgłoś naruszenie 31

    Plan urządzenia prywatnego lasu robi sobie właściciel tego lasu . I nie są do tego potrzebne żadne pieniądze - a pieniądze nakradzione podatnikom zwłaszcza . A udział mafii państwowej i mend samorządowych , to już w ogóle .

    Odpowiedz
  • Mateusz(2016-02-23 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    A jak to ma sie pod karczowanie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, bo pozyskuje sie drzewo i dzialki pod nieruchomosci?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane