Kiedy sędzia narusza zasady etyki?

autor: Katarzyna Witwicka01.02.2016, 07:00; Aktualizacja: 19.04.2016, 07:40
Kiedy sędzia postępuje nieetycznie?

Kiedy sędzia postępuje nieetycznie?źródło: ShutterStock

Sędziowie zobowiązani są przestrzegać z góry określonych zasad etycznych podobnie jak dziennikarze, urzędnicy czy lekarze. Co więcej, sędzia nie zostawia etyki na sali sądowej. Zasady te są obowiązujące w trakcie pełnienia funkcji sędziego, jak i poza służbą. Problem etyki sędziów reguluje Krajowa Rada Sądownictwa, która wskazuje na granice, jakich nie może przekroczyć sędzia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

 • zielona g.(2016-02-02 12:59) Zgłoś naruszenie 223

  sporadyczne przypadki? może tylko sporadyczne przypadki wychodzą na światło dzienne jak to w mafii - ręka rękę myje, a zwykłych ludzi się niszczy, że nie mają już sił nawet się gdzieś skarżyć.

  Odpowiedz
 • Ewela(2016-02-02 13:09) Zgłoś naruszenie 184

  Dobre sobie....."wręcz świecą dobrym przykładem" no dobre sobie.....pytam gdzie i kiedy? Na każdym kroku sędzia pokazuje swojemu sekretarzowi gdzie jest jego miejsce i jakim to jest matolem...na tyle często aby o tym nie zapomnial

  Odpowiedz
 • santos(2016-02-02 14:47) Zgłoś naruszenie 132

  Już się kończy wasze bezprawie.

  Odpowiedz
 • Joanna żakowska(2016-02-01 10:08) Zgłoś naruszenie 138

  Oczywiście- gdzie się zgłosić po odszkodowanie? ! Nie wydaje mnie się żeby to były pojedyńcze prypadki . A co z prokuratorami , biegłymi , notariuszami ? Jest przecież tak , że wspólnie i w porozumieniu doprowadzają do określonego wyroku niezgodnego z prawdą

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mirosław(2016-02-03 17:45) Zgłoś naruszenie 103

  Dawno takiego gó*wna nie czytałem... sędzia i dobre praktyki? Większość was powinna siedzieć w więzieniach za zbrodnie i bezprawie, gdzie prawo służy wam za narzędzie.

  Odpowiedz
 • elfa(2016-02-05 22:01) Zgłoś naruszenie 50

  a jak sędzia rozsądza niezgodnie z przepisami prawa to co ? znam kilka wyroków do góry NOGAMI z paragrafami -

  Odpowiedz
 • cichy(2016-04-19 21:06) Zgłoś naruszenie 52

  Cytat z sądu (przewodniczący): "tyle tu państwo nawypisywali, że kto by to czytał"

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-02-01 22:37) Zgłoś naruszenie 31

  Na okrągło .

  Odpowiedz
 • grazyna(2016-06-01 11:13) Zgłoś naruszenie 30

  Sąd mógłby się zdefiniować że jest to wymiar sprawiedliwości lecz jest to komórka która chroni swoje interesy. Sędziom brak jest wykształcenia profesjonalizmu oraz uczciwości. Niezawisłość to uczciwość. Od 16 lat procesuje się w sądzie ze spółdzielnią mieszkaniową w sprawie naliczania wyższych opłat eksploatacyjnych dla osób niebędących członkami spółdzielni , ale także naliczania przedpłat tytułem funduszu remontowego i zawsze sprawę mam przegraną. Dużo trzeba by było pisać jak sąd rozpatruje w/w sprawy . Spółdzielnia ma zawsze racje nawet wtedy kiedy Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy wskazuje o niekonstytucyjności Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Definicja Sądu jest jasno określona że Sądzie nie może popełniać żadnych błędów. Natomiast wyroki są skandaliczne tylko dlatego że sędzia nie odpowiada za błędy i korupcje. Osoba która nie posiada profesjonalnego pełnomocnika sprawę ma zawsze przegraną. Od czasu transformacji sędziowie traktują swój zawód jako biznes .Nie odpowiadają za swoje czyny. Jest to grupa obywateli która posiada ochronę i za nic nie odpowiada. W państwie prawa w którym sprawiedliwość - słowo nie znaczące nic. Prawda wychodzi na jaw kiedy telewizja ujawnia nieprawidłowości w sądach .

  Odpowiedz
 • m.a(2016-05-02 22:24) Zgłoś naruszenie 31

  Bzdurny, lukrujący artykuł przeznaczony dla sędziów. Mnie osobiście Pani sędzia pokazała ręką drzwi żebym szybciej opuścił salę (S.R P-ń Nowe Miasto Wydz. Rodzinny). Dlaczego zabraniają nagrywania rozpraw cywilnych. Boją się ośmieszania na forach publicznych. Polecam inne portale opisujące prawdę.

  Odpowiedz
 • poszkodowany przez sędziów(2017-11-26 00:41) Zgłoś naruszenie 10

  W końcu się za was wezmą koniec waszego bezprawia niszczenia zwykłych ludzi. i błędnych wyroków. Przez 10 lat miałem w sądzie Gryfickim ponad 106 sprawy i wszystko poprzegrywane wszystko pooddalane koniec z tym wszystkim. Bardzo dobrze wam tak sędziowie. miałem sprawę spadkową w koku a płaciłem dług spadkowy i sędzia i komornik o tym wiedzieli dowody w aktach sprawy. Okazało się że dług spadkowy wcale nigdy nie istniał. Tak pracuje Sąd Rejonowy w Gryficach

  Odpowiedz
 • ja(2016-05-06 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  , Sporadyczne przypadki". No, ja się nie dziwię że sporadyczne, skoro kolesie z tego samego sądu odpowiadają na skargi petentów. Na mojej sprawie nie dość, że sędzia sobie przerwała naszą rozprawę, bo musiała przesłuchać jakiegoś nieletniego (jedna kamera na ŚR w Poznaniu), to po powrocie poganiała i nie pozwoliła pytań świadkowie zadawać. Bo następna rozprawa. Na dodatek, świadek jednej strony zeznawał w obecności świadka drugiej. A na pierwszej rozprawie sędzia podpowiedział stronie, że może się postarać o świadków, a konkretnie gości z domu. Parodia. Na szczęście wygrałam. Fałszywi świadkowie sąsiadów na nic się zdali. A z ciekawostek: prowadziłam znajomemu jedną sprawę. Po moim piśmie do wizytatorów, sędzia (przewodnicząca wydziału) dostała naganę z wpisem do akt, za łamanie prawa. ;-)

  Odpowiedz
 • iojopjo(2019-06-02 16:06) Zgłoś naruszenie 00

  lkjkl

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane