statystyki

Urynkowienie działań komorników rozwiązało niektóre problemy, ale przysporzyło nowych

autor: Dawid Sześciło02.02.2016, 09:32; Aktualizacja: 12.02.2016, 18:26
kredyty-rachunki-pieniądze

Urynkowienie przyniosło poprawę sytuacji, ale o pewnym sukcesie można mówić wyłącznie dlatego, że poprzeczka była zawieszona bardzo nisko.źródło: ShutterStock

Wstępne propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące włączenia komorników na powrót w struktury sądownictwa brzmią obiecująco.

W tle bardzo kontrowersyjnych i wątpliwych zmian w prokuraturze resort sprawiedliwości pracuje nad rozwiązaniami, na które można spojrzeć nieco przychylniej. Jednym z nich jest koncepcja ponownego włączenia komorników do struktur wymiaru sprawiedliwości. Nie wiemy jeszcze, kiedy propozycje w tej kwestii zostaną oficjalnie ogłoszone, a tym bardziej wcielone w życie. Nie znamy też wciąż szczegółów tego projektu. Samą ideę warto już jednak poddać dyskusji.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Qba(2016-02-02 22:14) Zgłoś naruszenie 83

  Czemu nie? Praca od 8.30 do 15.30, zero stresu, kodeksowe przywileje - przy okazji naród przestanie się zadłużać bo nikt nikomu nie pożyczy, zyski banków - krwiopijców spadną itd. Same plusy :) W moim mieście wystarczy żeby Ministerstwo zorganizowało jakieś 5.000 m2 powierzchni biurowej, zatrudniło circa 400 osób personelu biurowego, wyposażyło to towarzystwo w służbowe samochody, szafy, komputery, drukarki.... Już to widzę oczyma wyobraźni. Blef, pic na wodę, miód na serce elektoratu.

  Odpowiedz
 • MAREK (2016-02-02 20:59) Zgłoś naruszenie 610

  Komornicy to nadludzie muszą być pod kontrola,po co dyskusja Nie spełnili oczekiwań narodu,lecz wypaśli się na krzywdzie ludzkiej i pasą się nadal. Jak PIS może na to dłużej pozwalać patrzeć.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • KIUY(2016-02-03 10:20) Zgłoś naruszenie 44

  KOMORNICY DO SĄDÓW NA PENSJE , OPŁATY EGZEKUCYJNE DO BUDŻETU PAŃSTWA, SKORO SĄ FUNKCJONARIUSZAMI TO JEDYNE ROZWIAZANIE

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane